پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجی          01 تیر 1393 - 22 June 2014دانشجویان آواره سوری از وطن رانده از تحصیل مانده در یک گزارش‌ جدید تاکید شد که اکثریت قریب به اتفاق دانشجویان آواره سوری در لبنان در مقطع آموزش عالی ادامه تحصیل نداده یا آموزش‌های حرفه‌ای را پشت سر نمی‌گذارند.

 این گزارش با عنوان «جنگ همچنان در تعقیب‌ دانشجویان و استادان سوری در لبنان»، هفته گذشته از سوی موسسه بین‌المللی آموزش و برنامه حقوق بشری دانشگاه کالیفرنیا منتشر شده است. در این گزارش آمده است که از هر هفت دانشجوی آواره سوری در لبنان، شش دانشجو ادامه تحصیل نداده یا آموزش‌های پیشرفته نمی‌بینند. کارشناسان ضمن اعلام اینکه حدود 70 هزار دانشجوی آواره سوری در لبنان حضور دارند می‌گویند که دسترسی این جوانان سوری به آموزش عالی باید به سرعت و شدت افزایش یابد.

در این گزارش پیشنهاداتی به منظور کمک به دانشجویان آواره واجد صلاحیت سوری و وصل کردن مجدد آنها به فرصت‌های تحصیلی دانشگاهی ارائه شده است. برای مثال بر انجام تلاش‌هایی به منظور تشخیص مشکلات ناشی از درگیری‌های سوریه بر این دانشجویان و حفظ ظرفیت‌های مستعد مورد نیاز برای توسعه و بازسازی آینده سوریه تاکید شده است.

یونیورسیتی ورلدنیوز، کارشناسان برآورد می‌کنند که احتمالا 70 هزار دانشجوی آواره سوری در لبنان حضور دارند. اما اطلاعات ارائه شده از سوی وزارت آموزش عالی لبنان و سازمان‌های غیردولتی نشان می‌دهد که نهایتا 10 هزار سوری و شاید هم 6500 نفر در دانشگاه‌های لبنان ثبت نام شده‌اند. این رقم تازه شامل سوری‌هایی که پیش از ناآرامی‌های سوریه در دانشگاه‌های لبنان ثبت نام کرده‌ بودند نیز می‌شود.

در میان این بحران نسل گمشده، وضعیت دانشجویان زن سوری از این هم وخیم‌تر است زیرا تعداد کمتری از آنها در مقایسه با مردان در دانشگاه‌های لبنان ثبت نام کرده‌اند که این درست بر خلاف تساوی مثال زدنی در پذیرش زنان و مردان سوری در دانشگا‌ه‌های لبنان تا پیش از وقوع درگیری‌های داخلی سوریه است.

آمار و ارقام نشان می‌دهد به جای افزایش پذیرش‌ها، شمار دانشجویان آواره سوری در «دانشگاه لبنانی» که بزرگترین و تنها دانشگاه دولتی لبنان محسوب می‌شود و همچنین برخی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی خصوصی در حال کاهش است. شمار دانشجویان با ملیت سوری از آغاز ناآرامی‌های سوریه در سال 2011 میلادی تاکنون در «دانشگاه لبنانی» بیش از 50 درصد کاهش یافته که در این گزارش دلایل متعددی نظیر کاهش درآمد خانواده‌های سوری، ترک تحصیل برای یافتن کار و درآمد و نیاز حیاتی به بازگشت به کشور برای مبارزه با شورشیان، عامل اصلی این کاهش جمعیت دانشجویان سوری اعلام شده است.


پر بازدیدترین دانشگاه خارجی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank