پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه پیام نور          09 فروردین 1400 - 29 March 2021


معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور گفت: سهم کتاب‌های الکترونیکی دانشگاه رو به افزایش است و در آینده ای نزدیک تمام منابع مکتوب دانشگاه پیام نور به صورت الکترونیکی قابل دسترس خواهد بود.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه پیام نور، محمدعلی کریمی از تشکیل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور با هدف حمایت از دانشجویان در حوزه کارآفرینی در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: دانشگاه پیام نور با برگزاری جشنواره‌های کارآفرینی استعدادهای خود را در بین دانشجویان و دانش آموختگان شناسایی کرده و از این ظرفیت‌ها در سال ۱۴۰۰ حمایت خواهد شد.

راه اندازی ۱۰ پژوهشکده تخصصی در دانشگاه پیام نور

وی شکل گیری پژوهشکده‌های دانشگاه را در سال ۱۳۹۹ رویکرد و ویژگی ارزشمندی دانست و گفت: ۱۰ پژوهشکده تخصصی در مناطق مختلف کشور در حوزه‌های مختلف بسته به شرایط و امکانات هر منطقه و اساتید توانمند شکل گرفته که هر کدام از آنها می‌تواند منشأ اتفاقات خوبی باشد و امید که در سال جدید به صورت عملیاتی شاهد بروز و ظهور دستاوردهای این پژوهشکده‌ها باشیم.

سهم کتاب‌های الکترونیکی افزایش می‌یابد

کریمی به تلاش دانشگاه برای کاهش فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی مقید به حضور فیزیکی اشاره کرد و گفت: علاوه بر بخش آموزش و گسترش آموزش‌های الکترونیکی در دانشگاه، سهم کتاب‌های الکترونیکی نیز رو به افزایش است و در آینده‌ای نزدیک تمام منابع مکتوب دانشگاه به صورت الکترونیکی قابل دسترس خواهد بود.

آزمایشگاه‌های دانشگاه پیام نور شبکه ای می‌شود

وی با عنوان اینکه آزمایشگاه‌ها برای تسهیل دسترسی دانشجویان و اساتید دانشگاه پیام نور و دیگر دانشگاه‌ها به صورت شبکه ای می‌شود، گفت: رویکرد مجازی آزمایشگاه‌ها، فرصت بسیار مناسبی برای تمامی دانشجویان در سراسر کشور خواهد بود که بتوانند از امکانات دانشگاه به نحو شایسته ای بهره مند شوند و در سال جدید این رویکرد با قوت بیشتری انجام خواهد شد.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه پیام نور افزود: سمت و سوی پایان نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی دانشگاه پیام نور به سمت طرح‌های تقاضا محور و کاربردی است و در کنار بحث هم افزایی ضمن تعامل با سایر دانشگاه‌ها، وزارت خانه‌ها و مجموعه‌های خارج از دانشگاه، به صورت خاص و فعال‌تر از گذشته در حوزه مراکز رشد و نوآوری ورود خواهیم کرد.

شیوع بیماری کرونا فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه پیام نور را متوقف نکرد

کریمی با عنوان اینکه سال ۱۳۹۹ را در شرایطی به پایان رساندیم که همه جامعه و به خصوص جامعه دانشگاهی هنوز هم شدیداً متأثر از بحران همه گیری کروناست، افزود: بیماری کرونا در عین حال که آثار و تبعات و جنبه‌های منفی زیادی داشت، منجر به رویکردهای متفاوتی هم در دانشگاه پیام نور شد.

وی افزود: رویکرد دانشگاه پیام نور در حوزه پژوهشی به اقتضای شرایط به نحوی اصلاح شد که بتواند با شرایط جدید خود را وفق دهد و بسیاری از فعالیت‌های پژوهشی که به نوعی امکان فعالیت آنها به صورت غیرحضوری و در قالب مجازی ممکن بود را به این سمت سوق دادیم.

وی ادامه داد: حوزه کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه با رویکردهای خاص این دوران و به سهم خود در راستای ایفای نقش در زمینه موضوعاتی که مرتبط با شیوع بیماری کرونا بود، در بخش پیشگیری، تشخیص و درمان اقدامات گسترده‌ای انجام داد.

وی با عنوان اینکه در حوزه پژوهشی علاوه بر بحث‌ها و فعالیت‌های معمول، در کنار شرایط و بحران کرونا، فعالیت‌های متداول را در حوزه وبینار و همایش‌ها داشتیم، اظهار داشت: در این دوران، شکل گیری مرکز نوآوری و صنایع خلاق جلو رفت و این مرکز با محوریت و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شکل گرفت و در سال جدید فعالیت خود را به صورت رسمی شروع می‌کند.

گام‌های بلند دانشگاه پیام نور در حوزه کارآفرینی

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه پیام نور با اشاره به اقدامات مطلوب این دانشگاه در حوزه کارآفرینی گفت: این بسترسازی دانشگاه پابه‌پای دانشگاه‌های کشور و دنیا با رویکرد دستیابی به دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم به صورت جدی و قوی شکل گرفته است.

وی افزود: در حال حاضر رویکرد همه دانشگاه‌های دنیا به سمت کارآفرینی و ثروت آفرینی است و دانشگاه پیام نور با توجه به نوع سیستم آموزشی سنخیت خوبی با حوزه کارآفرینی خواهد داشت چرا که دانشجویان این دانشگاه با تسهیل شرایط آموزشی الکترونیکی می‌توانند اوقات فراغت و مفید بیشتری را برای الحاق به کارآفرینان داشته باشند.

کریمی با عنوان اینکه هر چه جلوتر می‌رویم، تمایزات معیارهای گذشته در بین دانشگاه‌ها کم رنگ تر می‌شود، گفت: امروزه همه دانشگاه‌ها می‌توانند در حوزه کارآفرینی عرض اندام کنند و دانشگاه پیام نور نیز در این حوزه قدم‌های بزرگی برداشته است.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین دانشگاه پیام نور

خبرنامه - شبکه های اجتماعی