پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / مصوبات آموزش عالی          11 فروردین 1391 - 30 March 2012مهمترین مصوبات آموزش عالی سال 90

تصویب تسهیلات برای اساتید و نخبگان


مصوبات مختلفی در آموزش عالی در سال 90 به تصویب رسید که برخی از مهمترین این مصوبات به موضوع آیین نامه های مرتبط با اعضای هیئت علمی، تشکیل سازمان امور دانشجویان، تسهیلات برای نخبگان اختصاص داشت.

آیین‌نامه ارتقای اساتید پزشکی ابلاغ شد

به گزارش خبرنگار مهر، آیین نامه ارتقای اعضای هیئت علمی موسسات آموزشی و پژوهشی وابسته به وزارت بهداشت از سوی دکتر مرضیه وحیددستجردی وزیر بهداشت، در اردیبهشت ماه 90 به دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ شد. شئون مختلف آیین نامه ارتقا پس ازابلاغ به دانشگاههای علوم پزشکی اجرایی می شود و وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی نیز بخشنامه ای در ابتدای این آیین نامه به امضاء رسانده که ملاک عمل در دانشگاههای علوم پزشکی با توجه به این بخشنامه است.

ابلاغیه وزارت علوم به الزام دانشگاهها به افزایش ظرفیت دکتری

دانشگاهها و پژوهشگاهها تابستان سال 90 ملزم شدند تا در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به اعلام ظرفیت های قابل افزایش مقطع دکتری اقدام کنند. در جلسه 692 این شورا که بیست و یکم تیرماه 90 برگزار شد، مصوب شد ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری از 5 هزار و 600 نفر به 10 هزار نفر افزایش پیدا کند اما در نهایت دانشگاهها حدود 2 هزار و 800 نفر ظرفیت نهایی را اعلام کردند.

دوره آموزشی دکتری فیزیوتراپی تصویب شد

شورای سیاستگذاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اولین بار دوره آموزشی دکتری فیزیوتراپی (DPT)‌ را مصوب کرد. با توجه به بررسی‌های کارشناسی شده در وزارت بهداشت و تایید شورای سیاستگذاری، مقرر شد با رعایت موازین و مقررات آموزشی و مصوبات شورایعالی برنامه ریزی وسایر مقررات لازم‌الاجراء نسبت به برگزاری آزمون ورودی برای دومین دوره در بهمن ماه سال 90 اقدام شود و معاونت درمان وزارت بهداشت در مورد شرح وظایف و تعریف جایگاه دانش‌آموختگان این مقطع در نظام شبکه ارائه خدمات سلامت کشور اقدامات لازم را انجام دهد.

تشکیل سازمان امور دانشجویان در وزارت علوم

سازمان اموردانشجویان بالاخره درسال 90 در وزارت علوم تشکیل شد ومعاونتهای این سازمان معرفی شدند. براساس مقررات وزیرعلوم رئیس هیئت امنای این سازمان است و چارت سازمانی این سازمان به تصویب دولت رسید. سازمان امور دانشجویان  مصوب مجلس و شورای امور اداری در وزارت علوم است و سه معاونت امور دانشجویان داخل کشور، امور دانشجویان خارج از کشور و پشتیبانی به همراه صندوق رفاه، پژوهشکده تربیت بدنی، فدراسیون ورزشی دانشجویان کشور و معاونت کنونی دانشجویی وزارت علوم در این سازمان حضور خواهند داشت.

پذیرش دانشجوی دکتری پژوهشی برای اولین بار

دکتر محمدمهدی مهدی نژاد نوری - معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از اعلام ظرفیت 500 نفر برای دکتری پژوهش محور در آزمون دکتری 90 خبر داد و گفت: بخش عمده این ظرفیت به مراکز پژوهشی کشور در حوزه تحصیلات تکمیلی اختصاص دارد. از سال گذشته اعلام کرده بودیم که یکی از شیوه های راه اندازی دوره های پژوهش محور در مقطع دکتری تخصصی خواهد بود که این موضوع در آزمون دکتری 90 محقق شد.

تصویب آیین نامه جدید استخدام هیئت علمی در دانشگاههای علوم پزشکی

آیین نامه اداری، استخدامی اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی وابسته به وزارت بهداشت در سال 90 نهایی شد. این آیین نامه اکنون در شورای سیاستگذاری مراحل تصویب خود را می گذراند و پس از تصویب نهایی به دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ می شود و ملاک عمل دانشگاهها برای مقررات اداری و استخدامی خواهد بود. آیین نامه اداری، استخدامی اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی وابسته به وزارت بهداشت در 123 ماده و 74 تبصره تهیه شده است و شاغلین خدمات آموزشی – پژوهشی و پژوهشی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی که به امر فعالیت های هفت گانه می پردازند، را اعضای هیات علمی مؤسسات مورد نظر محسوب می کند.

افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن برای اعضای هیئت علمی در سال 90

سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن اعضای هیئت علمی دانشگاههای کشور وابسته به وزارت علوم و وزارت بهداشت در سال 90 افزایش یافت. براساس تصمیم شورای پول و اعتبار، افزایش تسهیلات خرید و ساخت مسکن اعضای هیئت علمی دانشگاهها را به ترتیب به مبالغ 350 و 450 میلیون ریال، مورد تصویب قرار داد. این وام، یک بار در طول خدمت و فقط به اعضای هیئت علمی (رسمی قطعی -رسمی آزمایشی) تعلق می گیرد، بنابراین افرادی که تا به حال از این وام استفاده نکرده اند می توانند جهت دریافت آن اقدام کنند. بر اساس اعلام بانک مرکزی جمهوری اسلامی، اعطای تسهیلات خرید یا ساخت مسکن به اعضای هیأت علمی دانشگاهها هر 10 سال یک بار منوط به تسویه و فک رهن تسهیلات قبلی دریافتی (مسکن اعضای هیأت علمی) بلامانع است. بانک های عامل شرایط تسهیلات خرید مسکن را هم برای اعضای هیئت علمی دانشگاههای وابسته به وزارت علوم و وزارت بهداشت اعلام کرده است.

مصوبات بنیاد ملی نخبگان در سال 90

هیئت امنای بنیاد ملی نخبگان در سال 90 به ریاست دکتر محمود احمدی نژاد تشکیل شد و چند آئین نامه مهم جهت حمایت از استعدادهای درخشان به تصویب رسید. از جمله مصوبات هیئت امنای بنیاد ملی نخبگان می توان به آئین نامه نحوه حمایت از استعدادهای هنری، امکان بورس دکتری برای نخبگان دارای کارشناسی ارشد، ایجاد کمیته ویژه جذب نخبگان به عنوان هیئت علمی دانشگاهها و اعطای ودیعه رهن مسکن نخبگان به دانشجویان کارشناسی تا دکتری و کاهش نرخ سود وام مسکن نخبگان اشاره کرد. همچنین پیش نویس سند ملی نخبگان در بنیاد ملی نخبگان تصویب و به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شد.


تگ ها مهمترین مصوبات آموزش عالی سال 90

پر بازدیدترین مصوبات آموزش عالی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت