پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / مصوبات آموزش عالی          04 شهریور 1393 - 26 August 2014


بخشنامه حمایت از پژوهشگران برای محققان دانشگاه آزاد

معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد با صدور بخشنامه ای، نامه حمایتی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور از محققان این دانشگاه را ابلاغ کرد.
بخشنامه پشتیبانی و تشویق از ثبت اختراعات دانشجویان و استادان دانشگاههای ایران توسط معاون پژوهشی دانشگاه آزاد به واحدهای این دانشگاه ابلاغ شد.

بر این اساس، نامه ضرغام - رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور درباره پشتیبانی و تشویق از ثبت اختراعات دانشجویان و استادان دانشگاههای ایران در کشورهای مهم دنیا به واحدهای دانشگاه آزاد در قالب بخشنامه ای، ابلاغ شد.

معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اعلام کرده که این اعلامیه در دسترس استادان و دانشجویان قرار گیرد تا بتوانند از حمایتهای صندوق بهره مند شوند.

در نامه ضرغام به رئیس دانشگاه آزاد آمده است:

نظر به اهمیت تولید علم و فرهنگ بومی و تجاری سازی آن و اولویتی که این امر در اسناد بالادستی کشور به خود اختصاص داده است همچنین نقش برجسته و مهمی که استادان، پژوهشگران و دانشجویان می توانند در توسعه علم و گسترش خلاقیت و نوآوری ایفا کنند، ضرروی است دانشگاهیان حفاظت از دارایی های فکری خود را در اولویت قرار دهند تا بدین وسیله زمینه های تبدیل علم به ثروت در میان جامع دانشگاهی گسترش یابد.

از آنجائیکه صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور از یکسو بر طبق اساسنامه خود کمک های مالی و معنوی به مخترعان را در زمینه ثبت اختراعات از سال 86 آغاز کرده و تاکنون موفق به ثبت بین المللی 36 اختراع در آمریکا و سایر کشورها شده و از طرف دیگر با توجه به سیاستهای دولت تدبیر و امید و رویکرد جدید معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در پشتیبانی و تشویق همه جانبه از مخترعان، برنامه جدیدی تهیه و تدوین کرده تا در سال 93 تعداد متنابهی از اختراعات دانشجویان و استادان دانشگاههای ایران را در کشورهای مهم دنیا فایل کرده تا پس از طی فرایند بررسی، ثبت نهایی شوند.

نظر به سیاستهای حمایتی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در خصوص حراست جدی از حقوق مالکیت فکری دانشگاهیان به ویژه مساعدت در ثبت بین المللی اختراع، استادان، دانشجویان و پژوهشگران می توانند با مراجعه به سایت صندوق و انجام ثبت نام اولیه همچنین دریافت نام کاربری و کلمه عبور وارد سامانه مدیریت پژوهش و فناوری شوند.

صندوق می تواند با حمایت های مالی و ارائه مشاوره های تخصصی حقوقی، مخترعان را در مسیر ثبت بین المللی اختراع راهنمایی و یاری کند.

توصیه می شود استادان و دانشجویان قبل از چاپ نتایج تحقیقات خود در مجلات معتبر خارجی یا داخلی نسبت به فایل کردن اختراع خود اقدام کرده و پس از آن، تقاضانامه اختراع در ادارات ثبت اختراع ایران یا یکی از کشورهای دیگر، مقاله خود را منتشر کنند.


تگ ها بخشنامه حمایت از پژوهشگران بخشنامه دانشگاه آزاد بخشنامه پژوهشگران دانشگاه آزاد

پر بازدیدترین مصوبات آموزش عالی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی