پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجویی          19 دی 1391 - 08 January 2013

گلایه دانشجویان از مطالعه در کانکس و کنار آشپزخانه به همراه تصاویراستفاده از کانکس به جای سالن مطالعه، کندی سرعت اینترنت و نداشتن سالن مطالعه در خوابگاه‌های خودگران بخشی از مشکلات ایام امتحانات است که دانشجویان با گروه حوزه و دانشگاه مهر درمیان گذاشته اند.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار مهر، ترم اول سال تحصیلی رو به پایان است و دانشجویان این روزها فصل امتحانات را سپری می کنند، در این ایام دانشجویان به ویژه دانشجویان خوابگاهی با دغدغه های فراوانی مواجه‌اند که خواستار رفع این مشکلات حداقل در ایام امتحانات هستند، در این گزارش سعی کردیم تا اندازه ای به مشکلات دانشجویان و انتظارات آنها در ایام امتحانات از مسئولان دانشگاهی بپردازیم.
کانکس به جای سالن مطالعه در دانشگاه مازندران

حسین شهری یکی از اعضای تشکل های دانشجویی دانشگاه مازندان با اشاره به کمبود سالن مطالعه در قسمت خواهران دانشگاه گفت: دانشگاه مازندران برای اینکه مشکل کمبود سالن مطالعه دانشجویان خوابگاهی دانشگاه را رفع کند، کانکس هایی در کنار بلوک های خوابگاهی قرار داده تا دانشجویان از این کانکس ها برای مطالعه استفاده کنند که نمی توان اسم آن را سالن مطالعه گذاشت.

وی افزود: با توجه به اینکه خوابگاه دانشجویان فاقد سالن مطالعه است، دانشجویان از مسئولان درخواست دارند تا ساعت استفاده از سالن مطالعه را تا ساعت شام افزایش دهند تا دانشجویان از همان جا برای دریافت شام اقدام کنند و وقت آنها از بین نرود.

پیش بینی سالن مطالعه در خوابگاه‌ها

امیرهاشمی دانشجوی خوابگاهی مقطع کارشناسی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری نیز به خبرنگار مهر گفت: خوابگاه‌های دانشگاه فاقد سالن مطالعه هستند ولی دانشگاه، سالن مطالعه با ظرفیت بالایی دارد که دانشجویان می توانند از این سالن تنها تا ساعت 11 شب استفاده کنند.

وی ادامه داد: سالن مطالعه، نمازخانه و اتاق تلویزیون خوابگاه‌ها یکی است و نمی توان از این فضا برای درس خواندن استفاده کرد و لازم است مسئولان دانشگاه فکری به حال سالن مطالعه خوابگاه‌ها کنند.


دانشجو
خوابگاه دانشجویی
مشکل اینترنت دانشجویان دانشگاه شیراز


مهدی شهیری یکی از اعضای تشکل های دانشجویی دانشگاه شیراز نیز در گفتگویی که با مهر داشت به رعایت نکردن سکوت و آرامش توسط خود دانشجویان اشاره کرد.

وی ادامه داد: شدیدترین مشکل دانشگاه شیراز در ایام امتحانات و غیر امتحانات کندی سرعت اینترنت است و با توجه به این مسئله که دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه برای ارایه پروژه های خود و یا حتی مشاهده نمرات‌شان نیازمند اینترنت هستند، حتی نمی توانند یک صفحه باز کنند.

پوسترهایی که تمرکز دانشجویان را بهم می ریزد

امین حیدری دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه علامه طباطبایی که در خوابگاه ساکن است به یک مشکل جال اشاره کرد و آن هم پوسترهایی بود که دانشگاه نصب کرده است.

وی تأکید کرد که نوشته های روی پوستر تمرکز دانشجویان را موقع درس خواندن برهم ‌می ریزد.

این دانشجو نیز مشکل دانشجویان را کندی سرعت اینترنت ذکر کرد و گفت: مسئولان می توانند به جای این پوسترها در زمینه اینترنت هزینه کنند تا دانشجویان دچار مشکل نشوند.


مهمترین مشکل دانشجویان خوابگاه‌های خودگردان در ایام امتحاناتمهدی علی پور دانشجوی دانشگاه یاسوج  که در خوابگاه خودگردان ساکن است، اساسی ترین دغدغه دانشجویان در ایام امتحانات را نداشتن سالن مطالعه عنوان کرد و افزود: خوابگاه‌های خودگردان سالن مطالعه ندارند. اتاقی را برای مطالعه اختصاص داده اند که میز و صندلی ندارد، دانشجویان باید روی زمین بنشینند و مطالعه کنند.

دانشجوی دانشگاه یاسوج افزود: دانشگاه یاسوج پنجشنبه و جمعه غذا ارایه نمی‌دهد درخواست دانشجویان این است که در ایام امتحانات در این روزها هم غذا ارایه شود.


ایجاد فضای مطالعه کنار آشپرخانه


فاطمه سلطانی دانشجوی کارشناسی دانشگاه الزهرا (س) نیز عمده ترین مشکل را همین فضای مناسب برای مطالعه عنوان کرد و گفت: خوابگاه‌های دانشگاه سالن مطالعه ندارد برای همین در هر طبقه یک اتاق را به سالن مطالعه اختصاص داده‌اند، تصور کنید اتاقی که مختص دو تا چهار نفر است برای تمام دانشجویان یک طبقه در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: نکته قابل توجه این است که این اتاق های خالی شده در پر رفت و آمدترین و شلوغ ترین قسمت خوابگاه یعنی کنار آشپزخانه واقع شده که اصلا نمی توان در آن برای درس متمرکز شد.

این دانشجوی دانشگاه الزهرا (س) خواستار ایجاد سالن های مطالعه در خوابگاه‌ها متناسب با ظرفیت دانشجویان شد و افزود: حتی می توان سالن های مطالعه بزرگی خارج از محوطه خوابگاه ایجاد کرد تا دانشجویان در آرامش بتوانند مطالعه کنند.


تجهیز حسینیه ها برای استفاده دانشجویان در ایام امتحاناتصفرزاده از اعضای تشکل های دانشجویی دانشگاه علم و صنعت نیز از رفع مشکل فضای مطالعه در این دانشگاه خبر داد و اعلام کرد: تمام مشکلات دانشجویان در ایام امتحانات از جمله کمبود سالن مطالعه رفع شده است.

وی ادامه داد: دانشجویان دانشگاه ما مشکلات صنفی و رفاهی ندارند و برای تمام خوابگاه‌ها سالن مطالعه درنظر گرفته شده است و فضا به اندازه کافی وجود دارد. همچنین هیات محبان علم و صنعت آمادگی خود را اعلام کرده است تا حسینیه های دانشگاه را تجهیز کند تا در صورت نیاز از آنها هم استفاده شود.

توزیع وعده نهار در خوابگاه‌ها در ایام امتحانات

زیبا مدبر دانشجوی خوابگاهی دانشگاه صنعتی شریف گفت: سالن مطالعه خوابگاه ها فضای کوچکی دارد برای همین از نمازخانه خوابگاه و دانشگاه برای سالن مطالعه استفاده می شود.

وی افزود: تنها درخواست دانشجویان در ایام امتحانات این است که وعده نهار هم در داخل خوابگاه توزیع شود.
تگ ها دانشجو مطالعه مطالعه در کانکس تصاویر گلایه دانجشویان از مطالعه در کانکس

پر بازدیدترین اخبار دانشجویی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
موسسه پژوهش مدیریت

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت