Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/View/contents_v.view.php on line 38
 آخرین مهلت ثبت نام دوره چهل و نهم آزمون دستیاری پزشکی امشب پایان می یابد
پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / آزمون          08 اسفند 1400 - 27 February 2022


متقاضیان ثبت نام چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری پزشکی تا ساعت ۲۴ امروز یکشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۰ فرصت دارند در این آزمون ثبت نام کنند.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، آزمون دستیاری تخصصی پزشکی دوره چهل و نهم در روز ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود. کارت ورود به جلسه آزمون در هفته منتهی به آزمون از طریق سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی http://sanjeshp.ir در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت و هر داوطلب موظف به پرینت کارت خود از روی سایت مربوطه است.

ثبت نام در این آزمون از اول اسفند آغاز شده است و متقاضیان تا یکشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۰ فرصت دارند در این آزمون ثبت نام کنند.

همچنین پیوست دوم دفترچه راهنما و جزئیات شرایط ثبت نام چهل و نهمین دوره آزمون دستیاری تخصصی پزشکی اصلاح شده است و داوطلبان می توانند با توجه به مندرجات دفترچه راهنما در آزمون ثبت نام کنند.

الف: شرایط عمومی

داوطلبانی مجاز به شرکت در آزمون هستند که دارای شرایط عمومی زیر در تمام ادوار تحصیلی و مراحل شغلی باشند:

۱. برخورداری از سلامت و توانایی جسمی به تناسب رشته انتخابی و عدم اعتیاد به مواد مخدر

۲. واجد کلیه شرایط عمومی متداول در آزمون های مختلف کشور

۳. اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان مندرج در قانون اساسی

۴. پذیرفتن قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران

۵. عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب و گروه های محارب و ملحد و هواداری از آنها

۶. نداشتن سوء پیشینه کیفری

۷. عدم اشتهار به فساد اخلاقی

۸. تأیید صلاحیت عمومی طبق ضوابط شورای عالی انقلاب فرهنگی

ب: شرایط اختصاصی

الف) دارا بودن مدرک فراغت از تحصیل در رشته پزشکی عمومی یا دانشجویان سال آخر پزشکی عمومی مشروط بر اینکه تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ فارغ التحصیل شده و مشمول یکی از بندهای ذیل باشند:

بند ۱: کلیه مشولین آئین نامه تسهیل ادامه تحصیل دانشجویان ممتاز استعداد درخشان به مقاطع بالاتر در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجاز هستند، فقط در یک نوبت و حداکثر تا ۲ سال پس از فراغت از تحصیل با رعایت مفاد مندرج در آئین نامه مذکور شرکت کنند. (پیوست دفترچه مطالعه شود)

بند ۲: یک درصد رتبه اول، یک درصد رتبه دوم (صدک ۹۸ تا ۹۹) و یک درصد رتبه سوم (صدک ۹۷ تا ۹۸) دانشگاه های علوم پزشکی می توانند قبل از انجام خدمات قانونی با رعایت مقررات مربوطه در آزمون پذیرش دستیار شرکت کنند. (پیوست دفترچه مطالعه شود)

بند ۳: به استناد قانون تسهیل ازدواج جوانان، پزشکان عمومی متأهل (با تاریخ عقد دائم قبل از فراغت از تحصیل)، صرفا برای یک بار و با رعایت موارد ذیل، قبل از شروع به خدمت نظام وظیفه و خدمات لایحه طرح نیروی انسانی مجاز به شرکت در آزمون پذیرش دستیار تخصصی هستند. (ترخیص مشمولان خدمت نظام وظیفه مندرج در این تبصره برعهده وزارت بهداشت نیست)

۱) دانشجویان پزشکی عمومی متأهل (اعم از خانم و آقا ) که حداقل تا تاریخ ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ مشغول به تحصیل بوده و حداکثر تا پایان ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ فارغ التحصیل می شوند.

۲) کلیه فارغ التحصیلان پزشکی عمومی متأهل(با تاریخ عقد دائم قبل از فراغت از تحصیل) که تاریخ فارغ التحصیلی ایشان از ۲۰ دی ماه ۱۳۹۹ تا ۲۰ دی ماه ۱۴۰۰ است.

توجه:صحت مدارک تاهل بعد از ثبت نام مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ب) داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت برای آقایان

تبصره ۱: آن دسته از داوطلبان فارغ التحصیل که خدمت نظام وظیفه خود را شروع نکرده اند در صورتی می توانند در آزمون شرکت کنند که تاریخ اعزام آنها حداکثر تا اول خرداد ماه ۱۴۰۱ باشد. مدارک تاریخ اعزام باید در زمان ثبت نام اسکن و ارسال شود (در غیر اینصورت ثبت نام ابطال خواهد شد و کارت ورود به جلسه آزمون برای افراد صادر نخواهد شد).

تبصره ۲: کلمه معافیت به مفهوم معافیت دایم است و داوطلبان دارای معافیت موقت پزشکی و یا کفالت با مسئولیت خود می توانند در آزمون پذیرش دستیار شرکت کنند. در صورت فراخوانده شدن به انجام خدمت نظام وظیفه، وزارت بهداشت هیچگونه تعهدی برای ترخیص آنان بعهده نخواهد داشت و طبق مقررات با اینگونه افراد برخورد خواهد شد.

ج) داشتن گواهی قبولی در آزمون صلاحیت بالینی پایان دوره پزشکی عمومی (مختص فارغ التحصیلان شهریورماه سال ۱۳۹۶ و بعد از آن)

توجه: ارائه این مدرک در زمان ثبت نام الزامی است و چنانچه بعد از پذیرش مشخص شود داوطلب فاقد این مدرک است قبولی داوطلب ملغی اعلام می شود.

د) ارائه معافیت از خدمات قانونی و یا گواهی اتمام خدمات قانونی (خدمت نظام وظیفه عمومی، خدمات موضوع قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان، پیام آوران بهداشت) تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ به استثناء تبصره های ذیل:

تبصره: مشمولین کمیسیون موضوع مواد ۲ و ۳ آئین نامه اجرایی قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان مورخ ۲۰ اسفند ۱۳۸۶ در خصوص تسهیلات اعطایی به استعدادهای درخشان. (پیوست مطالعه شود)

تبصره: فارغ التحصیلان رشته پزشکی در حال خدمت نظام وظیفه عمومی (وزارت بهداشت هیچگونه مسئولیتی در قبال ترخیص این دسته از داوطلبان بر عهده ندارد).

تبصره: داوطلبان ذکور دارای گواهی اتمام خدمات قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان و یا معافیت از آن می توانند با رعایت قوانین نظام وظیفه در آزمون این دوره شرکت کنند. در صورت عدم رعایت مفاد مقررات مذکور داوطلب مشمول قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان شناخته می شود.

*مدارک مربوطه اعم از شروع خدمت نظام وظیفه و یا معافیت از خدمت نظام وظیفه ( در صورت داشتن گواهی اتمام خدمات قانونی و یا معافیت از آن) باید در زمان ثبت نام اسکن و ارسال شود.

تبصره: فارغ التحصیلان رشته پزشکی مشمول کمیسیون بند (ج) موضوع مواد ۲ و ۳ آئین نامه اجرایی قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان (پیوست مطالعه شود.)

تبصره: بانوان متأهل مشمول قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان که قبل از اول آذرماه ۱۳۸۰ فارغ التحصیل شده اند، بدون نیاز به ارائه نامه عدم نیاز از دانشگاه علوم پزشکی محل سکونت به عنوان مازاد بر نیاز وزارت بهداشت از انجام خدمات موضوع قانون پزشکان و پیراپزشکان معاف شناخته می شوند.

ح) عدم اشتغال به تحصیل داوطلب در یکی از رشته های تخصصی پزشکی،PhD، کارشناسی ارشد و همچنین نداشتن مدرک تخصصی پزشکی بالینی

ط) سلامت جسمی و روانی متناسب با رشته انتخابی و فقدان نقص عضو و یا بیماری مؤثر حرفه ای بر حسب رشته (پیوست مطالعه شود).

تبصره: در صورتی که داوطلب بدون توجه داشتن به نقص عضو مؤثر حرفه ای که مانع از تحصیل و یا انجام خدمات بعد از فراغت تحصیل شود، در رشته ای پذیرفته شود ولی توسط گروه آموزشی به دلیل این نقص عضو مجاز به شروع آموزش شناخته نشود، امکان تغییر رشته توسط دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی مقدور نیست و اعتراضی پذیرفته نمی شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام اینترنتی آزمون دستیاری

عموم داوطلبان از امروز اول اسفند ۱۴۰۰ با مراجعه به سایت اینترنتی مرکز سنجش آموزش پزشکی http://sanjeshp.ir و تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام نسبت به انجام مراحل ثبت نام اقدام لازم را بعمل آورند.

هزینه ثبت نام ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار ریال معادل ۲۲۵ هزار تومان به علاوه ۱۲ هزار ریال معادل ۱۲۰۰ تومان بابت خدمات پیام کوتاه است که داوطلبان باید آن را به صورت اینترنتی از طریق سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی پرداخت کرده و با دریافت کد پرداخت مراحل ثبت نام را آغاز کنند. (مبلغ پرداختی غیرقابل استرداد است)

الف) یک قطعه عکس ۳ × ۴ که در سال جاری گرفته شده باید اسکن و با توجه به راهنمای ثبت نام اینترنتی در محل مربوطه ارسال شود (در ابعاد ۳۰۰ × ۴۰۰ px با فرمت jpg و حجم ۲۰-۱۰۰ kb)

ب) اسکن کارت ملی با حجم (۱۰۰-۳۰۰ kb)

ج) اسکن صفحه اول شناسنامه با حجم (۱۰۰-۳۰۰ kb)

د) اسکن گواهی مبین طی دوره پزشکی عمومی با حجم (۱۰۰-۳۰۰ kb) در این قسمت می توان تصاویر پروانه دائم و یا موقت پزشکی عمومی / گواهینامه پزشکی عمومی/ گواهی صادره از سوی دانشگاه محل آموزش با مضمون اتمام دوره پزشکی عمومی حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱/ معرفی نامه جهت شروع خدمت مطابق قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان و یا گواهی معافیت یا اتمام آن/ معرفی نامه جهت شرکت در آزمون از سوی مرکز خدمات آموزشی را اسکن و ارسال کرد).

هـ) اسکن گواهی قبولی در آزمون صلاحیت بالینی پایان دوره پزشکی عمومی (مختص فارغ التحصیلان شهریورماه سال ۱۳۹۶ و بعد از آن، آئین نامه و ضوابط اجرایی آن به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ شده است) با حجم ۱۰۰ -۳۰۰ kb

و) گواهی مربوط به وضعیت طرح نیروی انسانی

ز) مدرک نشان دهنده وضعیت خدمت نظام وظیفه (ویژه آقایان)

ر) فارغ التحصیلان خارج از کشور و اتباع غیر ایرانی در صورت دریافت معرفی نامه از مرکز خدمات آموزشی در زمان ثبت نام جهت شرکت در آزمون، می توانند بصورت اینترنتی در آزمون ثبت نام کنند ( تصویر معرفی نامه مذکور باید همراه سایر مدارک اسکن و ارسال شود).

ط) متقاضیان استفاده از قانون تسهیل ازدواج جوانان، ملزم به ارسال اسکن صفحات اول و دوم و سوم داوطلب و شناسنامه همسر هستند.

ی) اسکن فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه مناطق محروم موضوع قانون برقراری عدالت آموزشی جهت متقاضیان استفاده از سهمیه مذکور

داوطلبان باید جهت ارائه مدارک مربوط به هر بند به بخش سهمیه ها، شرایط استفاده از سهمیه مناطق محروم مراجعه کنند و تمامی مدارک را به طور کامل بارگزاری کنند.

به گزارش مهر، پیش از این قرار بود آزمون دستیاری تخصصی پزشکی دوره چهل و نهم در ۵ اسفندماه ۱۴۰۰ برگزار شود که پس از برگزاری شورای آموزش پزشکی و تخصصی، مقرر شد آزمون در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ برگزار شود.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

خبرنامه - شبکه های اجتماعی