پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          09 اسفند 1391 - 27 February 2013
تاسیس اولین دانشگاه ورزش کشور در مشهد مقدسوزیر علوم و رییس مجمع عمومی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی گفت: مجوز تاسیس دانشگاه ورزش صادر شده است و این دانشگاه به زودی درمشهد مقدس ایجاد می شود.پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش ایرنا به نقل از وزارت علوم، ˈکامران دانشجوˈ روز سه شنبه در مراسم مجمع عمومی انتخابات فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی گفت: با برنامه ریزی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی و تلاش دانشگاهها باید بتوانیم در مسابقات یونیورسال مسکو که تیرماه 92 برگزار می شود ورزش داشجویی ایران به جایگاه تک رقمی دست یابد.

وی با بیان اینکه دانشگاهها باید نقش فعالتری در استعدادیابی و پرورش قهرمانان ورزشی ایفا کنند، اظهار داشت: در حال حاضر ورزشکاران بعد از کسب قهرمانی و با اعطای تسهیلاتی وارد دانشگاه‌ها می‌شوند درحالیکه انتظار می رود دانشگاه‌ها خود بتوانند استعدادهای خوب ورزش دانشجویی را کشف و با برنامه ریزی این دانشجویان را به مرحله قهرمانی برسانند.

دانشجو از ادارات تربیت بدنی استان‌ها و شهرستان‌ها، وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک خواست به وزارت علوم و فدراسیون ملی ورزشهای دانشگاهی در پرورش قهرمانان ورزش دانشگاهی کمک کنند.

وی تاکید کرد: دانشگاهها باید قهرمانانی را تحویل جامعه دهند که مزین به شاخص های پهلوانی و جوانمردی باشند و خوشبختانه در این زمینه ما الگوهای خوبی داریم.

دانشجو با ابراز تاسف از اینکه در برخی جاها و به بهانه های واهی به ورزش بانوان بی توجهی می شود، گفت: فدراسیون ورزشهای دانشگاهها و تربیت بدنی دانشگاهها برنامه ریزی کنند که در چند رشته خاص ورزشی، دختران دانشجو در میادین جهانی مدال آوری کنند زیرا این استعداد وجود دارد.

وی ادامه داد: همه ما باید تلاش کنیم در دانشگاهها یک رقابت جدی و سالم ورزشی بین دختران دانشجو ایجاد شود و در سطوح مختلف شهرستان، استان، ملی و جهانی این دانشجویان افتخار آفرینی کنند.

وزیر علوم، پاکی و جوانمردی را شاخصه اصلی جامعه ورزشی عنوان کرد و گفت: بنابراین فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی باید به دوراز تنگ‌نظری‌ها بوده و پاک و سالم باشد.

وی اظهار داشت: اگر کوچکترین انحرافی در فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی ببینم حتما دخالت می‌کنم زیرا شاخصه ورزش، پاک بودن است و نباید حرف‌هایی زده شود که در شان ورزش و دانشگاه نیست.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شان دانشگاه، فرهیختگی، علم و منطق است و ساحت ورزش را نباید با چیزی غیر از جوانمردی و پهلوانی آمیخته کنیم و این ساحت باید از هرگونه تنگ نظری و جناح بندی به دور باشد.

رییس مجمع فدراسیون ورزشهای دانشگاهی با بیان اینکه نزدیک به دوسال برای تدوین و تصویب اساسنامه این فدراسیون و فراهم کردن مقدمات برگزاری مجمع عمومی زمان صرف شده است بر ضرورت ارتباط و همکاری کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و جوانان و دانشگاهها با این فدراسیون تاکید کرد.تگ ها دانشگاه ورزش دانشگاه تاسیس اولین دانشگاه دانشگاه ورزش کشور دانشگاه ورزش

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت