پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          20 اسفند 1391 - 10 March 2013

460میلیون تومان هزینه گوشت 1 ماه دانشگاه و  2برابر شدن هزینه غذا در دانشگاهبسیاری از دانشگاه‌ها در روزهای پایانی سال 91 با کمبود یارانه تغذیه دانشجویی مواجه شده و اعلام کردند در صورتی که مساعدتی در این زمینه صورت نگیرد دچار مشکل خواهند شد.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار مهر، درحالی دانشگاه‌ها به روزهای پایانی سال 91، نزدیک می شوند که با مشکل کمبود یارانه تغذیه دانشجویی هستند و این مساله باعث شده تا مسئولان دانشگاهی در برخی موارد به جای پرداختن به مسائل آموزشی و پژوهشی که رسالت اصلی دانشگاه‌است، به فکر تامین غذای دانشجویان باشند .

دکتر احمد رضا ربانی- رئیس دانشگاه تفرش در این باره به خبرنگار مهر گفته است: اکنون دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه‌های شهرستان که درآمد اختصاصی کمتری دارند تا اندازه‌ای در این زمینه با مشکل مواجه شده اند.

وی افزود: قبل از اینکه دانشگاه‌ها دچار مشکلات جدی در این زمینه شوند باید توجه ویژه ای به این موضوع و تامین یارانه غذایی دانشگاه‌ها شود.

مسولان دانشگاه‌ها دلیل رو به اتمام بودن یارانه غذایی را محدودیت منابع مالی، کمبود بودجه و افزایش قیمت اقلام اولیه برای تامین غذای دانشجویی عنوان می کنند.

اتمام یارانه غذایی با افزایش قیمت ها

دکتر علی اکبر کجباف – معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان دراین باره به مهر گفت: یارانه غذایی به دانشگاه اختصاص داده شده اما به دلیل افزایش قیمت غذاها، یارانه موجود رو به اتمام است و باید در اولین فرصت یارانه غذایی در اختیار دانشگاه قرار گیرد تا بتوانیم مشکلات را مرتفع کنیم و اگر مساعدتی در این زمینه صورت نگیرد دانشگاه با مشکل مواجه می شود .

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش مهر، البته این مشکل فقط مختص دانشگاه های کوچک که در شهرستان‌ها فعالیت می کنند نمی شود بلکه دانشگاه‌های بزرگ هم در این زمینه با مشکل مواجه هستند .

صرف 30 تن گوشت در عرض یک ماه در دانشگاه تهران

یک مقام مسئول در دانشگاه تهران در همین زمینه گفت: با توجه به جمیعت دانشجویی دانشگاه تهران و فشار مالی که وجود دارد این دانشگاه نیز در این زمینه با چالش و بحران مواجه است .

وی ادامه داد: مصرف فقط گوشت در طول یک ماه در دانشگاه تهران 30 تن است که 460 میلیون تومان هزینه در بر دارد، برای همین برای حل این مساله قرار است جلسه ای تشکیل شود.

دو برابر شدن هزینه های دانشجویی در دانشگاه خوارزمی

دانشگاه خوارزمی هم که به عنوان یکی از دانشگاه های بزرگ پایتخت از این قاعده مستنثنی نیست، به طوریکه معاون دانشجویی دانشگاه دکتر علی شماعی در این باره به خبرنگار مهر گفت: سال گذشته هزینه تأمین غذای دانشجویان حدود دو میلیارد و هفتصد میلیون تومان بود ولی امسال به دلیل افزایش قیمت‌ها برآورد شده که تا پایان سال برای غذای دانشجویان حدود 6 میلیارد تومان هزینه شود. در واقع امسال هزینه های دانشجویی بیش از 2 برابر سال گذشته شده است.

یارانه دانشجویی دانشگاه فنی حرفه ای پاسخگوی دانشجویان نیست

سرور ربات جزی - مدیر امور دانشجویی دانشگاه فنی حرفه ای هم در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اعتباری که صندوق رفاه دانشجویان برای یارانه های دانشجویی اختصاص می دهد با توجه به نرخ تورم و نوساناتی که وجود دارد پاسخگوی دانشجویان نیست.

وی با بیان اینکه باید تدبیری در این زمینه اندیشیده شود تا شرایط خوبی را برای دانشجویان فراهم کنیم، تصریح کرد: باید شرایطی فراهم شود که اعتراضات صنفی و مسایل و مشکلات سلف سرویس‌ها را به دنبال نداشته باشد.

مدیرامور دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه ای افزود: اعتبار بخش دوم یارانه های دانشجویی پرداخت شده است ولی با توجه به نوسانات قیمت پاسخگو نیست.

مشکلات تامین غذای دانشجویی در دانشگاه کردستان

دکتر جهانشیرامینی رئیس دانشگاه کردستان هم در این زمینه خواستار توجه بیشتر در اختصاص یارانه غذایی دانشجویی دانشگاه کردستان شد و گفت: با توجه به این مساله که قیمت مواد غذایی در شهر سنندج نسبت به استان های دیگر گران تر است بنابراین هزینه غذای تمام شده هم نسبت به استان های دیگر بیشتر است.

وی افزود: هر پرس غذای دانشجویی در دانشگاه کردستان بیش از 4 هزارتومان برای دانشگاه هزینه دارد این درحالی است که روزانه حدود هشت هزار غذا در وعده های نهار و شام در این دانشگاه پخت می شود که رقم قابل توجه‌ای است.

رئیس دانشگاه کردستان تصریح کرد: بنابراین ضرورت دارد که توجه ویژه ای در اختصاص یارانه غذایی دانشگاه کردستان صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: هزینه غذای دانشجویان در این دانشگاه ماهیانه یک ‌میلیارد ریال برآورد شده است.

یارانه غذایی دانشگاه‌ها کم نشده

محمود ملاباشی – رئیس سازمان امور دانشجویان در پاسخ به سئوال مهر درباره کمبود یارانه غذایی دانشگاه‌ها گفت: دانشگاه‌های انگشت شماری هستند که برای یارانه غذایی درخواست مواد غذایی دارند، اکثر دانشگاه‌ها پول آن را دریافت می کنند.

وی ادامه داد: همه ساله دانشگاه ها گلایه دارند که در بحث غذا کم آورده اند و از سایر قسمت ها در بحث غذا هزینه می کنند.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: این درحالی است که یارانه غذایی از سال گذشته کم نشده،  حتی در دستور دولت هم که در بخش نامه ای ابلاغ شد، تاکید شده است اعتبار ویژه حقوق و مزایای اساتید و کارمندان باید پرداخت شده و بودجه غذای دانشجویی هم بی کم و کاست تامین شود.

وی افزود: تنها چیزی که ممکن است در این رابطه رخ دهد این است که بر اثر افزایش قیمت‌ها، پیش بینی لازم برای احتمال کسر بودجه غذایی نشده باشد که با توجه به قول هایی که از مسئولان دولتی اخذ کرده ایم تا آخر سال این کمبود جبران می شود.

ملاباشی افزود: همچنین بودجه دانشگاه‌ها در اختیار هیات امنا است و می تواند در دیگر بخش هایی که با کمبود مواجه هستند هزینه کنند.تگ ها هزینه گوشت دانشگاه هزینه غذای دانشگاه زیاد شدن هزینه غذای دانشجویان

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
موسسه پژوهش مدیریت

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت