پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          14 اسفند 1392 - 05 March 2014


همکاری دانشگاه آزاد با دانشگاه علوم پزشکی هانوور آلمان

 پروفسور سمیعی در دیدار با رییس دانشگاه آزاد اسلامی قرارداد همکاری علمی آموزشی بین دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی هانوور آلمان منعقد کردند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر میرزاده با بیان این که تیم بسیار توانمندی در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی توسط دکتر لاریجانی دعوت به همکاری شده اند، گفت: در این تیم دانشمندان برجسته علوم پزشکی حضور دارند که یکی از دانشمندان شاخص این مجموعه پروفسور سمیعی است. ما قول داده بودیم که در جهت توسعه کیفی دانشگاه آزاد اسلامی در تمام حوزه ها از جمله حوزه پزشکی اقدام کنیم و امروز خوشحالم که با حضور پروفسور سمیعی و دیگر دانشمندان برجسته این حوزه اولین قدم تعالی بخش حوزه پزشکی برداشته می شود.

وی با بیان این که ردیف بودجه مستقلی برای توسعه علوم پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی در نظر گرفته شده است، افزود: افزایش تولید علم در حوزه پزشکی باعث ارتقاء خدمات پزشکی نیز خواهد شد.

دکتر میرزاده همچنین به نقش دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه آموزش عالی کشور اشاره کرد و گفت: بیش از 10 میلیون نفر با تحصیلات عالیه در ایران وجود دارند که 50 درصد از این دانش آموختگان در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل کرده اند، ضمن اینکه هم اکنون بار 44 درصد آموزش عالی پزشکی بر دوش دانشگاه آزاد اسلامی است.

دکتر سمیعی نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت تحقیق و پژوهش گفت: اگر بخواهیم موقعیت کشورمان را در سطح جهانی تغییر دهیم باید تغییری کلی در شیوه برنامه ریزی علمی انجام شود.

وی با اشاره به تجربه کشور آلمان در این زمینه، افزود: در سال 2008که بحران اقتصادی در دنیا بوجود آمد بسیاری از کشورها در تنظیم بودجه خود با چالش مواجه شدند به همین خاطر در تمامی بخش ها تا 50 درصد بودجه خود را کاهش دادند، در این میان کشور آلمان نیز در تمامی بخش ها به جز بخش مربوط به تحقیقات و پژوهش بودجه خود را کاهش داد.

پروفسور سمیعی ادامه داد: به همین علت پس از گذشت چند سال تمامی کشورها رکود پیدا کردند اما کشور آلمان تنها کشوری بود که از نظر اقتصادی توانست رشد پیدا کند.

وی با بیان این که صرف هزینه در امور مربوط به توسعه علم و دانش، نه تنها باعث افزایش قدرت کشور خواهد شد بلکه توسعه اقتصادی را نیز به همراه دارد، گفت: باید برای مردم ایران تعیین شود که مسئولان دانشگاه آزاد برای ساختن آینده ایران فعالیت می کنند نه این که فقط بخواهند سهمی در آموزش عالی کشور داشته باشند.

وی همچنین پیشنهاد داد: مسئولان دانشگاه باید شرایطی را فراهم کنند که دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیلاتشان بتوانند به کارهای پژوهشی خود ادامه دهند.

پروفسور سمیعی در ادامه به ارائه راهکارهایی برای توسعه کیفی دانشگاه آزاد پرداخت و گفت: سعی کنید که افراد دانشمند را جذب کنید، دیگر زمان آن گذشته است که ما بخواهیم تنها به موقعیت فعلی خود در کشور نگاه کنیم . امروز زمان آن است به این موضوع بیندیشیم که باید چه کنیم تا در دنیا به کشورهای موفق نزدیک شویم، این موضوع دور از ذهن نیست چرا که ایرانی ها از هوش و ذکاوت بالایی برخوردارند.

وی با اشاره به افزایش آمار دانش آموختگان زن در ایران، گفت: طبق آمارها بیش از 60 درصد از پذیرفته شدگان دانشگاه ها دختران هستند. این نیرویی است که در گذشته از آن استفاده نمی شد.

پروفسور سمیعی با طرح این پرسش که چگونه می توان در عرض کوتاه ترین مدت کیفیت علمی دانشگاه آزاد را به سطح بین المللی برسانیم، گفت: با برخی راه حل ها تنها می توان ظاهر مسئله را اصلاح کرد و درمان قطعی نیست.

وی با اشاره به عدم پایداری مسئولیت ها گفت: تغییر و تحولات در مسئولیت های مختلف موجب می شود که نتوان برنامه ریزی های دراز مدت انجام داد.

پروفسور سمیعی با بیان این که باید سطحی را برای فعالیت های علمی و آموزشی در دانشگاه آزاد در نظر گرفت، اظهار داشت: باید سطحی را به عنوان حداقل علم و دانش در نظر بگیریم و کارهای زیر آن سطح را غیر قابل قبول بدانیم تا از این طریق بتوانیم با بهترین سطح های علمی در دنیا برابری کنیم.

وی همچنین برای بین المللی کردن دانشگاه آزاد اسلامی طرحی را ارائه داد و گفت: پیشنهادم این است که در تهران یک تیم مدیریت تشکیل شود تا این افراد گزارش دقیقی درباره وضعیت رشته ها و استادان آن رشته به ما ارائه دهند.

سمیعی با بیان این که می توان عنوان استاد وابسته دانشگاه آزاد اسلامی را به دانشمندان و متخصصان دیگر کشورها اهدا کرد، افزود: دانشگاه آزاد از این طریق می تواند یک دانشگاه به صورت مجازی و بین المللی ایجاد کند.

وی در ادامه افزود: ما برای هر رشته ای فردی را انتخاب می کنیم که مورد اعتماد و احترام همه بوده و به آنها عنوان استادی دانشگاه آزاد را با مسئولیت می دهیم. مسئولیت آنها این خواهد بود که در عرض کوتاه ترین مدت تربیت تیم هایی که در دانشگاه های مختلف داریم را برعهده گرفته و به آنها راهکارهایی برای انجام تحقیقات مورد توجه دنیا ارائه دهد.

پروفسور سمیعی همچنین گفت: البته کارهای فوری که موثر باشد نیز وجود دارد، می توان ترتیبی اتخاذ کرد که هر سال سمپوزیومی برای تبادل اطلاعات و دانش برگزار شود اما این موضوع باعث تحول و رشد علمی نخواهد شد.

در ادامه این دیدار دکتر میرزاده ضمن قدردانی از دکتر لاریجانی به خاطر برنامه های هدفمند در حوزه علوم پزشکی گفت: دکتر لاریجانی برای انجام هرگونه فعالیت در حوزه علوم پزشکی اختیار تام دارد.

در پایان این دیدار قرارداد همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه علوم پزشکی هانوور آلمان به امضای طرفین رسید.خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank