پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          04 اردیبهشت 1393 - 24 April 2014


تمرکز اردوی جهادی دانشگاه شاهد بر فعالیت های تربیتی

 فعال اردوی جهادی دانشگاه شاهد گفت: با تغییر رویکرد کارهای عمرانی ما سبک تر تعریف شده و تمرکز اردوی جهادی دانشگاه بر فعالیت های تربیتی بود.

ابوالحسن صفرپور، فعال اردوی جهادی، در گفت و گو با «خبرگزاری دانشجو» درباره ی اردوی جهادی عید سال 93 گفت: اردوی جهادی که امسال شرکت کردیم با توجه به برنامه ریزی و شناسایی منطقه که از قبل صورت گرفته بود، تعداد 28 نفر که 2 نفر روحانی بودند و افراد همه آقا بودند و جهادگر خانم در اردو نداشتیم، استان خوزستان، شهرستان خرمشهر، روستای عریض انتخاب شده بود.


وی در تشریح روستای عریض گفت: این روستا در جاده ی خرمشهر به سمت شلمچه قرار دارد؛ این روستا در زمان جنگ خالی از سکنه شده بود و بعد از جنگ اهالی روستا در حال بازگشت به روستای خود هستند؛ در سال های اخیر با رشد جمعیت در این روستا مواجه هستیم؛ در سایر روستا به طور مثال بخش های کرمان روستاها خالی از سکنه می شوند، ولیکن جمعیت روستاهای خرمشهر از جمله روستای عریض در حال بازگشت است و پر جمعیت تر می شوند.


روستاهای عریض، سرحانیه و جدیده محل فعالیت عمرانی و روستاهای مقامسیه و عریض محل فعالیت های فرهنگی


این فعالی اردوی جهادی در ادامه اذعان داشت: بخشی از کار فرهنگی و عمرانی ما در روستای عریض و کارگروه فرهنگی ما در روستای مقامسیه بودند؛ این در حالی بود که کارگروه عمرانی ما در روستاهای سرحانیه و جدیده دو مدرسه را تعمیر و ترمیم کردند و کارهای عمرانی ما دراین روستاها بود.


صفرپور در توضیح کارهای عمرانی انجام شده در روستاهای سرحانیه و جدیده گفت: ترمیم مدارس شامل رنگ زدن مدرسه، گچکاری مدرسه، تعمیر سرویس های بهداشتی، ساخت پارک و... بوده است.


وی در ادامه به ذکر فعالیت های فرهنگی انجام شده در روستاها پرداخت و گفت: فعالیت های فرهنگی ما با توجه به نیازسنجی که از منطقه صورت گرفته شامل کلاس های احکام، کلاس های قرآنی، مسابقات فوتبال چرا که در مناطق جنوبی کشور جوانان به ورزش فوتبال بسیار علاقه مند هستند؛ علاوه بر این فعالیت ها هدایا و شیرینی از طریق کارگروه فرهنگی تهیه شده بود و در زمان تحویل سال با مراجعه به خانه ی اهالی این هدایا داده شد و تبریک سال نو انجام می شد.


سابقه ی فعالیت جهادی گروه حضرت زهرا(س) دانشگاه شاهد


صفرپور با اشاره به سابقه فعالیت های گروه جهادی اظهار داشت: گروه جهادی حضرت زهرا(س) دانشگاه شاهد از سال 86 تاسیس شد و از همان زمان شروع به فعالیت نمود؛ اردوی عید امسال هشتمین اردوی این گروه بود؛ در تابستان به استان کرمان و شهرستان منوجان می رفته است، به عبارتی در سال های گذشته در شهرستان منوجان بودیم.


وی اذعان داشت: امسال با توجه به شرایطی که گروه داشت و شناسایی متعددی که انجام شده بود تصمیم بر این شد که به سمت روستاهای خرمشهر برویم؛ به عبارتی امسال اولین سالی بود که در این روستاها فعالیت های جهادی را انجام می دادیم.


وی در پایان با ذکر این امر که امسال تغییر رویکرد در گروه وجود داشت، گفت: در سال های قبل رویکرد ما فعالیت های عمرانی بود و بیشتر توجه ما بر روی مردم منطقه بود، ولیکن امسال با توجه به تغییر رویکرد بیشتر سمت فعالیت های فرهنگی- تربیتی رفتیم.


فعالیت های تربیتی درون اردویی از جمله برنامه های اردوی جهادی


این فعال جهادی اذعان داشت: منظور از فعالیت های فرهنگی این است که امسال بیشتر برنامه هایی که تعریف کردیم برای اهالی روستاها بود و منظور از فعالیت های تربیتی این بود که دانشجویانی که همراه گروه آماده بودند بر روی برنامه های داخلی گروه تمرکز کردند؛ هیات ها و سخنرانی هایی برگزار می کردیم از جمله آقای حاج حسین یکتا و آقای آقا تهرانی برای این منظور دعوت شده بودند.


صفرپور گفت: با این تغییر رویکرد کارهای عمرانی ما سبک تر تعریف شده بود؛ عمده فعالیت ما در حوزه ی عمرانی تعمیرات بود و کارگروه فرهنگی برون اردویی و فعالیت های تربیتی درون اردویی داشتیم.پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank