پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          09 خرداد 1393 - 30 May 2014


 وزیر اطلاعات در اجلاس مدیران دانشگاه های کشور:ما باید در تشکیلات اطلاعاتی و امنیتی همیشه اخلاق را سرلوحه کارهایمان قرار دهیم

وزیر اطلاعات با بیان این که امنیت زیرساخت فرهنگ و اقتصاد جامعه است، گفت: ایجاد امنیت در جامعه در پویائی فرهنگی و شکوفائی اقتصادی تاثیر گذار است. بنابر این اگر خواهان رشد و پویائی فرهنگی و اقتصادی جامعه هستیم باید امنیت جامعه را فراهم کنیم.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت اطلاعات، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی امروز (پنجشنبه) در اجلاس معاونان و مدیران فرهنگی دانشگاه های سراسر کشور افزود: اگر مردم از امنیت روانی و فیزیکی برخوردار نباشند نمی توانند به برنامه های خلاق و نوآورانه بپردازند و نبود امنیت موجب توقف فعالیت های فرهنگی و اقتصادی مردم می شود.

وی اظهار داشت: امنیت جامعه از فرهنگ، باورها و ایمان مردم نشات می گیرد.

وزیر اطلاعات با بیان این که هم اندیشی در عرصه پویائی فرهنگی در دانشگاه ها یک ضرورت است، افزود: همه دانشگاهیان و بویژه استاد و دانشجو در سایه امنیت در جمهوری اسلامی می توانند به نوعی فعالیت های علمی و فرهنگی را انجام دهند که موجب رشد و شکوفایی فرهنگی جامعه شود در غیر این صورت هیچ شکوفایی در کار نخواهد بود.

علوی ادامه داد: در دین اسلام مبحث علم و دین توأمان مطرح می شود و آن علمی مد نظر است که با فرهنگ و ایمان همراه باشد تا به عنوان تقوی و ملاک برتری انسان مطرح شود.

وی با تاکید بر این که دستگاه های امنیتی جایگاه حساسی در مقوله امنیت در کشور دارند گفت: وظیفه وزارت اطلاعات این است که امنیت را بر همه اقشار جامعه فراهم کند نه این که امنیت بر مردم و محیط های فرهنگی فراهم کند.

وزیر اطلاعات ادامه داد: مردم باید در همه زمینه ها یک احساس امنیت داشته باشند. این مقوله را باید مهندسان امنیتی جامعه فراهم کنند که ما این کار را انجام داده ایم و آثار مثبت آن را نیز مشاهده کرده ایم.

وی یادآور شد: در حکومت اسلامی مقوله امنیت باید با نشاط و شادکامی همراه باشد و باید توجه داشت وقتی قاطبه مردم با اعتماد و همدلی در خصوص ایجاد امنیت در جامعه همراهی کنند امنیتی مطلوب و بدون هزینه در جامعه به وقوع می پیوندد.

علوی با بیان این که اسلام در همه جا و همه موارد به رعایت اخلاق توصیه می کند گفت: ما باید در تشکیلات اطلاعاتی و امنیتی همیشه اخلاق را سرلوحه کارهایمان قرار دهیم و کار کرد این دستگاه ها را در چارچوب آموزه های اسلامی تعریف کنیم زیرا مقوله امنیت باید شرع محور، ارزش محور، اخلاق محور و بر پایه قانون باشد.

وزیر اطلاعات گفت: در دانشگاه که یک محیط علمی است باید سبقه علمی بودنش بر سبقه دیگری برتری داشته باشد .

وی ادامه داد: در محیط دانشگاه ها بزرگان دانشگاهی باید با سعه صدر و در فضایی علمی در شکل گیری فرهنگی سیاسی و رشد علمی دانشجویان تاثیر گذار باشند و در چنین شرایطی است که دانشجو می تواند با طیب خاطر و آرامش کامل و به صورت شفاف در مسیر آرمان گرایی فعالیت کند.

علوی اضافه کرد: ما باید دلسوزی پدرانه با دانشجو داشته باشیم و باید جوابی به سوالات بدهیم که او را قانع کند نه ساکت کند و اگر غیر از این باشد اشتباه از عملکرد ما است .

وی در پایان یادآور شد: امت اسلام یک امت واحده است و ما باید این وحدت را حفظ کنیم و با این روش عقلانیت و اعتدال و خرد ورزی را در امت اسلام حفظ کنیم و سعی نمائیم امور کشورمان در ریل اخلاق و انسانیت قرار گیرد.


پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank