پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          23 تیر 1393 - 14 July 2014


تجهیز آزمایشگاه دانشگاه‌ها از سوی خیرین دانشگاه‌ساز


معاون وزیر علوم گفت: خیرین دانشگاه ساز علاوه بر ساخت ساختمان دانشکده، خوابگاه و امکانات رفاهی به دنبال تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها و ساخت پارک‌های علم و فناوری هستند.

نشست جمعی از خیرین آموزش عالی با حضور رضا فرجی دانا  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل این وزارتخانه برگزار شد.

محمدحسین امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در این نشست با اشاره به اینکه ورود واقفین و خیرین به آموزش عالی قدمتی دیرینه دارد، گفت: گستردگی حضور خیرین و واقفین عمدتا مربوط به یک دهه گذشته می شود و دانشگاه تهران در این امر بسیار تأثیرگذار بوده است.

وی با تأکید بر این نکته که باوجود فعالیت گسترده خیرین در آموزش عالی در یک دهه گذشته، نسبت خیرین آموزش عالی به سایر حوزه‌ها مثل آموزش و پرورش و مسجدسازی کمتر است، افزود: در حوزه آموزش عالی 400 خیر دانشگاه ساز فعال هستند که حدود 150 مجموعه آموزشی را در مساحتی بالغ بر 471 هزار و 254 متر مربع با هزینه‌ای بالغ بر 50 میلیارد تومان ساخته و به بهره برداری رسانده‌اند.

رئیس کمیته خیرین وزارت علوم افزود: بودجه دانشگاه‌ها کفاف ساخت و ساز هزینه‌های ساخت ساختمان‌ها را نمی‌دهد و اتمام ساختمانی که کلنگش به زمین زده می‌شود با توجه به تورم، ممکن است تا 20 سال به طول انجامد.

وی ادامه داد: خیرین دانشگاه ساز علاوه بر ساخت ساختمان دانشکده، خوابگاه و امکانات رفاهی به دنبال تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها و ساخت پارک‌های علم و فناوری هستند.

وی اظهار امیدواری کرد: همان طور که حضور خیرین، آموزش و پرورش را از بحران فیزیکی نجات داد و باعث اصلاح کیفیت شد، حضور خیران در آموزش عالی هم می‌تواند چنین نقشی ایفا کند.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با بیان اینکه در سال جاری جشنواره بزرگ تقدیر و تجلیل از حامیان آموزش عالی برگزار خواهد شد تصریح کرد: امسال ویژه نامه خیرین هم منتشر و از تمبر خیرین حامی آموزش عالی رونمایی خواهد شد.

وی با اشاره به تدوین اساسنامه خیرین آموزش عالی برای هدفمندی و انسجام حضور خیرین اظهار داشت: تشکیل بنیاد حامیان آموزش عالی که به صورت ستادی در مرکز کار می‌کند از سوی عباس مصلی نژاد (یکی از بزرگترین خیران آموزش عالی) در حال راه اندازی است و این امر سبب می‌شود کمک‌های خیرین و واقفین در مجموعه آموزش عالی به نحو مطلوبی توزیع شود.

امید با بیان اینکه بنیادهای دانشگاهی در کشور در حال شکل گیری است خاطر نشان کرد: بنیاد حامیان آموزش عالی مکانیزم‌های تشویقی نیز برای دانشگاه‌هایی که در این زمینه فعالیت‌های خوبی ارائه کنند در نظر گرفته است.

وی تأکید کرد: سعی ما این است که گفتمان خیرین و حامیان آموزش عالی به گفتمان غالب تبدیل شود و در این یک سال تلاش زیادی برای برقراری ارتباط و استفاده از رهنمودهای این بزرگواران در دستور کار قرار داشته است.
پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank