پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          20 مهر 1393 - 12 October 2014حذف وثیقیه ملکی در پرداخت وام 40 و 60 میلیونی اعضای هیات علمی 


معاون اداری مالی دانشگاه آزاد اسلامی از اصلاح مبنای محاسبه اضافه کار کارکنان و اعضای هیات علمی و همچنین حذف وثیقه ملکی در دریافت وام های 40 و 60 میلیونی بانک ملی خبر داد.
سید محمد ابریشمی‌نیا در پنجمین جلسه فوق العاده شورای اداری ومالی دانشگاه آزاد اسلامی که با حضور مدیران کل حوزه‌های ستادی اداری مالی سازمان مرکزی و به میزبانی واحد همدان برگزار شد گفت: هدف از تشکیل این جلسه آشنایی، بررسی و حل مشکلات اداری مالی واحد‌ها و مراکز آموزشی استان‌های همدان، مرکزی و لرستان با حضور نماینده تام الاختیار و معاونان هماهنگی این استانها و روسای واحدو مراکز است.

ابریشمی‌نیا با تاکید بر اجرایی کردن مصوبات اجلاس شصت و هشتم افزود: یکی از مواردی که در آن اجلاس مورد توجه قرار گرفت و با همت اداره کل کارکنان محقق شد، تشکیل جلسات شورای اداری مالی دانشگاه در استان‌ها، جهت شناسایی و بررسی وضعیت اداری مالی واحد‌ها و مراکز آموزشی هر استان است که بحمداالله این پنجمین جلسه در پایتخت تاریخ وتمدن ایران زمین در حال برگزاری است.

معاون اداری مالی دانشگاه آزاد اسلامی با مهم خواندن ویژگی‌های هر واحد برای تصمیم درخصوص وضعیت کارکنان و نیروی انسانی آن واحد افزود: دلسوز‌ترین فرد برای هر تصمیمی درخصوص وضعیت کارکنان هر واحد، رئیس‌ همان واحد است که می‌تواند ضمن بیان مشکلات راهکارهای آن را نیز ارائه دهد و با این هدف، اعضای شورای اداری مالی دانشگاه امروز در استان همدان جهت بررسی و استفاده از خرد جمعی در جمع شما هستند.

معاون مالی اداری مالی دانشگاه آزاد با بیان اینکه حل موضوعات و مشکلات اداری مالی فقط با همدلی، اخلاق و رعایت حال افراد امکان‌پذیر است به مساله نیروهای مازاد در برخی از واحد‌ها اشاره کرد و گفت: در نظر داریم با برنامه ریزی، مازاد نیروهای هر واحد دانشگاهی به واحدهایی که دارای کمبود نیرو بوده و یا درخواست جذب نیروی جدید دارند، منتقل شوند.

ابریشمی‌نیا ادامه داد: باید ماموریت‌های جدیدی برای واحد‌ها و مراکز آموزشی تعریف کنیم و با تدبیری که در مجموعه وجود دارد به ساماندهی نیروی انسانی دانشگاه در سراسر کشور اقدام کنیم.

وی بازنگری در تشکیلات نیروی انسانی هر واحد را یادآور شد و گفت: توجه به بازنشستگی برخی از نیرو‌ها، بازنشستگی پیش از موعد یا بازخرید سنوات برخی از کارکنان، اخذ مجوز نیروهای کارآمد و فاقد مجوز می‌تواند بخشی از اقدامات در این خصوص باشد.

وی تامین 12 درصد از بودجه جاری امسال از درآمدهای غیرشهریه را از مهم‌ترین شاخص‌های بررسی عملکرد روسا و واحدهای دانشگاهی در آینده اعلام کرد و افزود: روسا و معاونان واحدهای دانشگاهی باید تحقق این رقم از بودجه را از محل تاسیس و راه اندازی شرکت‌های اقتصادی دانش بنیان و تبدیل علم به سرمایه مدنظر داشته باشند.

ابریشمی نیا از احیای صندوق مشترک وام فی مابین واحدها و استرداد بخش عمده‌ای از سپرده‌های واحدها نزد سازمان مرکزی خبر داد و گفت: پرداخت وام 40 میلیون تومانی به کارکنان و 60 میلیون تومانی به اعضای هیأت علمی با نرخ 14درصد از طریق انعقاد قرارداد با بانک ملی ایران و از محل منابع مالی بانک ملی از جمله اموری است که در راستای رفاه حال کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاداسلامی انجام شده است.

وی تصریح کرد: مشکل دریافت وثیقه ملکی در ازای دریافت این وام ها نیز برطرف شده است و دیگر نیازی به ارائه وثیقه ملکی برای دریافت وام پرداخت وام 40 میلیون تومانی به کارکنان و 60 میلیون تومانی به اعضای هیأت علمی نیست.

معاون اداری مالی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در اصلاح قرارداد و تفاهم نامه با بانک ملی کارکنان قراردادی محدود معین نیز می توانند برای دریافت این وام اقدام نمایند.

ابریشم نیا بیان کرد: تهیه طرح نحوه افزایش حقوق کارکنان (حق تخصص، حق جذب، اضافه کار) و نحوه تأمین اعتبار و کمک به طرح های افزایش حقوق اعضای هیأت علمی در حال بررسی است و بزودی مبنای محاسبه اضافه کار پرداختی به کارکنان اعلام خواهد شد.

وی گفت: افزایش سقف تسهیلات بیمه تکمیلی درمان ،اصلاح بخشی از بخشنامه های حوزه معاونت اداری و مالی و به­روز کردن آنها، تلاش برای اصلاح امور مالیاتی و بیمه بازنشستگی کارکنان، و راه‌اندازی و نصب سیستم دیتا سنتر جهت گزارش گیری لحظه ‏ای و به روزرسانی تمرکز اطلاعات مالی واحدها در سازمان مرکزی از جمله مهمترین فعالیت های انجام شده در این معاونت طی مدت یک سال اخیر است.

گفتنی است در ادامه این جلسه روسای واحد ها ومراکز استانهای همدان، مرکزی و لرستان به بیان مشکلات خود پرداختند و برای حل مشکلات نیروی انسانی تصمیماتی اتخاذ گردید.
تگ ها دانشگاه آزاد هیات علمی وزارت علوم وام دانشجویی

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی