پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          10 آبان 1393 - 01 November 2014


افتتاح خوابگاه دانشجویی جدید دانشگاه شهید چمران اهواز

 سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز از افتتاح خوابگاه دانشجویی جدید ویژه پسران تا بهمن خبر داد.

دکتر رعایایی‌اردکانیمنطقه خوزستان گفت: در حوزه‌ خوابگاه‌های دانشجویی اواخر مهرماه یک خوابگاه جدید به بهره‌برداری رسید و نزدیک به 300 دانشجو در آن اسکان داده شدند. یک خوابگاه دیگر نیز با همین ظرفیت تا بهمن‌ماه آماده افتتاح خواهد شد که در حال تکمیل است. این خوابگاه‌ها در پردیس دانشگاهی پسران( شهید علم‌الهدی)احداث شده‌اند.

وی با بیان این‌که در حال حاضر دانشجوی روزانه بدون خوابگاه در هیچ مقطعی در دانشگاه وجود ندارد، اظهار کرد: به نظر می‌رسد بتوانیم با اختصاص ظرفیت‌های خالی، به دانشجویان شبانه هم خوابگاه واگذار کنیم که آن‌ها کمتر مشکل داشته باشند ولی در مجموع همیشه تعدادی از دانشجویان شبانه مجبور می‌شوند از خوابگاه‌های خودگردان استفاده کنند که از کیفیت و وضعیت نامناسب‌تری نسبت به خوابگاه‌های دولتی برخوردارند.

سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز درباره نحوه نظارت دانشگاه بر کیفیت و تعیین شهریه خوابگاه‌های خودگردان که امسال افزایش حدود دو برابری در شهریه اعمال کردند، خاطرنشان کرد: به طور طبیعی مجموعه‌ای قوانین و مقررات بر این خوابگاه‌ها حاکم است که ملزم به رعایت آن هستند و در صورتی که این مقررات و استانداردها را رعایت نکنند معمولأ مجوز فعالیت آن‌ها لغو می‌شود.

رعایایی‌اردکانی افزود: معاونت امور دانشجویی وزارت‌خانه مجموعه‌ای از حداقل‌های استاندارد و چارچوب‌های مقررات را برای این خوابگاه‌ها تعیین کرده‌است که باید حول این چارچوب‌ها به دانشجویان خدمات ارائه بدهند و اگر تخلفی در هرکدام از این مقررات صورت بگیرد دانشگاه می‌تواند نظارت و با آن برخورد کند که از طریق مراجع قضایی هم به طور کلی لغو مجوز و تعطیل شود.

از وضعیت خوابگاههای خودگردان راضی نیستیم

وی با بیان این که امسال معاونت دانشجویی دانشگاه به‌جد وضعیت خوابگاه‌های خودگردان را پیگیری می‌کند و با توجه به بازدیدهایی که انجام داده، خیلی هم از وضع این خوابگاه‌ها رضایت نداشته‌است.

سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز همچنین با اشاره به برنامه‌ها و اقدامات جاری دانشگاه در سال تحصیلی جدید تصریح کرد:یکی از اقدامات خوب دانشگاه شهیدچمران در ترم جدید این بود که برعکس سال‌های گذشته 15 روز قبل از شروع ترم، همه خوابگاه‌ها برای اسکان دانشجویان آماده سرویس‌دهی شدند. دومین اقدامی که صورت گرفت بازگشایی همه سلف‌ سرویس‌های دانشگاه برای پذیرایی دانشجویان و همچنین همراهان آن‌ها 15 روز پیش از آغاز ترم بود.

رعایایی‌اردکانی افزود: هم‌زمان با آغاز سال جدید حتی اسکان همراهان دانشجویان در فضاهای عمومی دانشگاه مانند مسجد و سالن‌های مطالعه برنامه‌ریزی شد؛ در این خصوص با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و مشارکت بعضی تشکل‌ها، ستاد استقبال از دانشجویان نو ورود نیز برای راهنمایی و کمک به فرآیند ثبت‌نام دانشجویان و تسهیل حضور آن‌ها در دانشگاه تشکیل شد و دانشجویان بدون هیچ‌گونه دغدغه و نگرانی ‌توانستند مراحل ثبت‌نام حضوری خود را در دانشگاه انجام دهند و از این بابت آسوده‌خاطر شوند.

وی اقدام سوم دانشگاه هم‌زمان با آغاز سال تحصیلی جدید را تسهیل برای ثبت‌نام دانشجویان از طریق سامانه عنوان و تصریح کرد: این برنامه از سال های گذشته نیز وجود داشت ولی امسال به شکل ‌روزآمدتری انجام شد به‌طوری که تنها دانشجویان نوورود برای تحویل مدارک باید در دانشگاه حضور پیدا می‌کردند.

سرپرست دانشگاه شهیدچمران اهواز اثرات این اقدام را کاهش تراکم دانشجویان و ترافیک سامانه آموزش دانشگاه به‌مراتب نسبت به سال‌های گذشته، عنوان کرد و توضیح داد: در واقع سامانه آموزش دانشگاه همواره در روزهای ثبت‌نام به علت پایین بودن سرعت یا ظرفیت و یا مراجعه تعداد زیاد کاربران، دچار اختلال و یا قطعی می‌شد و دانشجویان نمی‌توانستند در خانه ثبت‌نام خود را انجام دهند؛ امسال به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شد که این مسئله با تقویت سرور و تمهید برخی مسائل رفع شد.

رعایایی‌اردکانی در خصوص وضعیت اینترنت و برنامه‌های امسال دانشگاه برای افزایش سرعت و پهنای باند نیز گفت: اینترنت از بدو ورود آن تا کنون از مشکلات همیشگی دانشگاهیان به شمار می آمده است و همیشه از وضعیت آن گلایه‌مندبودند؛ شاید تنها زمانی که کمتر گلایه می‌شد هنگامی بود که دانشگاه اینترنت خود را طی قراردادی با یک با یک شرکت خصوصی، به طور مستقیم با ماهواره از کشور خارجی دریافت می‌کرد.

وی افزود: اکنون این امکان وجود ندارد و ارتباط دانشگاه از طریق اینترنت، در کانال رسمی مخابرات انجام می‌شود که موجب پایین‌آمدن سرعت اینترنت دانشگاه و گلایه‌مندی همیشگی کاربران، از آن زمان تا کنون شده است؛ در حال حاضر تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم افزایش راه‌های توزیع پهنای باند فعلی و تقویت قدرت و ظرفیت سرورها و بعضی کارهای زیربنایی است که وضعیت اینترنت تا حدودی ارتقا یابد ولی همان طور که می‌بینید سرعت اینترنت در همه کشور دچار مشکل است و حتی مشترکان اینترنت خانگی و بخش خصوصی هم هیچ‌وقت از آن راضی نیستند.


تگ ها افتتاح خوابگاه دانشجویی

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی