پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          04 آذر 1396 - 25 November 2017


اولین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران با حضور دکتر مجید سرسنگی معاون فرهنگی، دکتر محمدعلی زارع چاهوکی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی و جمعی از مسئولان پردیس‌ها و دانشکده‌ها و دانشجویان دانشگاه تهران، شنبه 4 آذر در باشگاه دانشجویان این دانشگاه افتتاح شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به گزارش ایسنا، دکتر مجید سرسنگی، معاون فرهنگی دانشگاه تهران ضمن اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره فرهنگ، گفت: قطعا چهارم آذرماه در صفحات تاریخی دانشگاه تهران به یادگار ثبت خواهد شد، زیرا سنگ بنای یکی از جشنواره‌های مهم دانشگاه، یعنی جشنواره فرهنگ، در این روز گذاشته می شود.

وی با تشکر از همه افرادی که در به ثمر نشستن این جشنواره کمک کردند، افزود: از دوستانی که به ما کمک نکردند علی رغم اینکه از آنها خواستیم، نیز تشکر می کنم زیرا این کمک نکردن باعث شد که همت خودمان را بیشتر کنیم و با توکل بیشتر، سختی بیشتری متحمل شویم و نتیجه کار را ببینیم.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران در ادامه با اشاره به جریانات حوزه فرهنگی، اظهار کرد: کلا ما در حوزه فرهنگ با چنین مشکلاتی درگیر هستیم. اهل فرهنگ همیشه در رنج و تب و تاب هستند و این از ویژگی‌های حوزه فرهنگ است که نباید ما را خسته کند. اگر ما انتخاب کرده ایم در حوزه فرهنگ کار کنیم، باید استقامتمان را بیشتر کنیم و نشان بدهیم که اهالی فرهنگ روی پای خود می ایستند، سختی ها را تحمل می کنند زیرا به هدفی والا و برتر اعتقاد دارند.
وی اضافه کرد: برگزاری اولین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران، قدم مبارکی بود که توسط خود دانشجویان و همکاران دانشگاه تهران برداشته شد. برگزاری چنین جشنواره‌هایی می تواند سطح مشارکت فرهنگی دانشجویان را ارتقاء بخشد. کما اینکه در اولین دوره از جشنواره فرهنگ چیزی بالغ بر 6500 تن از دانشجویان شرکت کرده و آثار خود را برای این جشنواره ارسال کرده‌اند؛ نکته‌ای که بسیار جای خوشحالی و خشنودی دارد.  

دکتر سرسنگی با تاکید بر اهمیت برگزاری جشنواره فرهنگ، عنوان کرد: این جشنواره در کنار دستیابی به هدف گسترش سطح مشارکت فرهنگی دانشگاهیان، کارکرد مهم دیگری نیز دارد و آن ایجاد امیدواری و اعتقاد به آینده روشن برای اهالی فرهنگ است. اهالی فرهنگ دانشگاه پیام روشنی را که از این جشنواره می‌گیرند، این است که دانشگاه تهران فرهنگ را به رسمیت می شناسد.

وی تصریح کرد: فرهنگ یک رکن است و دانشگاه بدون فرهنگ یک واژه ناقص است و ما حتما باید به فرهنگ مانند ابعاد دیگر دانشگاه توجه کنیم. من مطمئنم در سایه توجه اولیای دانشگاه، دانشجویان، اساتید، اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه به حوزه فرهنگ، دانشگاه تهران روزگار خوشی را در پیش رو خواهد داشت؛ چه ما باشیم و چه نباشیم.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران در بخش دیگری از سخنانش، اظهار کرد: مهم این است که فرهنگ در دانشگاه نهادینه شود و دانشجویان دانشگاه تهران در دورانی که در این دانشگاه هستند، بتوانند در یک فضای فرهنگی تحصیل کنند و در زمان فارغ التحصیلی به عنوان یک فرد شاخص و یک انسان فرهنگی وارد جامعه شوند. بنابراین وظیفه ما است که دانشجویان و فرزندان عزیز خودمان را در دانشگاه، انسان‌هایی فرهنگی بار بیاوریم. مطمئنم که جشنواره فرهنگ، نقش بسزایی در آن مهم خواهد داشت.

دکتر سرسنگی در پایان سخنانش با اشاره به سنگینی کار در حوزه فرهنگی دانشگاه، از همکاران و کارکنان این بخش تقدیر کرد و گفت: انجام تعداد بسیاری از فعالیت‌های فاخر فرهنگی در دانشگاه مدیون ایثار و از خودگذشتگی همکاران عزیز ما در بخش‌های مختلف این معاونت است که من از همه آن ها تشکر کرده و حلالیت می طلبم.

گفتنی است، جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران در راستای اهداف برنامه سوم دانشگاه تهران و به ‌منظور «ارتقای اخلاق حرفه‌ای و ترویج مسئولیت‌پذیری اجتماعی» در محورهای انجمن‌های علمی دانشجویی، کانون‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی، نشریات دانشجویی، ایده‌های برتر فرهنگی، آثار و تولیدات فرهنگی و هنری دانشجویان، اعضای هیئت علمی و کارکنان، پژوهش‌های برجسته در حوزه فرهنگ دانشگاهی و مدیران و کارشناسان برتر فرهنگی برگزار می‌شود.
در طول برگزاری اولین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران، باشگاه دانشجویان میزبان غرفه پردیس‌های مختلف دانشگاه، انجمن‌های علمی و دانشجویی، کانون‌های فرهنگی، اجتماعی، هنری و دینی، برگزاری کارگاه‌های مختلف خواهد بود و هر روز از ساعت 11 تا 14 در ایستگاه جشنواره، در پردیس مرکزی دانشگاه، روبه‌روی مسجد، برنامه‌های متنوع فرهنگی برگزار خواهد شد. طی این روزها، رادیوی جشنواره نیز فعال است.

در نگارخانه دانشجو نیز نمایشگاه عکسی از فعالیت‌های مختلف معاونت فرهنگی دانشگاه تهران روی دیوار رفته است.

همچنین، اختتامیه اولین جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران با معرفی برگزیدگان رشته‌های مختلف، چهارشنبه 8 آذر ساعت 14 در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

در صورت نیاز به راهنمایی در رابطه با این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه تحصیلی
از خط ثابت با شماره 9099071612 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید 
پاسخگویی کارشناسان ما از 8 صبح الی 12 شب

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank