پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          19 شهریور 1397 - 10 September 2018


رئیس دانشگاه تهران گفت: یکی از دلایلی که در حوزه دستاوردهای دفاعی موفق شده ایم این است که ارتباط صنعت و دانشگاه در این حوزه بسیار خوب بوده است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به گزارش خبرنگار مهر، محمود نیلی احمدآبادی صبح امروز در نشست روسای دانشگاه های کشور در دانشگاه علامه طباطبایی گفت: باید راهکاری پیدا کنیم که دانشگاه ها از شرایط روزمره خارج شوند و اگر این نوع مسائل دست و پاگیر را در دانشگاه ها رها نکنیم، نمی توانیم از ظرفیت آنها به نحو احسن استفاده کنیم.

وی افزود: باید الگویی برای فعالیت دانشگاه ها تعیین شود.

رئیس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: امروز دغدغه یک رئیس دانشگاه در آغاز سال تحصیلی، خوابگاه، تغذیه، افزایش نرخ در بازار و هزینه هاست که نباید این چنین باشد.

نیلی احمدآبادی گفت: این در حالی است که دانشگاه های بزرگ چنین دغدغه هایی را ندارند.

وی اظهارداشت: آموزش عالی در ایران تکه تکه شده و در حکمرانی آموزش عالی دچار تفکیک وظایف هستیم که این امر به نفع دانشگاه ها نیست.

نیلی احمد آبادی گفت: بیشترین دغدغه آموزش عالی در حوزه آموزش متمرکز شده، در حالی که پژوهش نیز باید مورد توجه قرار گیرد و دستاوردهای علمی و فناوری این مراکز بالفعل شود.

رئیس دانشگاه تهران افزود: چرا کارخانجات کشور باید با یک تهدید دچار مشکل و تعطیلی شوند و این امر به دلیل این است که نوآوری در صنعت وجود ندارد.

وی گفت: یکی از دلایلی که در حوزه دستاوردهای دفاعی موفق شده ایم این است که ارتباط صنعت و دانشگاه در این حوزه بسیار خوب بوده است.

نیلی احمد آبادی عنوان کرد: اعلام می کنیم که دانشگاه ها وظیفه خود می دانند تا در خدمت کشور باشند و باید الگوی روشن تری در این زمینه طراحی شود.

وی افزود: امسال باید بودجه به نحوی طراحی شود که بتوانیم گفتمان ارتباط با صنعت را به عمل تبدیل کنیم.

رئیس دانشگاه تهران تاکید کرد: اشتغال پایدار و مفید بدون حضور و  مشارکت دانشگاه ها رخ نمی دهد.

نیلی احمدآبادی خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما این است که اگر می خواهیم مسئله اشتغال را به صورت پایدار حل کنیم باید در تمامی طراحی و الگوها دانشگاه حضور داشته باشد.

وی اضافه کرد: امروز دانشگاه ها از نظر فکری و روحی این آمادگی را دارند که در حوزه های مختلف فعالیت کنند.

نیلی احمدآبادی با بیان اینکه علم مرز جغرافیایی نمی شناسد، گفت: اگر نتوانیم دانشجویان دکتری و اساتید را برای فرصت های مطالعاتی به خارج از کشور اعزام کنیم، از قافله عقب می مانیم.

رئیس دانشگاه تهران تصریح کرد: در زمان جنگ دولت ارز بورسیه ها را پرداخت می کرد و دانشگاه ها در آن زمان در این زمینه مشکل مالی نداشتند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank