پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          24 مهر 1398 - 16 October 2019


معاون آموزشی وزارت بهداشت از طراحی نقشه جامع اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی خبر داد و گفت: تربیت نیروی انسانی بر اساس نیازهای بومی و نقشه توسعه علمی دانشگاه ها صورت می گیرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر باقر لاریجانی با تاکید بر اینکه تربیت نیروی انسانی و جذب اعضای هیات علمی بر اساس نیازهای بومی و نقشه توسعه علمی دانشگاه ها یکی از اهداف مهم در برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی است از طراحی نقشه جامع اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور با همکاری معاونت آموزشی وزارت بهداشت خبر داد. 

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به جایگاه اعضای هیئت علمی دانشگاههای علوم پزشکی در ارتقای آموزش عالی سلامت، گفت: ارتقا و توانمندسازی بدنه هیئت علمی نظام سلامت یکی از اهداف مهم در برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی است.

لاریجانی با اشاره به بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی، اظهار داشت: جلب مشارکت اعضای هیئت علمی دانشگاهها در اجرای این بسته ها یکی از ارکان اصلی است که برای ایجاد تحول در آموزش عالی سلامت باید مدنظر قرار گیرد و تنها با مشارکت همکاران هیئت علمی است که می توان امید داشت این برنامه ها در بدنه دانشگاه ها نهادینه شود.

وی خاطرنشان کرد: تربیت نیروی انسانی حوزه علوم پزشکی باید براساس نیازهای واقعی جامعه صورت گیرد و حتی لازم است ترتیبی اتخاذ شود تا نیروی انسانی هر منطقه از کشور متناسب با نیاز بومی همان منطقه تربیت شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت ادامه داد: بر همین اساس سند برآورد نیروی انسانی مورد نیاز کشور در حوزه علوم پزشکی تدوین شده و این سند برای تمامی کلان مناطق آمایشی نیز در دست تدوین است.

وی به احصای ماموریت های ویژه حوزه آموزش علوم پزشکی از اسناد بالادستی کشور اشاره و تاکید کرد: غالب این ماموریت ها مرتبط با توسعه علمی کشور در علوم بین رشته‌ای و حوزه های بومی مورد نیاز، برای تامین نیازهای جامعه و همچنین حرکت به سمت مرجعیت علمی است. این ماموریت ها باتوجه به ظرفیت ها و نیازهای مناطق آمایشی و دانشگاه های علوم پزشکی به آنها سپرده شده است.

لاریجانی با اشاره به اینکه بدنه هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی لازم است برای پاسخگویی به این نیازها هم به لحاظ کمی و هم کیفی تقویت شود گفت: طبق برآوردها ضروری است تا در سال های آتی، متناسب با شرایط کشور حدود ۱۰ هزار عضو هیئت علمی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور جذب شوند، که امیدواریم با حمایت نهادهای بالادستی این هدف محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری مجوز جذب حدود ۲ هزار عضو هیات علمی اخذ شده که به زودی فرایند جذب در دانشگاه های علوم پزشکی آغاز می شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: همانطور که ذکر شد اعضای هیئت علمی می بایست در دانشگاه های علوم پزشکی متناسب با ظرفیت جذب دانشجو، نیازهای بومی  و مأموریت های ویژه دانشگاه جذب شوند.

وی افزود: بر همین اساس چارچوب نقشه جامع اعضای هیئت علمی حوزه علوم پزشکی تدوین و به دانشگاه ها ابلاغ شده است.

دکتر لاریجانی اظهار داشت: دانشگاه های علوم پزشکی بر اساس شاخص های ذکر شده در این چارچوب و برآورد وضعیت دانشگاه در این شاخص ها با هماهنگی مرکز امور هیئت علمی و تیمی که به منظور تدوین نقشه اعضای هیئت علمی دانشگاه ها در حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت تشکیل شده این نقشه را تدوین می کنند.

وی با بیان اینکه تا چند ماه آینده نقشه جامع اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور نهایی می شود گفت: از این پس جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه های علوم پزشکی بر اساس این نقشه صورت خواهد پذیرفت.

معاون آموزشی وزارت بهداشت به برنامه های این حوزه برای ارتقای کیفی بدنه هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: درصدد هستیم تا ضمن توانمندسازی اعضای هیات علمی، نظام های ارتقا و ارزشیابی به ترتیبی اصلاح شود تا فعالیت های نوآورانه در حوزه آموزش و همچنین ارتقای این حوزه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه شیوه نامه توانمندسازی آموزشی اعضای هیئت علمی علوم پزشکی تدوین و در تیرماه سال جاری به دانشگاه ها ابلاغ شده است، گفت: باتوجه به اینکه ممکن است اجرای این شیوه نامه در سال جاری موجب ناهماهنگی هایی در روند ارتقا یا تبدیل وضعیت اعضای هیئت علمی شود، در هیئت مرکزی جذب مصوب شد تا این آیین نامه از ابتدای سال ۱۳۹۹ در دانشگاهها اجرایی شود.

لاریجانی با اشاره به اینکه این مطلب به دانشگاههای علوم پزشکی ابلاغ شده، ابراز امیدواری کرد که اجرای این برنامه ها بسترهای ارتقای آموزش را بیش از پیش فراهم کند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank