پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          17 اسفند 1398 - 07 March 2020


مدیر مرکز آموزش های مجاز دانشگاه شهید بهشتی ضمن تشریح عملکرد کلاس های مجازی در این دانشگاه گفت: در روز سه‌شنبه بین ساعت ۹ تا ۱۰، رکورد ۱۷۸۴ نفر کاربر همزمان آنلاین در کلاس های مجازی ثبت شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه شهید بهشتی، ناظمی مدیر مرکز آموزش مجازی در خصوص برگزاری کلاس های درس دانشگاه به صورت مجازی طی روزهای اخیر گفت: با شیوع ویروس کرونا مقامات مسئول در کشور به منظور جلوگیری از شیوع این ویروس دانشگاه‌ها را تعطیل کردند.

وی افزود: پس از این اقدام، با توجه به زیرساخت‌های مرکز آموزش مجازی و توانمندی این مرکز، با همفکری با معاون آموزشی دانشگاه، طرحی برای برگزاری کلاس‌های دانشگاه به صورت برخط به هیئت رئیسه دانشگاه ارائه دادم و اعلام کردم که این مرکز از شنبه ۱۰ اسفندماه آمادگی لازم برای برگزاری تمامی کلاس‌های نظری دانشگاه بصورت آنلاین را دارد.

مدیر مرکز آموزش مجازی دانشگاه شهید بهشتی افزود: طرح پس از بررسی توسط هیات رئیسه دانشگاه تصویب شد. پس از تصویب هیئت رئیسه، برنامه‌ریزی‌های لازم در روزهای پایانی هفته انجام شد و براساس محاسبات صورت گرفته مشخص شد ۴۱۶۵ کلاس در طول هفته در دانشگاه توسط ۹۰۰ هیات علمی ارائه می شود که با توجه به ۱۹ هزار دانشجو شاغل به تحصیل، ۶۳ هزار ۷۲۳ کلاس-دانشجو خواهیم داشت.

وی گفت: هماهنگی‌ها لازم برای اختصاص پهنای باند موردنیاز و دخیره‌سازها با مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات انجام شد و سازماندهی و تقسیم وظایف تیم داخلی در مرکز صورت گرفت. دستورالعمل و فیلم‌های آموزشی برای بهره‌برداری از سامانه مدیریت یادگیری «LMS» تهیه و برای اعضای هیئت علمی ارسال شد و در اختیار دانشجویان نیز قرار گرفت و از روز شنبه برگزاری کلاس‌ها به صورت غیرحضوری از طریق سیستم آموزش الکترونیکی آغاز شد.

ناظمی در خصوص زیرساختهای مورد نیاز گفت: در این دوره‌ ۸ سرور، نرم افزارهای آنلاین را پشتیبانی می‌کند که ۲ سرور جایگزین خارج از دانشگاه نیز به عنوان پشتیبان به این طرح اختصاص یافته است. براساس پیش‌بینی‌های انجام شده برای اجرای موفق دوره، بیش از یک گیگابایت پهنای باند در اختیار مرکز قرار گرفت که البته در هفته اول اجرای طرح در پرترافیک‌ترین زمان که ۱۷۸۴ کاربر هم زمان در کلاس های مجازی شرکت کردند، ۲۰۰ مگابایت پهنای باند استفاده شد.

مدیر مرکز آموزش های مجاز دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به عملکرد سه روز نخست اجرای این طرح گفت: براساس آمار در روز شنبه ۱۳۸ کلاس برگزار شد و ۵۶۹ نفر در کلاس‌ها حضور یافتند، در روز یکشنبه ۲۸۴ کلاس با حضور ۲۳۴۳ نفر تشکیل شد. همچنین در روز دوشنبه ۲۱۷ کلاس با ۳۳۰۰ نفر تشکیل شد که ۱۲۴۰ نفر به صورت همزمان از این کلاس‌ها استفاده کردند. در مجموع در سه روز اول هفته، ۷۲۹ کلاس برگزار شد و ۸۰۴۸ نفر در کلاس‌های مختلف شرکت کردند که ۱۲۴۰ نفر از این تعداد همزمان در کلاسها حضور داشتند. ۵۳۲۱ نفر از طریق تلفن همراه در کلاس حاضر شدند.

وی گفت: در طی این مدت ۱۳۱۲ ساعت کلاس ارائه شد که تمام کلاس‌ها ضبط و دخیره شده است و دراختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت. در روز سه‌شنبه بین ساعت ۹ تا ۱۰ رکورد ۱۷۸۴ نفر کاربر همزمان در سیستم ثبت شد.

ناظمی ادامه داد: در مجموع در کل هفته از ۱۰ تا ۱۵ اسفندماه  آمار عملکرد تعداد کلاسهای برگزار شده آنلاین ۱۲۹۱، تعداد دانشجو- کلاس حاضر در کلاسها ۲۳۲۲۹ نفر، حداکثر تعداد همزمان کاربران اعم از استاد و دانشجو ۱۸۷۴، ساعت کلاسهای ضبط شده ۴۸۸۹ ساعت و دسترسی از طریق موبایل ۱۵۲۳۳ مورد بوده است.

وی در خصوص میزان مشارکت دانشکده ها و پژوهشکده ها در اجرای کلاس هاس غیرحضوری تصریح کرد: با پایش اطلاعات مشخص شد حوزه دانشی فنی مهندسی بیشترین استقبال را از این طرح داشته است. دانشکده‌های ادبیات و علوم انسانی، مدیریت و حسابداری و علوم تربیتی و روانشناسی در حوزه دانشی علوم انسانی حضور فعال‌تری داشته‌اند و کم‌ترین مشارکت به دانشکده‌های فیزیک، علوم زمین، حقوق و معماری اختصاص دارد که دانشکده معماری و شهرسازی به دلیل دارا بودن تعداد قابل توجهی کلاس کارگاهی از این لیست خارج می شود.

مدیر مرکز آموزش های مجاز دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: اگرچه تماس‌هایی از سوی برخی استادان دانشکده معماری داشتیم که درخواست کرده بودند به منظور ممانعت از ایجاد وقفه طولانی در فرآیند آموزش و یادگیری دانشجویان، کلاس‌های کارگاهی در سیستم فعال شود تا بخش تئوری این کلاس‌ها از طریق مجازی تدریس شود.

ناظمی به چالش‌های پیش روی مرکز آموزش مجازی اشاره و تاکید کرد: جذب نیروی انسانی مورد نیاز بزرگترین چالش پیش‌روی مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه برای گسترش و توسعه فعالیت‌ها است. در حال حاضر اغلب کارکنان این مرکز به‌صورت شرکتی و پروژه‌ای مشغول به فعالیت هستند که جذب نیروی انسانی متخصص بصورت پایدار و ثابت و تبدیل وضعیت نیروی انسانی موجود عامل مهمی در ارتقاء و پیشبرد برنامه‌های آینده مرکز محسوب می‌شود.

وی افزود: حوزه زیرساخت‌ها چالش مهم دیگر این مرکز است؛ برای راه‌انداری سیستم پایدار و مستمر باید سرورها توسعه یابد و تجهیزات ارتقاء یابد، در حال حاضر این مرکز دارای سیستم برق اضطراری مطمئن نیست که این نقیصه به راحتی می‌تواند ارائه خدمات برخط را با بحران روبرو کند. برای چابک‌سازی و توسعه فعالیت‌های مرکز آموزش الکترونیکی باید چارت سازمانی و ساختار مرکز نیز اصلاح شود.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank