پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          05 آذر 1399 - 25 November 2020


معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: امکان تعویق امتحانات و تعطیلی یک هفته ای دانشگاه وجود ندارد.

پرتال دانشگاهی و به نقل از سید حسین حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به نامه برخی دانشجویان این دانشگاه مبنی بر تعطیلی یک هفته‌ای و تعویق امتحانات اظهار داشت: ما به دلیل دیر اعلام شدن اسامی پذیرفته شدگان از سوی سازمان سنجش، ترم نودانشجویان را با سه هفته تاخیر آغاز کردیم و اگر بخواهیم امتحانات را هم با تاخیر آغاز کنیم، تقویم دانشگاه بهم می‌ریزد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه تعطیلی یک هفته‌ای دانشگاه، باعث می‌شود نیمسال دوم تحصیلی به تابستان برسد، افزود: بنابراین خواسته دانشجویان مبنی بر تعویق امتحانات امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: البته در ترم جاری تسهیلاتی را برای دانشجویان همانند ترم گذشته به وجود آورده‌ایم؛ از جمله اینکه دانشجویان می‌توانند در صورت تمایل درس و یا دروسی را حذف کنند. ترم گذشته دانشجویان مقطع کارشناسی و ارشد این امکان را داشتند که حداقل ۲ درس را حذف کنند.

حسینی اضافه کرد: از طرفی دیگر به دانشکده‌ها اعلام کردیم در ترم جاری واحدها به صورت حداقلی به دانشجویان ارائه شود؛ در همین راستا برای کارشناسی ارشد ۷-۸ واحد و برای کارشناسی‌ها حداکثر ۱۵ واحد در نظر گرفته شده است. همچنین از اساتید خواسته‌ایم کلاس‌های جبرانی را به موقع برگزار کنند تا دانشجویان با مشکل مواجه نشوند. بنابراین به نظر می‌رسد مشکلی برای به پایان رساندن ترم نداشته باشیم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: البته دانشجویان در این نامه خواسته بودند دانشگاه موعد اعلام نمرات برای اساتید را تا اسفندماه تمدید کند که این موضوع قابل بررسی است.

به گزارش مهر، برخی دانشجویان دانشگاه تهران در نامه‌ای به معاون آموزشی دانشگاه خواستار تعطیلی یک هفته‌ای و تعویق امتحانات دانشگاه شدند. در بخشی از این نامه آمده است؛ بنا به بازخورد گروه‌های مختلف دانشجویان، یکی بودن محیط کار و تحصیل در خانه و یکنواختی در شرایطی که تعامل با دیگران و تفریحی وجود ندارد، موجب کاهش بازدهی، خستگی ذهنی و از بین رفتن بخشی از انگیزه برای تلاش و یادگیری شده است.

در گفتگو با اساتید نیز آنها تجربه‌های مشابهی را بیان کرده‌اند که تجمیع همه آنها افت کیفیت یادگیری یاددهی را به همراه خواهد داشت. این در حالی است که با ثبت نام دیرهنگام ورودی‌های ۹۹ دانشگاه، ترم بعدی از ۲ اسفند شروع خواهد شد و عملاً سه هفته در بهمن ماه برای ورودی‌های بالاتر برنامه آموزش تعریف شده است.

نویسندگان این نامه تقاضا کرده‌اند که با توجه به شرایط پیش آمده، ترم دانشگاه تا ۲ اسفند ماه تمدید شود و یک هفته (مثلاً هفته سوم آذرماه) تعطیل اعلام شود. از طرفی فرصت کافی برای انجام تکالیف درسی با فشردگی کمتر برای دانشجویان ایجاد شود.

در صورتی که دانشگاه به هر دلیلی نمی‌تواند با این درخواست موافقت کند؛ لطفاً موعد اعلام نمرات برای اساتید را تا اسفندماه تمدید کند تا ایشان آزادانه بتوانند بخشی از فعالیت کلاسی را به بعد از امتحانات رسمی موکول کنند و از حجم تکلیف این دو ماه و امتحان نهایی کمی کاسته شود.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی