پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          19 اردیبهشت 1400 - 09 May 2021


مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم گفت: آئین نامه‌های مربوط به شورای بررسی موارد خاص بازنگری شد که با تفویض اختیار به شوراهای دانشگاهی و استانی برای اجرا ابلاغ شده است.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر، جاماسب نوذری گفت: هم اکنون بیش از ۸۰ درصد خدمات این اداره کل از قبیل درخواست‌های میهمانی و انتقال، شورای بررسی موارد خاص، لغو تعهد و تأیید مدارک تحصیلی جهت ترجمه به شیوه الکترونیکی و از طریق سامانه سجاد انجام می‌شود.

وی ارائه خدمات الکترونیکی به دانشجویان را در شرایط کرونا بسیار ارزشمند دانست و گفت: بستر سامانه سجاد این امکان را به ما داد که در شرایط دشواری مانند کرونا بتوانیم خدمات خود را بدون توقف ادامه بدهیم و مشکلی در پاسخ به درخواست‌های دانشجویان و دانش آموختگان نداشته باشیم.

مدیرکل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان تاکید کرد: انجام موارد درخواستی دانشگاه‌ها به شیوه الکترونیک، مانند پرونده‌های مطرح در شورای موارد خاص به رسیدگی به این پرونده‌ها سرعت بخشیده است؛ در سال ۹۹ تعداد ۹۴۸ پرونده کمیسیون موارد خاص مورد رسیدگی قرار گرفت که با توجه به تعداد پرونده‌های شورای موارد خاص در سال ۹۲ که ۳۲۸ پرونده بوده است؛ تعداد پرونده‌های مورد بررسی در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۲ نزدیک به ۳ برابر رشد داشته است.

نوزری استفاده از سامانه سجاد را در افزایش صحت و درستی مدارک تحصیلی مؤثر دانست و گفت: در نتیجه استفاده از این سامانه، بسیاری از رفت و آمد و مسافرت‌های شهری و بین شهری جهت تأیید مدارک تحصیلی برای ترجمه حذف شده است که خود رضایت بالای مخاطبین را به همراه داشته است.

وی افزود: هم اکنون تمام فرآیند میهمانی و انتقال دانشجویان از مرحله ثبت نام دانشجو تا موافقت دانشگاه‌های مبدا و مقصد از طریق سامانه سجاد انجام می‌شود و در سال ۹۹ حدود ۱۱ هزار درخواست در بستر سامانه سجاد مورد بررسی و پاسخگویی قرار گرفته است. همچنین در خصوص انتقال دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های خارج به داخل، با توجه به شرایط کرونا و مجازی شدن آموزش در اکثر دانشگاه‌های دنیا با کاهش روبه رو بوده است و تعداد پرونده‌های مورد بررسی در این زمینه در سال ۹۹ برابر با ۸۸ درخواست بوده است.

مدیرکل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان گفت: اصلی ترین رویکرد و خط مشی این اداره کل، سیاست گذاری کلان، تفویض اختیار و تمرکززدایی از انجام امور خدمات آموزشی، رفاهی و انضباطی به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و به ویژه دانشگاه‌های معین استان‌ها و پرداختن به نظارت بر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی است.

نوزری استفاده از سامانه سجاد برای هریک از خدمات و تفویض اختیار و تمرکززدایی را از برنامه‌های درحال اجرای این اداره کل در سال ۱۴۰۰ دانست و گفت: در همین راستا آئین نامه‌های مربوط به شورای بررسی موارد خاص بازنگری شد که با تفویض اختیار به شوراهای دانشگاهی و استانی همراه بوده و این آئین نامه برای اجرا ابلاغ شده است.

وی افزود: آئین نامه انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور متقاضی انتقال به دانشگاه‌های داخل نیز بازنگری و با افزایش اختیار و تسهیل امر در انتقال به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است. آئین نامه همیار دانشجو و آئین نامه میهمانی و انتقال دانشجویان دوره‌های کاردانی و کارشناسی نیز تهیه و بازنگری آنها انجام شده است و فرآیند لازم برای ابلاغ را طی کرده که به زودی به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی