پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          28 اردیبهشت 1400 - 18 May 2021


معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: در حال حاضر اصلاحات نهایی در آیین نامه انضباطی دانشجویان اعمال شده و اصل اساسی در این آیین نامه رعایت حقوق دانشجویان متخلف است.

پرتال دانشگاهی به نقل از فرزاد جهان بین در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه اصلاحات نهایی در آیین نامه انضباطی دانشجویان اعمال شده است، گفت: براساس تاکید ریاست دانشگاه آیین نامه انضباطی دانشجویان دانشگاه آزاد جهت مطالعه و بررسی به کمیته حقوقی دانشگاه ارجاع شده است. از جانب ما کار تدوین و تنظیم آیین نامه تمام است، منتهی قرار بر این است که بعد از مطالعه بخش حقوقی دانشگاه، به منظور تصویب نهایی به هیات امنا برود.

وی در خصوص تعییرات اعمال شده در آیین نامه انضباطی اظهار داشت: از جمله تغییرات اساسی اینکه تلاش کردیم آیین نامه‌ای تدوین کنیم که از یک سو در شورای انضباطی در عین برخورد قاطعانه با تخلفات، از هر نوع برخورد سلیقه‌ای پرهیز شود و از سوی دیگر اقدامات لازم نیز برای تامین حقوق دانشجو فراهم شود.

جهان بین افزود: بطور مثال مباحثی همچون؛ اصل قانونی بودن تنبیهات، اصل برائت، اصل بی طرفی، اصل حق دفاع و اصل تناسب؛ به این معنی که باید بین تخلف و مجازات تناسب وجود داشته باشد، مورد تاکید قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه آیین نامه جدید بر تامین حقوق تاکید دارد، ادامه داد: همچنین پیشنهاد شده است تا ترکیب شورای بدوی و ترکیب شورای تجدید نظر تغییر کند. به این ترتیب که از اعضای شورای بدوی، فقط رییس آن؛ آن‌هم بعنوان دبیر، در شورای تجدید نظر حضور خواهد داشت که حق رای نیز دارد. ضمن اینکه حضور نمایندگان دانشجویان در شورای بدوی پیش بینی شده است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: در این آیین نامه در بحث تقلب و نوع برخورد با آن اصلاحاتی انجام شده است. تفکیک بین تخلف و تقلب باعث می‌شود که باب تقلب باز شود. مثلاً اگر جزوه‌ای یا یادداشتی در دست دانشجو باشد، حال چه منتفع بشود و چه منتفع نشود، این را به منزله تقلب در نظر خواهیم گرفت.

وی با بیان اینکه در مجموع سعی شده است آیین نامه دقیقی تدوین شود تا در عین برخورد قاطعانه با تخلف، از حقوق افراد نیز به شکل کامل پاسداری شود، گفت: در آیین نامه جدید تاکید محوری بر این است تا از یک قضاوت عادلانه و منصفانه اطمینان حاصل شود.

جهان بین با بیان اینکه تاکید ما در آیین نامه جدید بر بحث ارشادی و التزامی است، ادامه داد: در این آیین نامه انواع مختلفی از تخلفات از جمله تخلفات اخلاقی و بصورت نمونه؛ بحث عدم رعایت پوشش اسلامی و ضوابط و دستورالعمل آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری هم دیده شده است. منتهی بحث این است که در صورت اصرار و تکرار و تعمد بر تخلفات، برخورد انضباطی صورت خواهد گرفت.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی