Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/View/contents_v.view.php on line 38
 از برنامه‌های جدی وزارت علوم، توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می باشد
پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          06 امرداد 1401 - 28 July 2022


وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تکثیر و توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای از برنامه‌های جدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه فنی و حرفه‌ای، محمدعلی زلفی‌گل، در مراسم هفته ملی کارآفرینی دانشگاه فنی و حرفه‌ای با تاکید بر اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای و علمی کاربردی جایگاه خاصی دارند، گفت: در وضعیت فعلی کشور نیاز جدی به پنجه‌های کارآمد می‌باشد. وی گفت: در برنامه توسعه ششم به بحث مهارت‌آموزی توجه ویژه شده است چرا که ۳۰ درصد آموزش‌ها، باید مهارت‌محور باشند و این دانشگاه‌ها با اهدافی که دارند می‌توانند اثربخشی و الگو برای سایر دانشگاه‌ها باشند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: یکی از ویژگی‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای این است که می‌تواند در هر شهرستان از کشور، حضور داشته و اثربخش باشد، بنابراین تکثیر و توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، جزو برنامه‌های جدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است. در این راستا تلاش خواهیم کرد در برنامه توسعه هفتم که در حال تدوین می‌باشد سهم آموزش‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای، به طور ویژه دیده شود.

زلفی‌گل اظهار داشت: ایجاد شغل با سطح سواد، ارتباط جدی دارد چرا که در توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از اهداف مهم‌شان این است که افراد با سطح عالیه را به کار می‌گیرند، اما دانش‌آموختگان دانشگاه فنی و حرفه‌ای با داشتن پنجه توانمند، هزینه ایجاد اشتغال را کاهش می‌دهند.

وی افزود: توجه به توسعه مهارت‌آموزی یک ضرورت است، چه از لحاظ محتوا و چه شیوه آموزش. در کنار پژوهش آموزش‌محور باید آموزش مهارت‌محور هم دیده شود که در حال تهیه شیوه‌نامه جدید تألیف کتب درسی هستیم و در نظر داریم بخش‌های فرهنگی، مهارتی، هویتی و معرفی اسطوره‌های علمی کشور را در تألیف کتب درسی، مدنظر قرار دهیم و توجه ویژه به معرفی و شناساندن افراد صاحب ایده و صاحب مکتب داشته باشیم تا دانشجویان به این باور برسند که آنها هم می‌توانند روزی به مرجعیت علمی تبدیل شوند.

وزیر علوم با اشاره به یکی دغدغه‌های مقام معظم رهبری و توجه ویژه ایشان به هویت‌مداری، خودباوری و افزایش امید دانشجویان، خاطرنشان کرد: برای محقق شدن این مسئله، باید محتواهای آموزشی و سرفصل‌های درسی بازنگری و اصلاح شوند. آن چیزی که باعث می‌شود کشور توسعه یابد و پیشرفت کند، برنامه‌ریزی درست است، چرا که بدون برنامه، میزان بهره‌وری کم می‌شود. بنابراین داشتن برنامه با زمان‌بندی درست، کمک می‌کند سرعت رسیدن به اهداف افزایش و هزینه‌های لازم کاهش یابد.

زلفی‌گل تصریح کرد: امیدوارم در این دوره مدیریتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بتوانیم تعداد آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای را در شهرهایی که ظرفیت و پتانسیل آن را دارند افزایش دهیم و به آموزش‌های مهارتی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای توجه ویژه‌ای داشته باشیم.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

خبرنامه - شبکه های اجتماعی