پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          10 شهریور 1401 - 01 September 2022


رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی از امکان ثبت نام با تاخیر برای پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد در سال قبل و یا سال های قبل خبر داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از معصومه طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به امکان ثبت نام با تاخیر برای پذیرفته شدگان اظهار کرد: کلیه کسانی که در سال قبل و یا سال های قبل در هر رشته و مقطعی پذیرفته شده اند، می توانند به واحدهای دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اند مراجعه کنند.

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد افزود: البته افرادی که مشمول خدمت بوده و یا مشکل نظام وظیفه دارند، امکان ثبت نام ندارند.

طباطبایی افزود: به واحدها تاکید شده اگر یک سری ابهاماتی در رابطه با پذیرش این دسته از پذیرفته شدگان دارند، مثلا اینکه یک رشته قبلا فعال بوده و در حال حاضر نیست و یا یک سری تغییراتی در نام رشته و سرفصل اتفاق افتاده، می توانند با مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه مکاتبه کنند و ما به آن ها راهکارهایی را ارائه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه ترم های عدم مراجعه برای پذیرفته شدگان، مرخصی بدون احتساب سنوات در نظر گرفته خواهد شد، گفت: ثبت نام این دسته افراد باید قبل از شروع ترم تحصیلی انجام شود و برای نیمسال تحصیلی جدید، افراد حداکثر تا پایان شهریور فرصت دارند به واحدهای پذیرفته شده مراجعه کنند.

به گزارش مهر، سال گذشته دانشگاه آزاد دستورالعملی در این خصوص صادر کرده بود که به این شرح است؛ پذیرفته شدگان یا دانشجویانی که به دلایل مختلف از ادامه تحصیل باز مانده اند؛ از جمله اینکه ترک تحصیل کرده و یا عدم مراجعه داشته و در صورت قبولی ثبت نام نکرده اند و یا انصراف داده‌اند (به جز دانشجویانی که به دلیل وضعیت نامطلوب تحصیلی اخراج آموزشی شده اند) در صورت مراجعه از تاریخ ۱ مهر ماه ۱۴۰۰ تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ثبت مرخصی بدون احتساب در سنوات در نیمسال های عدم مراجعه بلامانع است.

این دستورالعمل مشمول دانشجویان تحصیلات تکمیلی که پایان نامه و رساله آنها باقی مانده است، نمی شود و برای دانشجویان برابر ضوابط و مقررات آموزشی و با رعایت قوانین نظام وظیفه در خصوص آقایان تصمیم گیری می شود.

افرادی که رشته گرایش آنها در واحد دانشگاهی دایر نبوده و در شرایط کنونی واحد یا مرکز، پذیرش دانشجو ندارد، تعیین تکلیف متقاضیان با مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه است.

در خصوص شهریه نیز تاکید شده که برابر سیاست‌ها و احکام بودجه ابلاغی اقدام شود. مسئولیت حسن اجرای این دستورالعمل نظارت بر آن بر عهده روسای استان ها است.

همچنین این دستورالعمل در تاریخ ۲۰ مهرماه به تایید رئیس دانشگاه آزاد رسیده است.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

خبرنامه - شبکه های اجتماعی