پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          21 آبان 1401 - 12 November 2022


مدیرکل پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم گفت: برنامه اولیه ما این است که به سمت حمایت ۸۰ درصدی از مالکان تفکر برای تجاری سازی پیش برویم.

پرتال دانشگاهی به نقل از امید رضایی فر مدیرکل پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: هدف از ارائه گرنت و یا یارانه مالکیت فکری این است که ما برای دارایی‌های فکری یک ارزش گذاری منظم، مستقیم و منسجمی را برنامه ریزی کنیم که برای این کار با سازمان ثبت و اداره مالکیت‌های معنوی و سازمان پژوهش‌های علمی صنعتی ایران مراودات و برنامه‌هایی را طراحی کردیم.

مدیرکل پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم افزود: بر این اساس بنا داریم یک ساختار ارزش‌گذاری مناسبی را برای مالکیت فکری تعریف کنیم و بر همین اساس حمایتی را از افرادی که مالکیت فکری و دارایی‌های فکری را به سمت تجاری سازی پیش ببرند، خواهیم داشت و تسهیلاتی پرداخت خواهیم کرد.

رضایی بیان کرد: یعنی عملاً اگر افرادی غیر از کسانی که دارایی‌های فکری را ثبت کردند بخواهند روی این حوزه سرمایه‌گذاری کنند ما یکسری گرنت هایی را پرداخت خواهیم کرد که این افراد بتوانند با آن حمایت‌ها تا یک درصد بالایی از ارزش گذاری که روی مالکیت فکری شده را تسهیلات پرداخت خواهند کرد تا هزینه مالکیت فکری و انتفاع آن به فردی که آن ثبت کرده و مالک آن است، برسد و هم به عنوان هزینه برای سرمایه‌گذار قلمداد نشود.

وی ادامه داد: این تسهیلات به نوعی برای خرید مالکیت فکری از دارندگان حق امتیاز آن مالکیت فکری است و ما سعی می‌کنیم تا درصد بالایی حمایت کنیم چرا که مالکیت فکری ارزش گذاری‌های خیلی زیادی دارد مثلاً شاید به طور متوسط حدود یک میلیارد تومان رقم بخورد و با توجه به منابعی که داریم سعی می‌کنیم که یک عدد مناسبی از آن را مورد حمایت قرار دهیم. پیشنهاد و برنامه اولیه ما این است که به سمت حمایت ۸۰ درصدی از کل ارزش مالکیت فکری پیش برویم ولی بستگی دارد که تأمین اعتبار به چه صورت باشد.

مدیرکل پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم خاطرنشان کرد: این تسهیلات ویژه افرادی است که صاحب مالکیت فکری هستند. ما می‌خواهیم کاری کنیم که کسانی که مخترع یا مالک تفکری هستند و می‌خواهند برای تجاری سازی اقدام کند، حمایت کنیم. ما به دنبال این هستیم که اختراع و دارندگی مالک به یک شغل تبدیل شود.

وی گفت: طرح یارانه مالکیت فکری، در قالب دستورالعمل ماده ۱۶ آئین‌نامه حمایت از تولید دانش‌بنیان و اشتغال آفرین حوزه علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص تقویت بحث مالکیت فکری در دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی به زودی ابلاغ می‌شود.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی