Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/View/contents_v.view.php on line 38
 ۵۰ درصد بودجه تغذیه دانشگاهها تا پایان ۱۴۰۱ تخصیص می یابد
پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          04 اسفند 1401 - 23 February 2023


رئیس دانشگاه تربیت مدرس گفت: وزیر علوم در جلسه با روسای ۶ دانشگاه بزرگ تهران قول مساعد دادند که ۵۰ درصد مابقی بودجه تغذیه دانشگاه ها به زودی تخصیص یابد.

پرتال دانشگاهی به نقل از فرهاد دانشجو در گفتگو با خبرنگار مهر، در تشریح جزئیات جلسه وزیر علوم با ۶ نفر از رؤسای دانشگاه‌های تهران که چند روز گذشته برگزار شد، اظهار کرد: رؤسای ۶ دانشگاه هر دو هفته یکبار جلسه‌ای دارند که در آن پیرامون موضوعات اداری، دانشجویی، آموزشی و آئین نامه‌های مربوطه صحبت و تجارب رؤسا به یکدیگر منتقل می‌شود. شانزدهمین جلسه رؤسای ۶ دانشگاه تربیت مدرس، تهران، امیرکبیر، شهید بهشتی، علم و صنعت و صنعتی شریف چند روز گذشته با حضور وزیر علوم برگزار شد.

قول مساعد وزیر درباره به روزرسانی تجهیزات آزمایشگاهی

رئیس دانشگاه تربیت مدرس یکی از موضوعات مطرح شده در این جلسه را قدیمی بودن تجهیزات آزمایشگاهی در دانشگاه‌های بزرگ عنوان کرد و گفت: اکثر دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه‌های تهران با مشکل قدیمی شدن تجهیزات آزمایشگاه‌ها رو به رو هستند؛ در اکثر دانشگاه‌ها ۷۰ درصد دانشجویان آنها کارشناسی و ۳۰ درصد تحصیلات تکمیلی هستند در حالی که ۱۰۰ درصد دانشجویان تربیت مدرس، تحصیلات تکمیلی هستند و این موضوع گریبان گیر دانشجویان ما شده است.

دانشجو ادامه داد: برخی تجهیزات آزمایشگاهی نیاز به بروزرسانی و یا تعمیر دارند و برای این امر نیاز به بودجه تعمیر و تجهیز داریم. به طور مثال دانشجویان تربیت مدرس برای انجام پایان نامه و رساله خود نیاز به کارهای آزمایشگاهی و پژوهش دارند و اگر تجهیزات به روز نباشد عملاً آن پژوهش فایده‌ای ندارد. در این جلسه وزیر علوم قول مساعد دادند، اعتباری را برای تعمیر و تجهیز آزمایشگاه‌ها از سازمان برنامه بودجه بگیرند و به دانشگاه‌ها تخصیص دهند.

تخصیص ۵۰ درصد بودجه تغذیه دانشگاه‌ها تا پایان ۱۴۰۱

وی یکی دیگر از مباحث مطرح شده از سوی رؤسا را نبود بودجه لازم برای تغذیه دانشجویان و بدهکاری دانشگاه‌ها به پیمانکاران تغذیه عنوان کرد و افزود: دانشگاه‌ها در بحث تغذیه، گرفتاری زیادی دارند و قرار شد با توجه به اینکه تاکنون فقط ۵۰ درصد بودجه تغذیه دانشگاه‌ها پرداخت شده، ۵۰ درصد مابقی به زودی تخصیص یابد. وزیر علوم در این رابطه اعلام کرد که برای پرداخت این بودجه به دانشگاه‌ها موافقت شده و تا پایان سال پرداخت می‌شود. هرچند این بودجه‌ها برای دانشگاه‌ها کارساز نیست و فقط در حد مسکن است.

لزوم ایجاد سکوهای قانونی در دانشگاه برای بیان نظرات مختلف

رئیس دانشگاه تربیت مدرس ادامه داد: در این جلسه همچنین معاون فرهنگی وزیر علوم حضور داشتند و بر برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها تاکید شد. در دانشگاه‌ها باید سکوهایی فراهم شود که به واسطه آن اظهار نظرهای متفاوت و تبیین فرزانه مند و تحقیق مند مطرح شود؛ البته در شرایطی که این تبادل نظرات و تعاملاتِ منطقی و علمی بتواند به رشد و اعتلای فرهنگی مسولان و اساتید و دانشگاهیان کمک کند تا نیازی به این نباشد که افراد از طرق غیرقانونی بخواهند نظرات خود را بیان کنند نباشد و این کار از طریق فراهم کردن سکوهای قانونی محقق شود. مقرر شد در جلسات بعدی به صورت مفصل تر درباره موضوعات فرهنگی در این ۶ دانشگاه بحث، بررسی و تبادل نظر صورت گیرد.

دانشجو ادامه داد: خوشبختانه دانشگاه تربیت مدرس در این امر پیشتاز است و شرایطی فراهم شده که هر هفته افراد نقطه نظرات متفاوت خود را بیان کنند البته لازم است دقت شود که از این فضا توسط ضدانقلاب و دشمنان سو استفاده نشود و شأن دانشگاهیان رعایت شود. ما معتقدیم دانشگاه جای تعامل و تبادل نظرات بوده و جای تقابل و دعوا و درگیری نیست، دانشگاه جای فرهیختگی است و مکانی برای ارتجاع و عقبگرد نیست.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی