پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          01 فروردین 1402 - 21 March 2023


دومین دوره طرح توانمند سازی دانشجویان فعال فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در سال ۱۴۰۲ برگزار می شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، دبیرخانه مرکزی طرح توانمندسازی دانشجویان فعال فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دانشگاهها با صدور اطلاعیه ای از برگزاری دومین دوره این طرح (حامیم ۲) در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

در اطلاعیه این دبیرخانه آمده است: باعنایت به موفقیت طرح حامیم در گام اول و شکل گیری هویت وگفتمان حلقه های میانی در فضای فرهنگی دانشگاهها، معاونت فرهنگی سیاسی نهاد درنظردارد دوره جدید حامیم را با کیفیت و ترازی مطلوب تر و اثرگذارتر بصورت استانی در تابستان سال ۱۴۰۲ برگزار نماید.

این اطلاعیه می افزاید: از این رو در آستانه آغاز عملیات رسمی این رویداد فراگیر وضمن تقدیر خاضعانه از زحمات و تلاشهای همکاران خدوم ودغدغه مند، به استحضار می رساند:

۱. پس از بررسی نقاط قوت وضعف و وارزیابی طرح حامیم در سال ۱۴۰۱، ستاد مرکزی حامیم بزودی در همایشی ضمن توجیه همکاران گرانقدر و انجام هماهنگی های بیشتر برای برگزاری طرح در سال جدید، از مجریان برتر طرح تجلیل بعمل خواهد آورد.

۲.با توجه به افزایش هزینه ها و لزوم پیش بینی واقع بینانه از وضعیت بودجه و همچنین تجربه موفق همکاری با برخی روسای دانشگاه ها و استانداران در جذب منابع مالی وجلب همکاری برای اجرای بهتر طرح، برگزاری جلسات مشترک هماهنگی و مذاکره با استاندار، نماینده ولی فقیه، سپاه، بسیج، دستگاههای اجرایی، روسای دانشگاه ها و تشکل‌های دانشجویی استان ضروری بنظر می رسد.

۳. پیشنهاد می شود اخذ مشورتهای فردی وگروهی، برگزاری جلسات آسیب شناسی طرح حامیم سال ۱۴۰۱ و همچنین جلسات هماهنگی و تقسیم کار در سطح استان برای طرح حامیم سال ۱۴۰۲ در آغازین روزهای سال جدید مورد توجه قرار گیرد.

۴.با عنایت به اهتمام جدی ستاد حامیم بر برگزاری این طرح برای کنشگران فرهنگی و سیاسی دانشگاهها و ضمن تشکر از استانها و دانشگاه هایی که در حامیم سال ۱۴۰۱ در انتخاب مخاطبین دغدغه مند، انقلابی وکنشگر متناسب با آیین نامه ابلاغ شده اهتمام لازم را مبذول داشتند، مجددا بر بکارگیری این رویکرد در دوره جدید تاکید می‌گردد.

۵.از آنجا که طرح حامیم سال ۱۴۰۲ برای تقویت مهارت و انگیزه بخشی به کنشگران فرهنگی، سیاسی و اجتماعی فرایند مشخصی دارد، پیشنهاد می شود طرح حامیم ابتدا دراردیبهشت وخرداد ماه بصورت دانشگاهی برگزار شده و سپس مخاطبین متناسب با شاخصهای مورد نظر پس از شناسایی وغربال به ستاد استانی معرفی گردند. طبیعتا در این مرحله، اولویت با دانشجویان جدیدالورود خواهدبود.

مرحله استانی طرح نیز همچون سال ۱۴۰۱ بلافاصله پس از امتحانات دانشجویان در بازه زمانی ۲ ماهه برگزار خواهدگردید.

۶. پس از پایان مرحله استانی در تابستان ۱۴۰۲، دوره مجازی طرح حامیم در پاییز ادامه خواهد یافت و در نهایت برگزیدگان طرح که از طرف ستاد حامیم استان معرفی شده اند ودر دوره مجازی نیز امتیازات لازم را کسب نموده اند درپاییز و زمستان ۱۴۰۲ د ر دوره ملی ومتمرکز طرح شرکت خواهند کرد.

۷. در دوره جدید، فرآیند شبکه سازی، سازماندهی وبکارگیری شرکت کنندگان در طرح در تشکل‌ها، هیات‌های دانشجویی، کانون‌ها ویا سایر فعالیت‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی همزمان با اجرای طرح در مرحله استانی آغاز خواهد شد.

در پایان این اطلاعیه از ستادهای استانی خواسته شده است همزمان با برگزاری جلسات سیاستگذاری و هماهنگیهای اجرایی، از هم اکنون با همراهی و هم افزایی تشکل‌ها، هیات‌ها وکانونهای دانشگاه‌ها وبویژه ائمه جماعات و همکاران دفاتر نهاد رهبری در دانشگاهها، زمینه را برای تحقق این امر فراهم آورند.

دوره اول این طرح در تابستان سال ۱۴۰۱ و در بازه زمانی ۱۵ تیر الی ۱۵ شهریور ماه در سی استان بصورت استانی و در استان تهران بصورت دانشگاهی با شرکت حدود ۱۵ هزار دانشجو برگزار شد.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی