تولید آدامس بیولوژیک و دستگاه جمع‌آوری آزولا توسط فناوران زیست‌پزشکی در کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   24 آبان 1392-15 November 2013بازدید 427تولید آدامس بیولوژیک و دستگاه جمع‌آوری آزولا توسط فناوران زیست‌پزشکی در کشور

مدیر مرکز رشد فناوری زیست پزشکی دانشگاه علوم پزشکی قزوین از استحصال ترکیب گیاهی ضد سرطان از قارچ خبر داد.به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از:
رضا نجفی پور در گفت‌وگو با خبرنگار پژوهشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: یک محقق قزوینی با استفاده از نوعی قارچ خوراکی، موفق به تهیه داروی ضد سرطان به عنوان محرک ایمنی از کنسانتره قارچ شده که به صورت تزریقی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه قیمت واردات هر گرم از این دارو 150 دلار است، افزود: اگر این دارو در کشور به تولید انبوه برسد با هزینه بسیار پایین تر در اختیار بیماران قرار خواهد گرفت.

مدیر مرکز رشد فناوری زیست پزشکی دانشگاه علوم پزشکی قزوین تصریح کرد: محققان مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی همچنان توانسته اند داروی مورد نیاز جهت تصویربرداری را تولید کنند که نمونه مشابه خارجی آن بسیار گرانتر است.

وی با اشاره به اینکه می توان داروهای کمیاب مورد نیاز را در کشور تولید کرد، ادامه داد: در صورت حمایت از این طرح ها و تولید انبوه آنها می توان سالیانه میلیون ها دلار صرفه‌جویی ارزی کرد.

نجفی پور با اشاره به اینکه مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی قزوین از محققان استان حمایت ویژه ای می کند، تصریح کرد: باند بیولوژیک یکی دیگر از طرح های این مرکز است که از ترکیبات موم و زنبورعسل تشکیل شده و در موارد سوختگی و ترمیمی کاربرد دارد.

به گفته وی، طرح های خمیر دندان و آدامس بیولوژیک نیز از جمله طرح های در دست اجرا در این مرکز است که سبب تقویت سیستم ایمنی می شود.

مدیر مرکز رشد فناوری زیست پزشکی دانشگاه علوم پزشکی قزوین در ادامه بیان کرد: دستگاه CPM زانو توسط این مرکز در زمینه فیزیوتراپی ثبت شده است که این دستگاه زانو را ورزش می دهد. قیمت این دستگاه سه میلیون تومان است در حالی که مشابه خارجی آن به قیمت 10 میلیون تومان در بازار عرضه می شود.

وی خاطرنشان کرد: محققان قزوینی همچنین با استفاده از روشهای تخمیری و بیوتکنولوژیک زیتون سیاه تولید و آن را بومی کردند.

نجفی پور تصریح کرد: گیاه آزولا در شمال کشور در شالیزارهای برنج به صورت انگل پخش و به سرعت رشد و سطح شالیزار و تالاب را فرامی گیرد که محققان استان توانسته اند دستگاه جمع آوری این گیاه را در ابعاد نیمه صنعتی و با قیمت بسیار پایین تولید کنند.

وی اضافه کرد: از این گیاه، خوراک دام و طیور و داروهایی استخراج می شود و مشابه خارجی دستگاه جمع آوری گیاه آزولا یک میلیارد تومان قیمت دارد.

مدیر مرکز رشد فناوری زیست پزشکی دانشگاه علوم پزشکی قزوین تصریح کرد: مرکز رشد فناوری دانشگاه علوم پزشکی از طرح هایی که جنبه اقتصادی دارند حمایت می کند و اولویت این مرکز جذب ایده هایی است که تحریم ها را مورد هدف قرار می دهد.


تولید آدامس بیولوژیک آدامس بیولوژیک دستگاه جمع‌آوری آزولا تولید دستگاه جمع‌آوری آزولا

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها