ارائه روش نوین جهت درمان سرطان گوارش توسط پژوهشگران ایرانی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگیارسال شده در   08 دی 1392-29 December 2013بازدید 404ارائه روش نوین جهت درمان سرطان گوارش توسط پژوهشگران ایرانی

پژوهشگران مرکز تحقیقات ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی مشهد با استفاده از روش‌های مولکولی و خاموش کردن این فاکتورها، روش نوینی را برای درمان سرطان‌های دستگاه گوارش تهیه کردند و امیدوارند درمان اختصاصی برای بیماران مبتلا به سرطان دستگاه گوارش ارائه دهند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از :
دکتر محمدرضا عباس زادگان - مجری طرح در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه در این مطالعات بر روی عوامل ایجاد کننده سرطان مری مطالعاتی انجام شد، گفت: در این مطالعات دو فاکتور اصلی را که باعث می‌شوند سلول‌های نرمال بدن (اختصاصا سلول اپی‌تلیال مری) که در سرطان مری به سلول‌های بنیادی سرطانی تبدیل می‌شوند، بررسی کردیم.

وی با بیان اینکه این مطالعه روی جامعه بیماران مبتلا به سرطان مری انجام شده، ادامه داد: نتایج تحقیقات ما نشان داد که درصد بالایی از بیماران دارای این فاکتور که شامل فاکتورهای  "مستر مایند" و توئیست 1 (Twist 1) می‌شود، هستند.

عباس زادگان با اشاره به نقش این دوفاکتور اصلی در بروز سرطان مری خاطر نشان کرد: در هنگام بروز سرطان این دو فاکتور در مسیرهای پیام رسانی دچار اختلال می‌شوند در نتیجه باعث می‌شوند که بیان بی رویه‌ای داشته باشند و سلول‌های طبیعی (نرمال) را تبدیل به سلول‌های اپیتلیال مزانشیمال (EMT) کنند.

وی با تاکید بر لزوم شناخت این فاکتورها در درمان بیماری سرطان یادآور شد: تحقیقات اخیر نشان می‌دهد در صورتی که از این فاکتورها شناخت بیشتری داشته باشیم قادر به ارائه درمان‌های اختصاصی برای این دسته از بیماران خواهیم بود.

مجری طرح با بیان جزئیات مطالعات انجام شده در این زمینه توضیح داد: در این مطالعات با استفاده از مکانیزم‌های نوین مولکولی اقدام به خاموش کردن دو فاکتور  "مستر مایند" و توئیست 1 (Twist 1) کردیم.

عباس زادگان، با تاکید بر اینکه این مطالعه برر روی نمونه‌های انسانی مبتلا به سرطان مری انجام شد، اضافه کرد: در ادامه این تحقیقات بررسی خواهیم کرد که آیا این روش قادر به جلوگیری از رشد سلول‌های سرطانی هست یا خیر که در این زمینه موفقیت‌هایی را کسب کردیم.

رئیس مرکز تحقیقات ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی مشهد، به عوارض ناشی از درمان‌های غیر اختصاصی چون شیمی درمانی و رادیوتراپی، اظهار داشت: درمان‌های عمومی چون شیمی درمانی به صورت غیر اختصاصی است و عوارضی را برای بیماران به دنبال دارد در صورتی که روشی که ما بر روی آن کار کرده ایم به صورت درمان اختصاصی بیولوژیکی است.

وی با بیان اینکه این مطالعه بر روی بیماران مبتلا به سرطان مری انجام شده است، خاطر نشان کرد: دستاوردهای این تحقیقات همچنین برای درمان سرطان‌های دیگر دستگاه گوارش چون روده بزرگ کاربرد دارد.درمان سرطان درمان سرطان گوارش محققان ایرانی دستاوردهای محققان ایرانی

گروه روش تحقیق درحسابداری ویژه دانشجویان و اساتید حسابداری در تلگرام

آغاز ثبت نام در جشنواره کانونهای فرهنگی دانشگاهها

گسترش زبان فارسی، یکی از اهداف مهم دانشگاه علامه

برگزاری بالای صد هزار برنامه فرهنگی در دانشگاه‌ها

نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها

رشد سریع کشورهای ایران و چین در پژوهش در قاره آسیا

تسهیل خودتوانمندسازی پژوهشی و مولدسازی پژوهش‌ها با سامانه پژوهش‌کار در ایرانداک

فاصله زیاد دانشگاه ها و کسب و کارها در ایران

تخفیف ویژه برای دانشجویانی که با قطار به نمایشگاه کتاب می‌روند

دلیل تقلب علمی در ایران تاثیر مقالات بر جایگاه علمی افراد است

حمایت مالی تا 200 میلیون تومان برای شرکت‌های دانش بنیان

جزئیات جایزه مصطفی (ص) برای موسسات علمی جهانی

یک‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان معافیت مالیاتی می‌گیرند

ثبت پتنت خارجی و تولید اختراع مورد نیاز کشور برای تکمیل چرخه علم و فناوری دانشگاه ها

گردش مالی بالای ۸۰۰ میلیارد تومان در شرکت های دانش بنیان

اخبار روزنامه ها