پذيرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد افغانستان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همکاری با دانشگاه خارجیارسال شده در   24 امرداد 1390-15 August 2011بازدید 4653


دانشگاه آزاد در گزارشي اعلام كرد؛

پذيرش دانشجوی کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد افغانستان

دانشگاه آزاد واحد كابل در افغانستان در مقطع كارشناسيارشد حقوق خصوصي و حقوق بين‌الملل، روابط بين‌الملل، مديريت اجرايي، مديريت IT، اقتصاد، جامعه‌شناسي، روزنامه‌نگاري و برنامه‌ريزي روستايي دانشجو مي‌پذيرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، دانشگاه آزاد با ارائه گزارشي از وضعيت دانشگاه آزاد واحد افغانستان به تشريح فعاليت‌هاي اين واحد دانشگاهي پرداخت كه متن كامل آن به شرح ذيل است:

با اينكه كمتر از يك سال از فعاليت دانشگاه آزاد افغانستان مي‌گذرد اما 27 نفر با مدرك دكتري تخصصي از بين اعضاي هيئت علمي با سابقه دانشگاه‌هاي بزرگ كشور(آزاد، تهران، شهيد بهشتي، تربيت‌مدرس، فردوسي و ...) در اين دانشگاه تدريس مي‌كنند كه نسبت آنان به دانشجويان يك به شش است و اين نسبت بسيار ارزنده است.

در حال حاضر رشته‌هاي حقوق با دو گرايش حقوق عمومي و جرم‌شناسي و جزا، علوم‌سياسي، مديريت بازرگاني، برنامه‌ريزي شهري در مقطع كارشناسيارشد و مهندسي عمران در مقطع كارشناسي در دانشگاه آزاد افغانستان(كابل) داير است.

حدود 50 درصد دانشجويان كارشناسيارشد اين واحد را كساني تشكيل مي‌دهند كه در امور اجرايي، قضايي و دستگاه مقننه افغانستان به نحوي مشاركت دارند و آموخته‌هاي دانشگاهي آنان، در فرايند تصميم‌گيري و تصميم‌سازي‌شان به طور مستقيم تأثيرگذار است.

حضور استادان توانمند، متعهد و متخصص ايراني در بين جوانان افغاني و در بين مردم، رفت و آمدها و فرصت‌هاي آزاد، شناخت و معرفت طرفين نسبت به ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي موجود درمنطقه را به نحو محسوسي افزايش داده است و رقابت علمي را بين مؤسسات آموزش عالي به ويژه آموزش عالي خصوصي سرعت بخشيده است.

اين گزارش مي افزايد، سرانه فضاي آموزشي در واحد افغانستان 10 مترمربع به ازاي هر نفر است كه ايـن نيز در نـوع خود و در مقايسه بـا ساير دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي در خور توجه است و كتابخانه تخصصي واحد كه با سرعت رو به توسعه است به ازاي هر دانشجو، 21 جلد كتاب دارد.

دانشگـاه آزاد افغانستـان در آينده‌اي نـزديك ضمن افزايش ظرفيت‌هاي خود در كابل، شعبه‌هاي خود را در ساير شهرهاي پرجمعيت افغانستان داير مي‌كند.


پذيرش دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد افغانستان

اعلام شرایط پذیرش دانشجوی مشترک بین دانشگاه تهران و ایندیانا

تحصیل هزار و ۶۰۰ دانشجوی ایرانی در اتریش

برگزاری دوره فنی حرفه ای آلمانیها برای دانشجویان ایرانی

آموزش اساتید عراقی در دانشگاه علم و صنعت ایران

انعقاد 30 تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه

ممنوع شدن تبادل دانشجو با غیرمعتبرها / جلوگیری از پایان نامه فروشی

برگزاری دومین اجلاس روسای دانشگاههای برتر ایران و روسیه

راه اندازی دوره مشترک ارشد و دکتری دانشگاه خواجه نصیر و روسیه

برگزاری اجلاس دانشگاه های برتر کره جنوبی فردا در ایران

دانشگاه اصفهان و دانشگاه سئول پیمان خواهر خواندگی امضا کردند

تبادل دانشجوی دانشگاه شاهد با لبنان

اولین دانشکده مشترک ایران و عراق افتتاح شد/جذب دانشجو از اول مهر

تبادل دانشجو میان دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه‌های هلند

همکاری اساتید ایرانی و اروپایی در ۱۴۱ پروژه تحقیقاتی

برگزاری نشست روسای دانشگاه‌های برتر/ بررسی نحوه تعامل با روسیه

اخبار روزنامه ها