امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه تبریز و دانشگاه کافکاس ترکیه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همکاری با دانشگاه خارجیارسال شده در   21 آبان 1391-11 November 2012بازدید 2517امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه تبریز و دانشگاه کافکاس ترکیه

دانشگاه تبریز و دانشگاه کافکاس – کارس ترکیه در راستای گسترش همکاری‌های بین‌المللی تفاهم‌نامه همکاری آموزشی و پژوهشی امضا کردند.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور به نقل از ایسنا، دکتر پرویز آژیده رئیس دانشگاه تبریز در این مراسم با بیان اینکه این تفاهم‌نامه بمنظور تحقق بخشیدن و عملی نمودن همکاری‌های مشترک دانشگاهی بین دانشگاه کافکاس و دانشگاه تبریز منعقد شده است، گفت: دو دانشگاه در زمینه‌های مورد علاقه در حوزه‌های آموزش و تحقیقات، همکاری علمی خواهند نمود و بین واحد‌های پژوهشی و آموزشی مرتبط خود ارتباطات علمی برقرار خواهند کرد.همچنین تمهیدات لازم برای تبادل دانشجو و استاد را فراهم نموده و ارتباطات بدون واسطه به منظور تعمیق همکاری‌های دانشگاهی را حمایت می‌کنند.

وی در ادامه این مراسم تبادل استاد و دانشجو، انجام طرح‌های پژوهشی مشترک، آموزش مشترک، یادگیری از راه دور بصورت مشترک، شرکت در همایش‌ها و سمینار های علمی، تبادل کتب و نشریات علمی به چاپ رسیده و انتقال دانش و بهره‌مندی از برنامه‌های تخصصی کوتاه مدت را از جمله زمینه‌های همکاری دانشگاهی بین دو دانشگاه برشمرد و افزود: این تفاهم‌نامه همکاری به مدت پنج سال اعتبار خواهد داشت و در صورت توافق طرفین به مدت مشابه تمدید خواهد شد.

رییس دانشگاه تبریز با بیان اینکه آماده هرگونه همکاری علمی و آموزشی با دانشگاه‌های دنیا و به خصوص کشورهای منطقه و اسلامی هستیم، تصریح کرد: گسترش همکاری‌های علمی بین ملت‌ها و کشورها موجب توسعه سایر همکاری‌های مشترک خواهد شد و در پی آن توسعه و پیشرفت همه جانبه کشورها و ملت‌ها را به دنبال دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه تبریز به‌ عنوان دومین دانشگاه ایران با دارا بودن 15 دانشکده، 7 مرکز تحقیقاتی، 6 قطب علمی، چندین دانشکده اقماری، پردیس بین‌المللی ارس در جلفا و نزدیک به 21 هزار دانشجو شرایط خوبی را برای همکاری‌های بین‌المللی در زمینه‌های مختلف با سایر دانشگاه‌ها فراهم کرده است، آژیده یادآور شد: گسترش همکاری‌های علمی و دانشگاهی با سایر کشورها از جمله سیاست‌های راهبردی این دانشگاه بوده و در این راستا با توجه به مشترکات تاریخی و فرهنگی دو کشور ترکیه و ایران این امر موجب توسعه همکاری‌های مشترک خواهد شد.

در ادامه این مراسم دکتر سامی اوزجان رئیس دانشگاه کافکاس ضمن معرفی پتانسیل‌های دانشگاه متبوع خود و با اشاره به مشترکات فرهنگی و تاریخی هر دو کشور خواستار گسترش فعالیت های آموزشی و پژوهشی دو دانشگاه در عرصه‌های مختلف شد.

وی با بیان اینکه دانشگاه تبریز به لحاظ قدمت و تجربه علمی جزو دانشگاه‌های مهم و برتر ایران است، افزود: این دانشگاه آماده هر گونه همکاری علمی و آموزشی با این دانشگاه می‌باشد.

همچنین در ادامه مراسم دکتر حسین صبوری مدیر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه با بیان اینکه دانشگاه تبریز هم اکنون با 42 دانشگاه خارجی از جمله دانشگاه ترکیه، فرانسه، مالزی و آذربایجان قرارداد همکاری دارد، بازدید و آشنایی هیات ترکیه‌ای از ظرفیت‌های دانشگاه تبریز جهت همکاری‌های متقابل را از دیگر برنامه‌های جنبی برنامه سفر هیات ترکیه‌ای دانست.

گفتنی است این تفاهم‌نامه با هدف تبادل تجربیات علمی و آموزشی و فراهم آوردن گسترش ارتباطات در راستای توسعه تحقیقات مشترک با استفاده از توانمندی‌های دو طرف می‌باشد و در این نشست اعضای شرکت‌کننده از دو دانشگاه به ارائه نقطه نظرات خود و راهکارهای عملی توسعه روابط دوجانبه پرداختند.
امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه تبریز دانشگاه کافکاس ترکیه

اعلام شرایط پذیرش دانشجوی مشترک بین دانشگاه تهران و ایندیانا

تحصیل هزار و ۶۰۰ دانشجوی ایرانی در اتریش

برگزاری دوره فنی حرفه ای آلمانیها برای دانشجویان ایرانی

انعقاد 30 تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه‌های برتر ایران و روسیه

آموزش اساتید عراقی در دانشگاه علم و صنعت ایران

راه اندازی دوره مشترک ارشد و دکتری دانشگاه خواجه نصیر و روسیه

ممنوع شدن تبادل دانشجو با غیرمعتبرها / جلوگیری از پایان نامه فروشی

برگزاری دومین اجلاس روسای دانشگاههای برتر ایران و روسیه

برگزاری اجلاس دانشگاه های برتر کره جنوبی فردا در ایران

دانشگاه اصفهان و دانشگاه سئول پیمان خواهر خواندگی امضا کردند

تبادل دانشجوی دانشگاه شاهد با لبنان

اولین دانشکده مشترک ایران و عراق افتتاح شد/جذب دانشجو از اول مهر

تبادل دانشجو میان دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه‌های هلند

همکاری اساتید ایرانی و اروپایی در ۱۴۱ پروژه تحقیقاتی

برگزاری نشست روسای دانشگاه‌های برتر/ بررسی نحوه تعامل با روسیه

اخبار روزنامه ها