موافقت وزارت علوم با تأسیس واحدهای جدید دانشگاه آزاد در خارج

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / همکاری با دانشگاه خارجیارسال شده در   09 بهمن 1391-28 January 2013بازدید 1973موافقت وزارت علوم با تأسیس واحدهای جدید دانشگاه آزاد در خارج


وزارت علوم، موافقت اصولی خود برای تأسیس واحدهای ابوموسی،‌ افغانستان، لبنان،‌ مجازی و مراکز بشاگرد و خسروشهر دانشگاه آزاد را اعلام کرد.

پرتال دانشگاهی به نقل از   گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، پیرو جلسه کمیته هماهنگی شورای گسترش آموزش عالی وی‍ژه دانشگاه آزاد اسلامی و جلسه در روز 29 آذرماه امسال که در معاونت آموزشی وزارت علوم با حضور حسین نادری‌منش معاون آموزشی وزارت علوم، ابوالفضل حسنی مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی، حسین بلندی معاون آموزشی دانشگاه آزاد، خسرو دانشجو رئیس واحد علوم و تحقیقات تهران و ناصر اقبالی رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شد،‌ توافقات ذیل بین دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم به عمل آمد:1. تبدیل تمام واحدهای علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی که مجوز فعالیت نداشته‌اند به پردیس‌های علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی که تا پایان امسال به اتمام برسد.

2. ظرفیت تمام رشته/محل‌های جاری دانشگاه در سال 90 و قبل برای سال‌های 91، 92 و 93 حداکثر به میزان پذیرش سال 1390 خواهد بود، بدیهی است دانشگاه آزاد برای تعدیل نسبت استاد به دانشجو تلاش وافر می‌کند.

3. با توجه به گزارش واصله از سوی دفتر نظارت و ارزیابی وزارت علوم و فناوری با مرکز شهریار دانشگاه آزاد اسلامی پیشنهاد موافقت اصولی به عمل آمد که در شورای گسترش نهایی می‌شود.

4. با واحد دانشگاهی ابوموسی، افغانستان، لبنان و مجازی و مراکز بشاگرد و خسروشهر نیز موافقت اصولی به عمل آمد.

5. واحدها و مراکز دانشگاهی تا فاصله 150 کیلومتری می‌توانند از اعضای هیئت علمی یکدیگر برای تصویب رشته استفاده کنند به شرط آنکه فقط در یک واحد دانشگاهی برای تصویب استفاده شود.

6. مقرر شد برای تمام رشته‌های دایر واحدهای دانشگاهی از جمله پردیس‌های علوم و تحقیقات مجوز ادامه فعالیت تا مهرماه سال 1393 داده شود.(حتی رشته‌های در حال بازنگری علوم انسانی)

7. با عنایت به مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مورخ دوم آبان‌ماه امسال در خصوص ترکیب و وظایف هیئت امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی بند 2 ماده یک که رئیس بزرگ‌ترین واحد مرکز هر استان به عنوان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مربوطه تلقی می‌شود لذا همه واحدهای آن استان زیرمجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان مربوطه هستند و مجوزهای صادرشده برای آن به منزله موافقت برای دانشگاه آزاد اسلامی استان مربوطه است.
دانشگاه دانشگاه آزاد در خارج تاسیس واحد دانشگاه آزاد در خارج

اعلام شرایط پذیرش دانشجوی مشترک بین دانشگاه تهران و ایندیانا

تحصیل هزار و ۶۰۰ دانشجوی ایرانی در اتریش

برگزاری دوره فنی حرفه ای آلمانیها برای دانشجویان ایرانی

آموزش اساتید عراقی در دانشگاه علم و صنعت ایران

ممنوع شدن تبادل دانشجو با غیرمعتبرها / جلوگیری از پایان نامه فروشی

برگزاری دومین اجلاس روسای دانشگاههای برتر ایران و روسیه

دانشگاه اصفهان و دانشگاه سئول پیمان خواهر خواندگی امضا کردند

تبادل دانشجوی دانشگاه شاهد با لبنان

اولین دانشکده مشترک ایران و عراق افتتاح شد/جذب دانشجو از اول مهر

تبادل دانشجو میان دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه‌های هلند

همکاری اساتید ایرانی و اروپایی در ۱۴۱ پروژه تحقیقاتی

برگزاری نشست روسای دانشگاه‌های برتر/ بررسی نحوه تعامل با روسیه

روسای دانشگاههای برتر روسیه مهر ماه به ایران می‌آیند

همکاری دانشگاه تربیت مدرس با دانشگاه هانکوک کرۀ جنوبی

دوره مدیریت تجاری بین دانشگاه‌های امیرکبیر و ماستریخت هلند

اخبار روزنامه ها