وابستگی‌ها در انتخاب هیات علمی دانشگاه آزاد بی‌تاثیر نمی باشد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   19 آذر 1391-09 December 2012بازدید 987

وابستگی‌ها در انتخاب هیات علمی دانشگاه آزاد بی‌تاثیر نمی باشدعضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد گفت: هیات تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد تشکیل و انتخابات آن انجام شده است.

عبدالوحید فیاضی با بیان اینکه تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد جدی است،پرتال دانشگاهی به نقل از  خبرنگار تابناک گفت: کارها و بحث های سنگینی در مورد تحقیقو تفحص از دانشکپگاه آزاد وجود دارد. در دانشگاه آزاد کارهای ارزنده ای انجام شده است، اما مشکلاتی در سیستم مدیریتی این دانشگاه وجود دارد و مسائل مهم و سنگینی در زمینه های مختلف آموزشی، اداری و .. وجود دارد. محورهای مختلفی در این پرونده وجود دارد از جمله مباحث اداری و مالی، سیاسی و ... .

نماینده مردم محمودآباد و نور ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی مأمن برخی جریان های سیاسی کشور است و مشکلاتی در ارتباط با گزینش هیئت علمی و مباحث آموزشی و نحوه اداره این دانشگاه وجود دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به این نکته که برداشت برخی بر این است که تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد به معنای تحقیق و تفحص درباره افراد خاصی است که با این دانشگاه در ارتباط بوده‌اند، گفت: تحقیق و تفحص حاضر تحقیق و تفحص در مورد کلیت دانشکاه آزاد و هر آنچه مربوط به این دانشگاه می شود، می‌باشد و همچنین مسئولین سابق و فعلی این دانشگاه  است. ممکن است مسئولان و افرادی که در این ارتباط مسائلی در مورد آنها مطرح شده باشد، واقعی نباشد و پس از بررسی و تحقیق و تفحص می‌توان در مورد آنها نظر داد.

فیاضی در مورد وضعیت اموزشی و نحوه انتخاب هیات علمی در این دانشگاه گفت: انتخابات هیات علمی در این دانشگاه خارج از قاعده است و وضعیت مطلوبی ندارد و وابستگی‌ افراد در این انتخاب‌ها بی‌تاثیر نیست. چهره های علمی بسیاری در این دانشگاه مشغول فعالیت و تدریس هستند، اما وجهه غالب اینگونه نیست.

این نماینده در مورد وضعیت نیروهای حق‌التدریس دانشگاه آزاد، گفت: باید توجیه مسئولان را در این مورد شنید . آموزش و پرورش نیروهای مورد نیاز خود را ابتدا به صورت حق التدریس جذب می‌کرده و پس از مدتی این نیروها تغییر وضعیت داده می‌شدند  و آموزش و پرورش از این رهاورد فایده برده است. اما در دانشگاه ها برعکس این روند است. دانشگاه ها از نیروهای حق التدریسی استفاده می کنند اما این نیروها دریافتی ناچیزی دارند و در جایگاه شایسته خود قرار ندارند. اگر دانشگاه ها از تجربه و روش آموزش و پرورش استفاده کنند قطعا نتیجه بهتری خواهند گرفت.وابستگی در انتخابات هیات علمی دانشگاه دانشگاه آزاد

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها