یک چهارم تولید علم ایران در دانشگاه تهران و دفاع سالانه 6 هزار پایان نامه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   14 بهمن 1391-02 February 2013بازدید 1109


یک چهارم تولید علم ایران در دانشگاه تهران و  دفاع سالانه 6 هزار پایان نامهرئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه این دانشگاه در سالروز تولد 78 سالگی خود قرار دارد، گفت: در حال حاضر یک چهارم تولید علم ایران مربوط به دانشگاه تهران است.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرنگار مهر، دکتر فرهاد رهبر امروز در حاشیه اولین پژوهش بازار دستاوردهای پژوهش و فناوری دانشگاه تهران در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این دانشگاه در سالروز تولد خود اقدام به برگزاری این پژوهش بازار کرد، افزود: دانشگاه تهران در بهمن ماه 1313 متولد شد و فردا سالروز 78 سالگی خود را جشن می گیرد.

رئیس دانشگاه تهران با بیان اینکه سالروز این تولد در دهه انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: از 87 سال عمر این دانشگاه 45 سال آن در قبل از انقلاب و 33 سال آن پس از پیروزی انقلاب اسلامی بوده است.

وی تعداد فارغ التحصیلان این دانشگاه را 250 هزار دانشجو ذکر کرد و ادامه داد: 90 درصد فارغ التحصیلان این دانشگاه در 33 سال پس از انقلاب اسلامی بوده است و تنها 10 درصد این دانشجویان در 45 سال قبل از انقلاب  فارغ التحصیل شدند.

رهبر با اشاره به برگزاری نمایشگاه دو سالانه دستاوردهای پژوهشی این دانشگاه خاطرنشان کرد: نمایشگاه دو سالانه دانشگاه تهران در هفته پژوهش برگزار شد که با توجه به اینکه برخی از دستاوردها به مرحله تجاری سازی نرسیده بودند اقدام به برگزاری نمایشگاه دیگری کرد.

وی با اشاره به برگزاری اولین پژوهش بازار دستاوردهای پژوهشی این دانشگاه اضافه کرد: در این نمایشگاه در حال حاضر 90 دستاورد عرضه شده است که تا پایان برگزاری این پژوهش بازار 130 محصول تجاری سازی شده عرضه خواهد شد.


رشد علمی دانشگاه تهران

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به رتبه های علمی ایران در تولید علم خاطرنشان کرد: براساس رتبه بندی های جهانی ایران در سال 2013، 2.127 تولید علم دنیا را داشته است که یک چهارم این میزان سهم دانشگاه تهران است.

وی با تاکید بر اینکه پژوهش های اجرایی شده در این دانشگاه در مقاطع ارشد و دکترا در جهت شناسایی و رفع نیازهای کشور است، یادآور شد: پس از انقلاب اسلامی شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی مد نظر قرار گرفت و در این راستا بر این باور بودیم که اقتدار و استقلال کشور در گرو اقتدار علمی است.


تعداد پایان نامه های دانشگاه تهران

رهبر با اشاره به موفقیت اخیر کشور در زمینه ارسال موجود زنده به فضا یادآور شد: دستاوردهای ایران در حوزه نانو، بیو و سلول های بنیادی ناشی از فعالیت محققان در دانشگاه های کشور است.

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به تعداد پایان نامه های دفاع شده این دانشگاه در هر سال اضافه کرد: در حال حاضر این دانشگاه توانسته سالانه از 6 هزار پایان نامه در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا دفاع کند.


دوره های پژوهش محور در دانشگاه تهران

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به برنامه های وزارت علوم در زمینه پذیرش دانشجویان دکتری پژوهش محور گفت: در حال حاضر این دانشگاه برنامه هایی در جهت پذیرش دانشجوی دکترای پژوهش محور ندارد.

دانشگاه دانشگاه تهران پایان نامه دفاع از پایان نامه ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها