تکذیب خبر اعلام نظر جدید وزیر علوم درباره تفکیک جنسیتی دانشگاه ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   20 مهر 1392-12 October 2013بازدید 458تکذیب خبر اعلام نظر جدید وزیر علوم درباره تفکیک جنسیتی دانشگاه ها
وزارت علوم با صدور اطلاعیه ای اعلام نظر جدید وزیر علوم درباره تفکیک جنسیتی را که در برخی رسانه ها منتشر شده بود تکذیب کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از مهر، روابط عمومی وزارت علوم با صدور اطلاعيه اي اعلام كرد : با عنايت به انتشار خبري در برخی رسانه‌های گروهی تحت عنوان " نظر جديد وزير علوم در مورد تفكيك جنسيتي " "فکر اجرای اصلی آن با من نبوده است" نکاتی را برای تنویر افکار عمومی به اطلاع می رساند.

دكتر كامران دانشجو در نشستي خبري در حاشيه مراسم نكوداشت دانش آموختگان غير ايراني در دانشگاه فردوسي مشهد در پاسخ به سوال خبرنگاري مبني بر اينكه جز تفكيك جنسيتي در دانشگاه ها اقدامات وزير علوم براي اسلامي شدن دانشگاه چه بوده است گفت: اصل اصطلاح تفكيك جنسيتي هيچگاه كلام من نبوده و هميشه ساماندهي جنسيتي در دانشگاه را مطرح كرده و به اين روش که مبتنی بر مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است معتقد بوده ام اما واژه تفكيك جنسيتي توسط برخی رسانه ها هميشه به عنوان يك بحث جنبي و حاشيه اي مطرح مي‌شود که جای متن را پر می کند و البته اين امر به عمد صورت مي گيرد .

وی با اشاره به چند بعدی بودن موضوع اسلامی شدن دانشگاه‌ها گفت: یکی از مواردی که در چند سال اخیر در دانشگاه رخ داد بحث علمی است که یک دانشگاه اسلامی باید از نظر علمی طراز مناسب خود را داشته باشد که دانشگاه‌های ما الان این طراز را دارند و با افزایش سریع رشد تولیدات علمی در سال 1390 یعنی چهارده سال زو دتر از افق پیش بینی شده در سند چشم انداز بیست ساله به مقام اول علمی منطقه رسیدیم و هم اکنون نیز در رتبه پانزدهم علمی دنیا قرار داریم.

وی افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون 175 هزار مقاله از پژوهشگران ایرانی در پایگاه های علمی isi ثبت شده است که بیش از 103 هزار مقاله یعنی حدود 60 درصد آن مربوط به چهار سال اخیر است.

دانشجو همچنين در خصوص ساير اقدامات انجام گرفته در دولت دهم برای اسلامی شدن دانشگاه ها گفت: برنامه ریزی و اقدام برای تغییر محتوی دروس علوم انسانی با همکاری شور ای تحول علوم انسانی وابسته به شورای عالی انقلاب فرهنگی و تغییر سه هزار سرفصل درسی در رشته های مختلف دانشگاهی از دیگر اقدامات برای اسلامی شدن و روزآمدی محتوای علمی دروس در دانشگاه هاست که در تاریخ انقلاب اسلامی بی نظیر است.

وی افزود: در راستای سیاست اسلامی شدن دانشگاه ها در این مدت 25 دانشگاه تک جنسیتی در کشور تاسیس کرده ایم که 15 مورد دولتی و 10 دانشگاه نیز غیرانتفاعی بوده و بنا داریم این دانشگاه ها را به 30 مورد افزایش دهیم تا در هر استان یک دانشگاه دخترانه داشته باشیم.

وزیر علوم تصریح کرد: سند اسلامی شدن دانشگاه را نیز با تشکیل یک گروه کارشناسی قوی تدوین کردیم که در شورای اسلامی شدن دانشگاه ها نیز تصویب و به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شده است.

وی همچنين پیشرفت های بدست آمده در علوم مختلف در چهار سال اخیر را نیز ناشی از وجود آرامش و پویایی در دانشگاه ها و حاکمیت بینش اسلامی عنوان کرد .

دانشجو افزود: با توجه به آنچه گفته شد در طی چهار سال گذشته در راستای اسلامی شدن دانشگاه‌ها هم در بعد محتوایی و علمی در دانشگاه‌ها حرکت کردیم و هم در بعد ظاهری که موضوع ساماندهی جنسیتی یکی از موضوعاتی بود که پیگیری و اجرا شده است .

بنابراین با توجه به صراحت اظهار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نظر جدید یا تغییر موضعی درخصوص اسلامی شدن دانشگاهها صورت نگرفته است و آنچه در برخی رسانه ها مطرح شده با اصل گفتگوی وزیر محترم علوم تطابق ندارد.تفکیک جنسیت در دانشگاه ها تفکیک جنسیتی دانشگاه ها جداسازی جنسیت در دانشگا ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها