ایجاد دانشکده های جدید در دانشگاه خواجه نصیر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   30 شهریور 1392-21 September 2013بازدید 606ایجاد دانشکده های  جدید در دانشگاه خواجه نصیر

رییس دانشگاه خواجه نصیر با اشاره به اقدامات لازم در راستای گسترش این دانشگاه، گفت: سال گذشته مجوز احداث پنج دانشکده از هیات امنای دانشگاه اخذ شد که سه دانشکده از مهرماه امسال آمادگی پذیرش دانشجو را دارد.

به گزارش پرتال  دانشگاهی به نقل از مجید قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تصریح کرد: سه دانشکده‌ ریاضی، مهندسی مواد و مهندسی کامپیوتر از مهرماه آمادگی پذیرش دانشجو را دارد و دو دانشکده شیمی و فیزیک نیز در حال راه‌اندازی است.

وی با اشاره به گسترش زمین‌های دانشگاه، تصریح کرد: زمینی به مساحت 4.8 هکتار در بومهن شهرک فلسطین و زمینی به مساحت 4.2 هکتار در شرق تهران به دانشگاه واگذار شده است.

رییس دانشگاه خواجه نصیر با اشاره به برنامه‌های اجرایی دانشگاه در فصل تابستان، اظهار کرد:‌ دانشگاه فرصت مناسبی است که فعالیت‌های مناسبی در زمینه‌های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی انجام شود.

وی افزود: در بعد پژوهش فعالیت‌های خوبی در این زمینه انجام شده است، به طوری که تمام پروژه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی توسط اساتید بررسی شده و اساتید نیز فرصت خوبی را برای انجام پژوهش‌های جدید در عرصه‌های مختلف پیدا کرده‌اند.

قاسمی تصریح کرد: یکی از اهداف دانشگاه در تابستان تجهیز امکانات دانشگاه و آبادی محوطه دانشگاه بود که با تصمیماتی که در این زمینه با معاونت‌های مختلف و تیم هیات رئیسه گرفته شد دانشگاه توانست تا حدودی در این زمینه موفق شود.

وی با اشاره به وضعیت خوابگاه‌های دانشگاه، خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت خوابگاه‌ها مطلوب نیست و با طرحی که وزارت علوم مبنی بر خصوصی سازی خوابگاه‌ها در پنج سال آینده داده است تلاش دانشگاه این است که طی 5 سال آینده خوابگاه را به بخش خصوصی واگذار کند.

رییس دانشگاه خواجه نصیر با بیان اینکه تا کنون 40 درصد از خوابگاه‌ها به بخش خصوصی واگذار شده است، خاطرنشان کرد: مطابق قانون دانشگاه موظف است به دانشجویان روزانه خوابگاه دهد که خوشبختانه تمامی دانشجویان روزانه دانشگاه خواجه نصیرالدین دارای خوابگاه هستند و در این زمینه نیز مشکلی وجود ندارد.

قاسمی با بیان اینکه در برخی از دوره‌های کارشناسی به دانشجویان خوابگاه ارائه نمی‌شود، گفت: خوابگاه‌هایی که در حال حاضر در اختیار دانشجویان قرار داده شده دارای وضعیت مطلوب و مناسبی است و ادعای دانشگاه این است که از نظر خوابگاهی این دانشگاه وضعیت مطلوبی دارد.


دانشکده های جدید دانشکده جدید در دانشگاه خواجه نصیر

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها