Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/View/contents_v.view.php on line 38
 درمان سرطان مغز با سلول های چربی
پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی سلامت          07 تیر 1392 - 28 June 2013


Notice: Undefined index: video in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/Template/home/per_con.html on line 41


درمان سرطان مغز با سلول های چربی

دانشمندان دانشگاه جان هاپکینز در مطالعات آزمایشگاهی خود دریافتند سلول های بنیادی سلول های چربی بدن بیمار می تواند شیوه نوینی برای درمان مستقیم سرطان مغز پس از برداشتن تومور باشد.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرگزاری مهر، محققان می گویند سلول های بنیادی مزانشیمیایی توانایی توضیح داده نشده ای برای جستجوی سلول های آسیب دیده از جمله سلول های سرطانی دارند و می تواند یک ابزار جدید برای دستیابی به بخش هایی از مغز باشند که دسترسی به آنها دشوار است یعنی جاهایی که سلول های سرطانی می توانند پنهان شده و خود را تکثیر کنند.

این دانش پژوهان می گویند سلول های بنیادی مزانشیمی به دست آمده از چربی بدن بیمار شیوه کمتر تهاجمی و ارزان تر از گرفتن سلول های بنیادی از مغز استخوان است.

محققان دانشگاه جان هاپکینز می گویند بزرگ ترین چالش در سرطان مغز، مهاجرت سلول های سرطانی است. حتی وقتی که جراح تومور را از مغز خارج می کند برخی از سلول های سرطانی به بخش های دیگری از مغز نفوذ کرده و در جای دیگری از این عضو دردسر ساز می شوند. سرطان گلیوبلاستوم رایج ترین و تهاجمی ترین نوع سرطان مغز است.

این پژوهشگران در مطالعات خود به شیوه ای برای استفاده از سلول های سالم خود بیمار برای یافتن و از بین بردن سلول های سرطانی دست یافتند.

آنها سلول های بنیادی مزانشیمی را از سلول های چربی گرفته و کشت و رشد دادند.

به گفته محققان، سلول های بنیادی مزانشیمیایی که قابلیت قرار گرفتن در سلول های سرطانی را دارند می توانند به عنوان سازوکار انتقال دهنده عمل کرده و دارو، نانوذارت یا برخی درمانهای دیگر را به طور مستقیم به سلول های مغزی برسانند.

محققان می گویند هنوز تا آغاز آزمایش های انسانی این شیوه راه زیادی باقی مانده است.

به گفته محققان اگر این شیوه کار کند، می تواند زمان کوتاهی پیش از جراحی تومور، از هر جایی از بدن بیمار سلول های چربی را گرفت و در محیط آزمایشگاه آن را به دارو و دیگر درمانها تجهیز کرد و پس از برداشتن تومور با استفاده از جراحی این سلول ها را به مغز تزریق کردند تا این سلول ها با یافتن سلول های سرطانی پنهان شده در مغز آنها را نابود سازند.

در حالی حاضر شیمی درمانی، پرتو درمانی و جراحی شیوه های رایج درمان سرطان مغز گلیوبلاستوم است اما حتی با استفاده از تمامی این شیوه ها، بیمار به ندرت می تواند بیش از ۱۸ ماه پس از تشخیص بیماری اش زنده بماند.

نتایج این تحقیقات درنشریه PLOS ONE منتشر شده است.

خبرگزارى مهر (www.mehrnews.com)    Notice: Undefined index: video in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/Template/home/per_con.html on line 44
تگ ها دکتری دکترا درمان سرطان مغز درمان سرطان مغز با سلول های چربی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی