پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 فرصت های کارآفرینی / اخبار کارآفرینی          19 اردیبهشت 1396 - 09 May 2017


نحوه حمایت از ایده های استارتاپی/ راه اندازی شتابدهنده ملی

مجری حمایت از شرکتهای نوپا در شرکت مخابرات ایران از راه اندازی شتابدهنده ملی برای حمایت از استارتاپهای بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور خبر داد و نحوه پذیرش این شرکتهای نوآور را تشریح کرد.

احمد علمایی، با بیان اینکه شرکت مخابرات ایران در راستای رسالت خود در جهت حمایت از تولید ملی، به دنبال ایجاد بستری برای حمایت از شرکتهای نوپا است اظهار داشت: به زودی شتابدهنده ملی در سطح کلیه استانهای کشور راه اندازی خواهد شد که هدف از آن، حمایت از کسب وکارهای نوپا و سرمایه گذاری خطرپذیر برای ایده هایی است که توانایی رسیدن به محصول را ندارند.

وی ادامه داد: حمایت از ایده های نو در ۳ بخش سخت افزار، نرم افزار و محتوا صورت می گیرد و تمرکز بیشتر ما برای بهره برداری از سرویس های نو و تجهیزات مربوط به فناوری های جدید از جمله اینترنت اشیاء است.

علمایی با اشاره به نقطه ضعف مراکز شتابدهنده در کشور به دلیل عدم اتصال به بازار مصرف، خاطرنشان کرد: در برنامه ایجاد شتابدهنده ملی، ایجاد شبکه ای از همکاران تجاری برای اتصال به بازار مصرف در دستور کار است چرا که شبکه مخابراتی کشور به بازار و مشتریان متصل است و این می تواند نقطه قوتی برای ارائه محصول شرکتهای نوپا و استارتاپ در بازار باشد و ایده ها به راحتی قابل تجاری سازی خواهند بود.

مدیرکل تنظیم مقررات شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه این پروژه تا مردادماه اجرایی می شود و استارتاپها امکان جذب در این شتابدهنده را خواهند داشت، تاکید کرد: هم اکنون در حال انعقاد قرارداد با شرکتهایی هستیم که نیاز به سرمایه گذاری خطرپذیر دارند. از سوی دیگر طرح های ارائه شده را برای ورود به بازار ارزیابی می کنیم.

وی در خصوص نحوه جذب ایده های نو، گفت: محدودیتی برای ایده ها قائل نیستیم و هر شرکت نوپا و استارتاپی می تواند از امکانات سخت افزاری و فضایی که مخابرات در اختیارش قرار می دهد استفاده کند. در همین حال مبلغ ۵۰ میلیون تومان، علاوه بر امکانات درنظرگرفته شده، به استارتاپها تعلق می گیرد.

علمایی هدف از ایجاد یک شتابدهنده در سطح ملی و به صورت یکپارچه را اتصال محصولات تولیدی حوزه محتوای فضای مجازی به بازار عنوان کرد و افزود: یک شرکت نوپا و نوآور به تجاری سازی ایده نیاز دارد و مخابرات می تواند از این طرح ها حمایت کند.

مجری حمایت از شرکتهای نوپا در شرکت مخابرات ایران خاطرنشان کرد: شتابدهنده ملی در مرکز و شعب آن در کلیه استانهای کشور به صورت متمرکز اداره و مدیریت می شوند و از ایده ها و کسب و کارهایی در خصوص خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات در بخش های پزشکی، شهرهوشمند، وسائل نقلیه و انرژی حمایت می کند.
مدیرکل تنظیم مقررات شرکت مخابرات ایران گفت: جذب شرکتهای نوپا در چند مرحله پیش شتابدهی، شتابدهی و سرمایه گذاری خطرپذیر صورت می گیرد.

جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار کارآفرینی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی