پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارج          29 آذر 1400 - 20 December 2021


سرپرست معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان از تسهیل فرایند تامین ارز دانشجویی برای دانشجویانی که عازم فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت خارج یا همان بورس کوتاه مدت هستند، خبر داد.

پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر محمد سلمانپور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره خرید و تأمین ارز دانشجویی برای دانشجویانی که عازم خارج برای تحصیل هستند، گفت: در فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت خارج و یا همان بورس کوتاه مدت، بحث ارز به این صورت است که ما وجه ریالی ارز را به دانشگاهی که دانشجو از آن دانشگاه معرفی‌شده و در حال اعزام است تحویل می‌دهیم و دانشگاه به صورت ریالی تحویل دانشجو می‌دهد و خود دانشجو، باید ارز را تهیه کند.

وی ادامه داد: این دانشجو و یا دانشجویان برای تهیه ارز به صرافی‌ها مراجعه می‌کنند و ارز آزاد تحویل می‌گیرند.

این مقام مسئول افزود: اخیراً به دلیل مشکلاتی که پیش آمد و نامه‌ای که مقامات قضائی نوشتند، به هر فرد بیشتر از مقدار معینی ارز پرداخت نمی‌شود. این در حالی است که نیاز دانشجویان ما که عازم تحصیل در خارج هستند به مراتب بیشتر از این مقدار است.

سرپرست معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان یادآور شد: بنابراین این دانشجویان نیاز داشتند که در صرافی‌ها اثبات کنند که دانشجوی مشغول به تحصیل در خارج و اعزامی هستند و بر مبنای همان نامه مقامات قضائی مقداری صرافی‌ها دقت بیشتری داشتند لذا از ما نامه می‌خواستند. ما نیز بر مبنای ضوابط و شرایط مقرر آموزشی که داشتیم تدبیری انجام داده و از طریق سامانه سجاد آنها را برای دریافت ارز معرفی می کردیم.

وی ادامه داد: اتفاق خوبی که افتاده این است که ما مسیر را برای دانشجویانی که عازم فرصت تحقیقاتی یا بورس کوتاه مدت هستند، کوتاه تر کردیم.

سلمانپور افزود: ارز از طرف خود سازمان به دانشجو داده می‌شود، دانشجویی که ویزا گرفته و بلیط دارد تمام کارهای خود را انجام داده‌است و می‌خواهد اعزام شود به سازمان مراجعه کرده و ارز خود را دریافت می‌کند.

سلمانپور درباره اینکه آیا ارز اختصاص داده شده برای نیاز دانشجویان کفایت می‌کند یا خیر افزود: ارزیابی که انجام‌ گرفته این است که مقدار ارزی که تعیین‌شده کفایت می‌کند، درعین‌حال دانشجو اگر بیشتر از این نیاز داشته باشد باید خود تهیه کند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین تحصیل در خارج

خبرنامه - شبکه های اجتماعی