Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/View/contents_v.view.php on line 38
 اعلام شرایط فرصت مطالعاتی کوتاه مدت داخل
پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / تحصیل در خارج          04 دی 1401 - 25 December 2022


معاون بورس و دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان شرایط فرصت مطالعاتی کوتاه مدت داخل را برای دانشجویان دکتری روزانه و شبانه تشریح کرد.

پرتال دانشگاهی به نقل از محمدجواد سلمانپور در گفتگو با خبرنگار مهر درباره بازنگری شیوه نامه فرصت‌های مطالعاتی کوتاه مدت در خارج و داخل کشور و مشکلاتی که برای برخی از دانشجویان دکتری استفاده کننده از فرصت مطالعاتی کوتاه مدت داخل رخ داه است، گفت: شیوه نامه فرصت‌های مطالعاتی کوتاه مدت در داخل و خارج کشور اخیراً در سال جاری بازنگری شده است.

وی درباره عدم همکاری برخی از دانشگاه‌ها در ارائه غذا و خوابگاه به دانشجویانی که برای فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت به دانشگاه‌های داخل اعزام شده‌اند گفت: مقرری ماهانه و پژوهانه تحقیقاتی و هزینه غذا و خوابگاه دانشجویان دکتری روزانه‌ای که برای فرصت تحقیقاتی ۶ ماهه به دانشگاه‌های داخل معرفی و اعزام می‌شوند، پرداخت می‌شود و این دانشجویان در واقع بورس کوتاه مدت داخل هستند. غذا و خوابگاه این دانشجویان از قبل پیش بینی شده است اما در مورد دانشجویان دکتری شبانه، فقط پژوهانه تحقیقاتی پرداخت می‌شود و بنابراین هزینه غذا و خوابگاه بر عهده خود این بخش از دانشجویان است.

وی با بیان اینکه در خصوص عدم همکاری برخی از دانشگاه‌ها با دانشجویان مذکور موردی گزارش نشده است، افزود: در سال جاری برای فرصت‌های مطالعاتی خارج از کشور یک‌هزار فرصت تعریف شده که تا کنون یک سوم از آن مورد استفاده قرار گرفته است.

معاون بورس و دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان ادامه داد: همچنین ۲ هزار فرصت مطالعاتی داخل برای دانشجویان دوره‌های دکتری برای تمام دانشگاه‌ها ایجاد شده‌است که امیدواریم دانشجویان از این فرصت که می‌تواند مبادلات بین دانشگاه‌ها در ایران را تقویت کند، استفاده کنند.

وی ادامه داد: فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت داخل یک فرصتی است برای دانشگاه‌ها که بتوانند دانشجویان دکتری خود را به سایر دانشگاه‌های کشور اعزام کنند و از این طریق مبادلات بین دانشگاهی را ارتقا ببخشند.

معاون بورس سازمان امور دانشجویان گفت: مبادلات بین دانشگاهی، بین اساتید و دانشجویان منجر به تقویت دانشگاه‌ها و هم‌افزایی دانشگاهی و سرعت رشد علمی خواهد شد.

به گزارش مهر، یکی از دانشجویان دکتری خواستار بازنگری قوانین فرصت مطالعاتی داخلی شده و عنوان کرده بود برای فرصت مطالعاتی داخلی به دانشگاه تهران اعزام شده است ولی دانشگاه هیچ همکاری در بحث خوابگاه و تغذیه با وی نداشته‌اند برای همین بیشتر زمانی را که باید صرف کار پژوهشی می‌کرد را صرف تأمین نیازهای اولیه یک دانشجو کرده است.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

خبرنامه - شبکه های اجتماعی