پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگی          11 امرداد 1395 - 01 August 2016


نقش جهاد دانشگاهی در فرهنگ‌سازی دانشگاه‌هابه گزارش پرتال دانشگاهی کشور رئیس دانشگاه پیام نور خوزستان گفت: جهاددانشگاهی در فرهنگ‌سازی و نشر فرهنگ اسلامی در دانشگاه‌ها نقش عمده‌ای داشته است؛ یکی از مسائلی که می‌تواند در روند کاری این سازمان و دستیابی به اهداف آن مشکل ایجاد کند فضاهای سیاسی جامعه است.

دکتر علیرضا رازقی‌زاده اظهار کرد: جهاد دانشگاهی یکی از نهادهای انقلابی نظام مقدس جمهوری اسلامی است که در سال 59 مقارن با تعطیلی دانشگاه‌ها و اعلام انقلاب فرهنگی، به فرمان امام خمینی(ره) تشکیل شد و زیر نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی کار خود را آغاز کرد.


وی ادامه داد: در ابتدا هدف از تشکیل جهاددانشگاهی ایجاد ارتباط بین دانشگاه و صنعت و نشر فرهنگ اسلامی بود؛ طی این سال‌ها در این مسیر فرازونشیب‌های بسیاری وجود داشته اما در عرصه علمی و تحقیقاتی جهاددانشگاهی کارهای خوبی در زمینه‌های مختلف پزشکی و صنعت انجام داده است.

رئیس دانشگاه پیام نور خوزستان تصریح کرد: البته انتظارات از جهاددانشگاهی بیش از این است؛ یکی از بحث‌های اساسی مورد توجه امام خمینی(ره) ایجاد روحیه خودباوری علمی و صنعتی میان جوانان بود که جهاد در این زمینه نیز موفق عمل کرده است.


رازقی‌زاده در خصوص میزان موفقیت جهاددانشگاهی در مأموریت‌هایی که به آن محول شده است، گفت: جهاددانشگاهی در برخی مسائل موفق عمل کرد و در برخی مسائل نیز چندان موفق نبوده است؛ البته فکر می‌کنم علت این عدم موفقیت‌ها خود سازمان جهاددانشگاهی نیست بلکه مشکل از سیستم است چراکه در زمان‌های مختلف سیاست‌های مختلفی وجود داشته است. هدف این بود که جهاد دانشگاهی پلی بین صنعت و دانشگاه باشد و انتظار این است که جهاد این ارتباط را بیشتر کند.

وی خاطرنشان کرد: کارهای تحقیقاتی جهاددانشگاهی به ما نشان داد که می‌توانیم در انجام فعالیت‌های تحقیقاتی با هم‌افزایی و اتکا به خود گام‌های مؤثری برداریم. جهاددانشگاهی در فرهنگ‌سازی و نشر فرهنگ اسلامی در دانشگاه‌ها نقش عمده‌ای داشته است؛ یکی از مسائلی که می‌تواند در روند کاری این سازمان و دستیابی به اهداف آن مشکل ایجاد کند فضاهای سیاسی جامعه است.

رئیس دانشگاه پیام نور خوزستان با بیان این‌که جهاد دانشگاهی یکی از نقاط قوت نظام جمهوری اسلامی است، گفت: مواقعی که کشور از نظر مسائل صنعتی با مشکلاتی مواجه می‌شود می‌توان از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی استفاده کرد؛ مسئولان کشور باید برای پیشرفت از تمام ظرفیت‌ها و توان و کمک دانشگاه‌ها، اعضای هیأت‌علمی و ... استفاده کنند.


تگ ها نقش جهاد داشنگاهی فرهنگ سازی جهاد دانشگاهی فرهنگ سازی دانشگاه ها

پر بازدیدترین علمی فرهنگی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی