پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          05 اسفند 1399 - 23 February 2021


رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از تهیه و تدوین بسته بیمه تکمیلی و بیمه تامین اجتماعی برای دستیاران تخصصی و فوق تخصصی پزشکی خبر داد و گفت: این بیمه ها برای اولین بار ارائه می شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از بهروز رحیمی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: دستیاران گروه پزشکی از گروه‌هایی هستند که با چالش‌های معیشتی روبرو هستند و این جمعیت ۲۲ هزار نفری با مشکلات سابقه کار پس از پایان آموزش و نداشتن بیمه پایه روبرو هستند.

وی افزود: در بررسی‌های صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت مشخص شد که بخش عمده ای از دانشجویان دوره دستیاری بیمه پایه درمانی ندارند و پس از آن با توافقی که میان معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت صورت گرفت، مقرر شد که دستیاران بیمه پایه سلامت دریافت کنند.

رحیمی افزود: برای بیمه پایه سلامت ۵۰ درصد هزینه از سوی وزارت بهداشت و ۵۰ درصد سهم دانشجو به صورت وام از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت تأمین می‌شود. تاکنون نیز ۴ هزار دستیار برای بیمه پایه ثبت نام کرده اند. هم اکنون نیز ثبت نام برای دستیاران انجام می‌شود و بیمه برای خود فرد و افراد تحت تکفل وی برقرار خواهد شد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به دو برنامه مهم بیمه دستیاران پزشکی در مقاطع تخصصی و فوق تخصصی گفت: با تاکید حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت و صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت تصمیم بر این شد که بیمه تکمیلی و بیمه تأمین اجتماعی دستیاران در دست اقدام قرار گیرد.

وی افزود: به این ترتیب دستیاران پزشکی بیمه تکمیلی می‌شوند. در حال حاضر بسته پیشنهادی بیمه تکمیلی نهایی و آماده شده است و برای تأمین منابع آن پیش بینی‌های لازم صورت گرفته است. بخشی از منابع آن از سوی صندوق رفاه و بخشی دیگر از سوی معاونت توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت تأمین می‌شود.

رحیمی یادآور شد: همچنین برای بیمه تأمین اجتماعی خویش فرما برای دستیاران پزشکی شیوه نامه اجرایی مربوطه تدوین شده است و بر اساس آن تمام دانشجویان دوره‌های دستیاری بیمه تأمین اجتماعی به صورت خویش فرما خواهند شد و صندوق رفاه بخشی از این هزینه را تأمین می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: برای تأمین اعتبارات دو بسته پیشنهادی بیمه‌های تکمیلی و تأمین اجتماعی ۱۰۰ میلیارد تومان پیش بینی کردیم که برای تأمین منابع آن در حال مذاکره با معاونت توسعه و مدیریت منابع وزارت بهداشت هستیم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت یادآور شد: در صورتی که دانشجویان دستیاری بیمه تأمین اجتماعی شوند برای آنها سابقه کار محسوب می‌شود و با توجه به اینکه در پایان دوره تحصیلی آنها سن شأن برای ورود به بازار کار بالا رفته است این سابقه کار ضروری است.

وی اظهار داشت: موضوع بیمه‌های دستیاری برای اولین بار در صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت رخ داده است و پیش بینی‌های لازم در بودجه سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ صورت گرفته است و امیدواریم بتوانیم بعد از تصویب بودجه برای وام و بیمه دستیاران بودجه لازم را تأمین کنیم.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین پزشکی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی