پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          31 خرداد 1400 - 21 June 2021


در حالی که رزیدنت ها در دوران کرونا به همراه سایر کادر درمان سختی زیادی را متحمل شده اند و وقت کافی برای مطالعه نداشته اند، وزارت بهداشت مصرانه در پی برگزاری آزمون ارتقای دستیاری است.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، در روزهای گذشته و پس از قطعی شدن برگزاری آزمون ارتقاء دستیاری در روزهای 17، 18 و 19 تیرماه 1400 اعتراض رزیدنت ها در دانشگاه های علوم پزشکی نیز شدت گرفت و این گروه با تاکید بر این نکته که در دوران شیوع پاندمی کرونا روزهای بسیار سختی را در کنار سایر کادر درمان گذرانده اند و وقت کافی برای مطالعه نداشته اند خواستار لغو آزمون شده اند.

رزیدنت ها در دانشگاه های علوم پزشکی مختلف تاکید کرده اند که طوفان کرونا موجب شده است که این گروه در کنار دانشجویان پزشکی در خط مقدم مبارزه با کرونا باشند و وظایف مختلفی را که به آنها محول شده بود را در راستای نجات جان بیماران انجام دهند و در عین حال فرصتی برای قرار گرفتن در مسیر درمانی بیماران غیرکرونایی و به اصطلاح مطالعه «کیس های غیر کرونایی» نداشته باشند.

رزیدنت ها: سال ها است که با سختی های زیاد در حوزه آموزش و معیشت مواجه ایم

این گروه از دانشجویان بر این باور هستند که دوران کرونا پشت میز ننشسته اند. ضمن اینکه در میانه طوفان کرونا انواع و اقسام ابلاغیه هایی به دانشگاه ها اعلام شده که در آنها تاکید شده که از توان رزدیدنت ها حداکثر استفاده شود و در عین حال اگر بر وظایف محول تمکین نکنند از آزمون آنها جلوگیری شود.

رزیدنت ها در دانشگاه های علوم پزشکی مختلف یادآور شده اند که آنها سال ها است که با سختی های زیاد در حوزه آموزش و معیشت مواجه اند و طوفان کرونا نیز شرایط را سخت تر کرده است. آنها در اعتراضات خود از هشتگ هایی همچون «کرونا را نفس کشیده ایم» و «ما امتحان خود را پس داده ایم» استفاده کرده اند.

به گزارش مهر، آزمون ارتقاء دستیاران تخصصی بالینی برای ارتقاء دستیاران در مدت ۴ یا 5 سال تحصی به منظور ارتقاء یک دستیار از هر سال تحصیلی به سال بالاتر برگزار می شود که در سال های اخیر چندین بار با تغییراتی مواجه شده است و در آخرین تغییر مقرر شده است که توسط دانشگاه های علوم پزشکی برگزار شود.

اما وزارت بهداشت در مقابل اعتراض دستیاران پزشکی تاکید می کند که نمی توان آزمون ارتقاء دستیاری را لغو کرد و این آزمون باید سر موعد مقرر برگزار شود.

وزارت بهداشت: شرایط کرونایی جامعه در کلیه مراحل آزمون ارتقاء دستیاری در نظر گرفته شده است

دکتر علی اکبر حقدوست معاون آموزشی وزارت بهداشت در واکنش به اعتراض دستیاران پزشکی خاطرنشان کرده است: در کلیه مراحل برگزاری آزمون ارتقاء دستیاری تخصصی پزشکی سالجاری شرایط کرونایی جامعه در نظر گرفته شده است.

وی در پیامی خطاب به دستیاران اظهار داشت: در مورد آزمون ارتقا که این روزها دغدغه ذهنی شما عزیزان شده است عرض کنم که عزم ما در این امتحان این است که این امتحان برای شما امتحان ساده ای باشد و متناسب با شرایط باشد قول می دهیم که میزان قبولی شما ان شاء الله حداقل معادل قبولی سال هایی باشد که دغدغه کرونا وجود نداشته و این به عنوان یک اصل در تمام مراحل طراحی و تصحیح و اعلام نمرات مدنظر قرار خواهد گرفت.

اگر این امتحان لغو شود بیشتر از همه، رزیدنت ها ضرر خواهند کرد

حق دوست گفت: اگر این امتحان لغو شود بیشتر از همه، خود شما عزیزان ضرر خواهید کرد و همان گونه که مستحضرید سال گذشته به دلیل عدم برگزاری امتحان با شرایطی که مصوبه قانونی داشته شما عزیزان همه به صورت قبولی مشروط هستید و امسال باید دو ارتقا را با هم شرکت کنید.

وی افزود حذف این قضیه به معنی این است که شما دو سال قبولی مشروط خواهید داشت و این اصلاً طبق قوانین و مقررات و ضوابط امکانش نیست و حتی اگر به صورت فوری مصوبه ای اخذ شود شما عزیزان باید در سال آینده ۳ ارتقا همزمان داشته باشید و مطمئن باشید این به ضرر شما تمام خواهد شد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تصریح کرد: عزیزانی که قرار است در شهریور ماه سال جاری در امتحان گواهینامه شرکت کنند نیز بدانند که جدا شدن امتحان گواهینامه از بورد که شهریور ماه برگزار خواهد شد به نفع شماست زیرا درجه دشواری امتحانات و شرایط برگزاری با توجه به وضعیت کرونایی جامعه متفاوت خواهد بود و تکلیف شما خیلی سریعتر روشن می شود.

حق دوست با بیان اینکه با بورد ها و دانشگاهها مشورت شده و با توجه به خیر و مصلحت و در نظر گرفتن شرایط کرونا این تصمیمات اخذ شده است تاکید کرد امتحانات درون بخشی نقش بسیار کلیدی در نمره نهایی خواهد داشت و ان شاء الله بتوانیم با یک فضای دوستانه، صمیمانه، آرام و دغدغه حداقلی بتوانیم این امتحان را برگزار کنیم و نتایج آن ان شاء الله برای شما خوشایند خواهد بود مطمئن باشید.

با وجود اطمینان بخشی معاون آموزشی وزارت بهداشت اما همچنان رزیدنت ها در دانشگاه های علوم پزشکی متعدد اعتراض خود را نسبت به برگزاری آزمون اعلام کرده اند و مشخص نیست آیا در آستانه برگزاری آزمون، وزارت بهداشت اعتراضات را بپذیرد و یا مصرانه آزمون را برگزار کند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین پزشکی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی