پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          19 امرداد 1401 - 10 August 2022


دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور گفت: با درخواست وزارت بهداشت و چند دستگاه دیگر، ۵ درصد سهمیه بهیاری‌ها به رشته‌های اتاق عمل و هوشبری تسری یافت.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، منصور کبگانیان در حاشیه جلسه ۱۶۵ شورای ستاد راهبری و اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: این جلسه در خصوص مصوبه افزایش ظرفیت دستیار تخصصی پزشکی بود، این مصوبه را قبلاً داشتیم، گزارشات متناقضی رسیده بود که این مصوبه درست اجرا نمی‌شود.

وی افزود: بر همین اساس توضیحاتی در خصوص روال اجرای این مصوبه از وزارت بهداشت خواسته شد و این نگرانی‌های جدی منتفی شد. ما مصوباتمان را رصد کرده و آنها را رها نمی‌کنیم. معاون وزارت بهداشت اعلام کرد این مصوبه در رشته‌های پر متقاضی بیشتر در حال اجرا است.

کبگانیان درباره سند امنیت غذایی گفت: اقدامات اساسی در خصوص این سند، بین شورای عالی انقلاب فرهنگی، ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور و وزارت جهاد کشاورزی انجام شده و کارهای کارشناسی خوبی انجام شده است و وقتی به عنوان یک سند پیشنهادی تحویل ما شد، نیاز به ایجاد چارچوب‌ها و اصلاحاتی داشت. این موضوع یکی از موارد مورد تاکید مقام رهبری بوده و قرار شد در دستور جلسه بعدی قرار بگیرد تا نهایی‌سازی آن را داشته باشیم.

دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور با اشاره به گزارش شاخص اشتغال‌پذیری دانش‌آموختگان دانشگاه ادامه داد: رصدهایی در مجامع بین‌المللی در خصوص اشتغال‌پذیری دانشگاه‌های جهان انجام می‌دهند در این خصوص که دانشگاه‌های دنیا کدام اشتغال‌پذیری بهتری دارند و دانش‌آموختگان آن‌ها در دستگاه‌های صنعتی اجرایی و خدماتی مؤثر هستند.

وی اظهار کرد: در سال‌های گذشته ایران در این موضوع جایگاه خوبی نداشت و دانشگاه‌های ما در سایت‌ها اطلاعاتی در این خصوص نمی‌گذاشتند. با توجه به اینکه این موضوع یکی از مباحث اقتصاد دانش بنیان مطرح شده و خوشبختانه در گزارش تایمز و کیو اس، سه دانشگاه مهم تهران، صنعتی امیرکبیر و صنعتی شریف وارد این رتبه‌بندی شدند و رتبه بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ را در سطح جهانی کسب کردند.

وی خاطر نشان کرد: از وزیر علوم خواسته شد که از دانشگاه‌های دیگر هم بخواهد اطلاعات خود را در سایت‌ها وارد کنند، زیرا این امر باعث زیاد شدن تعداد دانشگاه‌ها می‌شود. باید توجه داشت بعضی از بخش‌های صنعتی و خدماتی ما کوتاهی می‌کنند و از دانش‌آموختگان دانشگاه‌های برتر ما استفاده نمی‌کنند و در حال رفع این مساله هستیم.

کبگانیان در خصوص مصوبه‌ای در مورد بهیارها گفت: بهیارها قشر زحمت کشی هستند به ویژه در برخی از استان‌های محروم، در رشته‌های پرستاری مصوبه‌ای برای آنها داشتیم. در ارتباط با رشته‌های اتاق عمل و هوشبری نیز چون نیاز بیشتری در مناطق محروم وجود دارد، با درخواست وزارت بهداشت و چند دستگاه دیگر، ۵ درصد سهمیه بهیاری به رشته های اتاق عمل و هوشبری تسری پیدا کرد.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین پزشکی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی