پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / بورسیه          22 خرداد 1402 - 12 June 2023


مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی با اشاره به جزئیات طرح بورس صنعتی گفت: در این طرح از دانشجویان دوره کارشناسی حمایت شغلی و کاری می شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از رضا نقی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جزئیات «طرح بورس صنعتی» ویژه دانشجویان کارشناسی گفت: دراین خصوص طرحی داریم که مبتنی برحمایت شغلی و کاری از دانشجویان دوره کارشناسی و شیوه نامه آن بررسی شده است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی ادامه داد: البته برای دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری نیز پیش بینی‌های لازم شده است ولی هدف در حال حاضر دانشجویان کارشناسی هستند، براساس این طرح دانشگاه‌ها می‌توانند رشته‌ها را با دستگاه‌هایی که در حوزه صنایع و جامعه فعالیت دارند، تعریف کنند.

وی ادامه داد: این دستگاه‌ها اگر برای دانشجو تضمین و اولویت شغلی را در دوره‌ای که تحصیل می‌کند، پیش بینی کرده و از وی حمایت مالی داشته باشند، دانشگاه به ازای آن یک سری امکانات را در اختیار واحدهای صنعتی مذکور قرار می‌دهد.

نقی زاده افزود: از جمله اینکه، امکان پذیرش دانشجو از بدو ورود برای این دستگاه‌ها وجود دارد، دانشجو سه برابر ظرفیت در دفترچه اعلام می‌شود و دانشگاه و صنعت و یا دستگاه مذکور نسبت به انتخاب دانشجو تأثیرگذار خواهند بود. از حیث محتوای برنامه درسی نیز پیش بینی شده است که دانشجو حداکثر ۴۰ واحد درسی را براساس نیاز آن واحد صنعتی و جامعه پاس کند.

وی یادآورشد: همچنین بحث حضور دانشجویان در آن واحد صنعتی در طول تحصیل انجام می‌شود و خوبی آن این است که دانشجو وقتی فارغ التحصیل شد، نیروی آماده به کار آن واحد صنعتی محسوب می‌شود.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی افزود: پیرو همین طرح همکاری مشترکی را با نهادهای دیگر مثل بنیاد ملی نخبگان آغاز کرده ایم که امسال یک بودجه مناسبی را برای حمایت از بخشی از دانشجویان نخبه و دارای استعداد برتر کشور برای مشارکت دراین طرح پیش بینی کرده اند.

وی ادامه داد: براساس این همکاری بخشی از هزینه‌ای را که صنعت می‌خواهد بپردازد، بنیاد ملی نخبگان متقبل می‌شود، در سال‌های بعد سهم بنیاد کمتر و سهم صنعت بیشتر می‌شود. چون نیرو هر چقدر تحصیلاتش افزایش پیدا می‌کند، مهارت وی نیز افزایش می‌یابد از این رو صنعت هم بیشتر استقبال می‌کند.

نقی زاده افزود: در حال حاضر کلیات آئین نامه طرح مذکور در شوراهای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی تصویب شده و بعد از نهایی شدن جزئیات آن چند هفته آینده برای اجرا به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود که البته اجرای آزمایشی آن از سال گذشته شروع شده است.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

خبرنامه - شبکه های اجتماعی