پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجویی          30 اردیبهشت 1391 - 19 May 2012یک نشریه دانشجویی به دلیل مقاله موهن توقیف شد


پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:معاون فرهنگی دانشگاه تهران با اشاره به توقیف یک نشریه دانشجویی در این دانشگاه گفت: این نشریه به دلیل مقاله ای موهن توقیف شده است و پرونده نشریه برای برخورد قانونی به کمیته ناظر بر نشریات دانشگاهی و کمیته انضباطی ارجاع و با خاطیان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

عبدالرضا سیف افزود: این نشریه بر اساس رسم سایر نشریات دانشجویی مجوز دریافت کرده و فعالیت می کرد و حدود 150 عدد هم تیراژ داشت. در روز دوشنبه در این نشریه مقاله ای با نام "می کشم پس هستم" منتشر کردند که بلافاصله این نشریه توقیف و به کمیسیون نظارت بر نشریات دانشجویی معرفی شد و دانشجویان مرتبط با آن هم به کمیته انضباطی معرفی شدند.

سیف گفت: نشریه صبح فردا مربوط به دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران بود و وابسته به تشکل خاصی نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: البته همان روز مدیر مسئول، مدیر داخلی و سردبیر نشریه نامه ای نوشتند و در آن عذرخواهی کرده و اعلام کردند که اشتباه کرده اند و ما هم به سایت های مختلف اعلام کردیم اما متوجه شدیم که به آن توجهی نشده از همین رو در سایت دانشگاه اعلام کردیم تا تنویر افکار صورت گیرد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران افزود: در سایت دانشگاه اعلام کردیم تا همه بدانند که دانشگاه با اینگونه تخلفات دانشجویی برخورد می کند.

وی گفت: البته نکته ای در این زمینه وجود دارد و آن این است که سطح اثر کارهای دانشجویی محدود است و در حد 100 تا 150 عدد منتشر می شود که آیا دانشجویان هم آن را بخوانند یا نخوانند. اما وقتی یک بحث سیاسی می شود برخی می آیند سریع آن را منتشر می کنند که این کار هم اشتباه است.

سیف افزود: ما معتقدیم خطایی که صورت گرفت باید در حد همان خطا با آن برخورد شود و ما در این باره هم سریع برخورد کردیم و متخلفان را به کمیته انضباطی معرفی کردیم.

وی با اشاره به تصمیم دیگر دانشگاه درباره برخورد با این تخلف گفت: علاوه بر اینکه این دانشجویان در کمیته انضباطی، محروم می شوند و دیگر حق ندارند نشریه را منتشر کنند، امتیاز نشریه هم لغو می شود.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران یادآور شد: ما همواره به دانشجویان گفته ایم که از حدود مسائل دانشگاه خارج نشوند و مسائل مذهبی و یا سیاسی را وسط نکشند و حالا که پا را فراتر از حریم دانشگاه گذاشته اند طبیعتاً باید به جامعه هم جواب بدهند.

وی اضافه کرد: ما در کمیته انضباطی دانشگاه با این متخلفان برخورد انضباطی می کنیم و اگر زمانی هم مدعی العموم تشخیص بدهد که این مقاله جنبه عمومی داشته و این جنبه عمومی با اظهار تاسف یا توبه نامه متخلفان کافی نبوده است، خود مدعی العموم می تواند اقدام دیگری کند و در دستگاه قضایی آن را بررسی کند.

سیف درباره سیر برخورد با یک تخلف در نشریات دانشجویی خاطرنشان کرد: سیر کار این است که هر زمان نشریه ای تخلف می کند، ابتدا تذکر می دهیم و بعد به کمیسیون نظارت بر نشریات می فرستیم تا آنجا تصمیم گیری شود. اما در این مورد خاص پیشاپیش تمام این کارها را انجام دادیم، چون این خطا قابل بخشش نیست و باید جبران شود.

وی گفت: ما این نشریه را سریع تعلیق کردیم و علاوه بر تعلیق، نویسنده، مدیر مسئول و سردبیر را به کمیته انضباطی معرفی کردیم و آنها هم همزمان اعلامیه دادند و عذرخواهی کردند. البته عذرخواهی آنها شاید در احکام انضباطی صادره برای آنها موثر باشد اما در ادامه کار نشریه تاثیری ندارد و نشریه دیگر منتشر نمی شود.

معاون دانشگاه تهران اظهار داشت: کار ما مشخص است. ما بر اساس اصول و ارزشهای انقلابی و اسلامی و ملی کار می کنیم و قابل قبول نیست کسی بخواهد آن را خدشه کار کند و افراد باید در محدوده ای که برای آنها تعریف شده فعالیت داشته باشند.

وی گفت: کمیته انضباطی سه دانشجوی مسئول نشریه را احضار کرده است و آنها از خود دفاع کرده اند و در حال حاضر کمیته باید تصمیم بگیرد که این افراد مشمول کدامیک از بندهای انضباطی می شوند که این موضوع هم به زودی تصمیم گیری شده و اعلام می شود.

بر اساس اعلام سایت دانشگاه تهران، نشریه دانشجویی "صبح فردا" توقیف شده است و پرونده نشریه برای برخورد قانونی به کمیته ناظر بر نشریات دانشگاهی و کمیته انضباطی ارجاع و با خاطیان برخورد قانونی صورت می‌گیرد. همچنین اصل حکم توقیف نشریه به انضمام نامه عذرخواهی مدیرمسئول و اعضای تحریریه نشریه متخلف به تمامی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری ارسال گردیده‌ است.

همچنین مدیر مسئول و اعضای تحریریه این نشریه نامه عذرخواهی را به همراه توضیحاتی ارائه کرده اند که این نامه در سایت دانشگاه تهران درج شده است. در این نامه آمده است: هوالخبیر. "انَّ اللَّهَ عالِمُ غَیْبِ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ إِنَّهُ عَلِیمٌ بِذاتِ الصُّدُور"ِ یقیناً خدا داناى غیب آسمان‏ها و زمین است و بى‏تردید به نیّت‏ها و اسرار سینه‏ها آگاه است. (سوره‌ی فاطر،آیه ی 38). از آنجا که خدواند متعال از باطن دل‌های آدمیان آگاه است، اینجانب مدیر مسئول روزنامه‌ی صبح فردا اذعان می‌دارم که چنانچه از سرمقاله دیروز اهانت به ائمه‌ی معصومین (ع) برداشت شده است، مراتب عذرخواهی خود و هیئت تحریریه‌ روزنامه‌ "صبح فردا" را نسبت به آن دسته از عزیزانی که احساس توهین کرده‌اند، اعلام می داریم و تأکید می‌کنیم که ما نیز دغدغه‌ی دین داریم و نه تنها توهین به معصومین (ع) بلکه نسبت داده شدن چنین نیتی را به خودمان، نمی‌پذیریم و آن را محکوم می‌کنیم. “والعاقبه للمتقین”"
تگ ها نشریه دانشجویی مقاله موهن توقیف

پر بازدیدترین اخبار دانشجویی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
موسسه پژوهش مدیریت

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت