پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجویی          25 امرداد 1391 - 15 August 2012
آغاز اعتکاف رمضانه دانشجویان از سحرگاه امروز در دانشگاه شریف و شرکت معتکفین در راهپیمایی قدس

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: اعتکاف رمضانه دانشجویان از سحرگاه امروز در مسجد دانشگاه صنعتی شریف آغاز شد.
اعتکاف رمضانه دانشجویان از سحرگاه امروز در مسجد دانشگاه صنعتی شریف آغاز شد.

فرهاد شیرمحمدی عضو فعال هیئت الزهراء (س) دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: مسجد این دانشگاه یک ویژگی بارز دارد و علاوه بر اینکه مورد استفاده دانشجویان قرار می‌گیرد، به دلیل موقعیت مکانی‌اش می‌تواند مورد استفاده عموم مردم نیز قرار بگیرد که این برای مسجد دانشگاه برکات بسیاری داشته است؛ در اعتکاف رمضانه نیز هم علاوه بر دانشجویان، عموم و مردم و حتی دانش‌آموزان نیز شرکت دارند.

وی افزود: رهبری بیان داشتند که عده‌ای می‌خواهند دانشگاه را ضد دین معرفی کنند اما اینطور نیست چرا که اعتکاف‌های دانشجویی را امروز در مساجد دانشگاه‌ها به وفور می‌بینیم.

شیرمحمدی‌ درخصوص برگزاری اعتکاف رمضانه گفت: این اعتکاف تقریبا در جایی برگزار نمی‌شود و مسجد دانشگاه شریف جزو اولین مکان‌هایی بود که اقدام به برگزاری این اعتکاف در شب‌های 26، 27 و 28 ماه مبارک رمضان کرد.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: اعتکاف در این سه شب ماه رمضان از لحاظ دستورات دینی بسیار بیشتر از اعتکاف در ایام‌البیض ماه رجب توصیه شده است.

وی افزود: در سال‌های اول به دلیل ناشناخته بودن اعتکاف رمضانه جمعیت چندانی به مسجد نمی‌آمد اما در 2، 3 سال اخیر به برکت حضرت زهرا (س) جمعیت بسیار خوبی به مسجد می‌آید که امسال نیز شاهد هستیم حدود 600 نفر معتکف خانم و آقا در اعتکاف رمضانه شرکت کرده‌اند.

شیرمحمدی در خصوص شرکت معتکفین در راهپیمایی روز قدس گفت: تمام مراجع شرکت در نماز جمعه را به صورت خاص برای معتکفین اجازه داده‌اند اما در موارد دیگر بر این نظرند که تنها در «امور ضروری» می‌توان از اعتکاف خارج شد.

وی افزود: راهپیمایی روز قدس با توجه به شرایط و فضای سیاسی امروز کشور و جهان بسیار ضروری است کما اینکه روز گذشته نیز آیت‌الله مکارم‌ شیرازی از مراجع عظام تقلید بیان داشتند که شرکت در این راهپیمایی یک واجب شرعی است.

این فعال دانشجویی درخصوص برنامه‌های معنوی این اعتکاف گفت: دو برنامه ویژه مناجات سحر و مغرب برای معتکفین فراهم شده است و همچنین بعد از نماز ظهر نیز برای دانشجویان سخنرانی می‌شود.

تگ ها اعتکاف رمضانه دانشجویان دانشگاه شریف راهپیمایی قدس

پر بازدیدترین اخبار دانشجویی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت