پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگی          28 دی 1390 - 18 January 2012

ایران دارای بالاترین سرعت رشد علمی منطقه

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: جمهوری اسلامی ایران بالاترین سرعت رشد علمی را در منطقه داشته و فاصله ما نسبت به رقیبان بسیار کم شده است.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر مصطفی قانعی روز سه شنبه در هفدهمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی افزود: در صورت تولید این میزان داروی با فناوری بالا از آرژانتین، برزیل، روسیه و هندوستان در تولید داروهای بیوتکنولوژی پیش می افتیم.

وی افزود: تا قبل از سال 84 دو محصول بیوتکنولوژی داشتیم که این تعداد در سال 88 به 11 محصول رسید و در صورت ادامه روند حمایتها تا پایان سال 91 به 24 محصول بیوتکنولوژی دست می یابیم که در این صورت از آرژانتین، برزیل، روسیه و هندوستان در تولید داروهای بیوتکنولوژی پیش می افتیم.

قانعی گفت: جمهوری اسلامی ایران بالاترین سرعت رشد علمی را در منطقه داشته و فاصله ما نسبت به رقیبان بسیار کم شده است. این در حالی است که بر اساس نقشه جامع علمی کشور باید در دو سال آینده به رتبه دوم منطقه دست می یافتیم اما این مهم اکنون محقق شده و در رتبه دوم قرار داریم و اگر با همین روند ادامه دهیم تا پایان دولت، به رتبه اول منطقه دست می یابیم.

وی افزود: وزارت بهداشت 5 درصد آموزش عالی را در اختیار دارد و 50 درصد تولیدات علمی کشور را به خود اختصاص داده است و این نشان دهنده بهره وری بالای این تولیدات است.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به طراحی نقشه جامع علمی بر اساس عهدنامه با دانشگاههای علوم پزشکی گفت: بر اساس این عهدنامه ماموریت دانشگاهها مشخص است و به عنوان نمونه دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال 94 باید معادل کل تولیدات علمی که امروز کسب کرده ایم را دارا باشد.

وی یادآور شد: برخی می پرسند که این مقدار که به تولیدات علمی بها می دهید دستاوردی هم داشته اید که باید گفت، هر زمان تولید علم را رها کرده ایم متضرر شده ایم. در حال حاضر 40 درصد منابع مالی برای 5 درصد داروهای با فناوری بالا هزینه می شود، در صورتی که با تولید این نوع داروها می توانیم این منابع مالی را ذخیره کنیم.

قانعی با اشاره به شرکت 825 نفر در هفدهمین دوره جشنواره رازی یادآور شد: از جمع برگزیدگان جوان و دانشجو جشنواره رازی 44 درصد در دانشگاههای علوم پزشکی جذب شده اند و 80 نفر هم در سمت های پژوهشی قرار گرفته اند و وزارت بهداشت از نظر جذب برگزیدگان بسیار موفق عمل کرده است.


تگ ها ایران بالاترین سرعت رشد علمی منطقه

پر بازدیدترین علمی فرهنگی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
موسسه پژوهش مدیریت

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت