پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگی          12 فروردین 1391 - 31 March 2012سال 90 سال پیشی گرفتن ایران در تولیدعلم و اول شدن در منطقه

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر-گروه حوزه و دانشگاه: آخرین ماهها و روزهای سال 90 برای تولید علم ایران اخبار خوشی را رقم زد و براساس اطلاع رسانی 2 پایگاه استنادی بین المللی، ایران در رتبه های علمی جهانی صعود کرد.
جدیدترین آمار ارائه شده در پایگاه تامسون رویترز در خصوص تولید علم کشورهای جهان در آخرین روزهای سال 90 اعلام شد که با نمایه سازی انتشارات علمی ایران در isi مشخص شد مقام علمی ایران با یک پله صعود در آخرین روزهای سال 90 به رتبه 20 رسیده است.

در فاصله 2 ماهی که از سال میلادی جدید ‌گذشت و آماری که پیش از این درباره اسناد علمی ایران، نمایه شده در isi ارائه شد، آمارها بسیار متفاوت شده به طوریکه جایگاه ایران و ترکیه که معمولاً در سنجش میزان تولیدات علمی در منطقه با یکدیگر مقایسه می‌شوند به یکدیگر نزدیک‌تر شده است.

براساس آخرین آمار ترکیه با 26 هزار و 575 مقاله به مقام 18 رسیده است. این در شرایطی بود که رتبه پیشین ترکیه در 2 ماه گذشته 17 و جمهوری اسلامی ایران 21 بود.
 
با نمایه سازی انتشارات علمی ایران در isi مشخص شد مقام علمی ایران با یک پله صعود به رتبه 20 رسید.
 
وضعیت ایران از منظر پایگاه استنادی اسکوپوس
 
همچنین با استناد به آمارهای ارائه شده از سوی پایگاه اسکوپوس (scopus) در خصوص ثبت مقالات علمی و پژوهشی ایران در سال 2011 وضعیت ایران در میان دیگر کشورهای دنیا مشخص شد.
 
پیشی گرفتن ایران از ترکیه برای اولین بار
 
براساس آمارهای پایگاه استنادی اسکوپوس که در آخرین روزهای سال 90 اعلام شد، ایران در سال 2010 با سهم 1.27 درصدی از تولید علم جهان دارای رتبه 19در میان دیگر کشورها بود و 27 هزار و 780 مقاله نیز منتشر کرده بود و بعد از کشور ترکیه قرار داشت.
 
اما در سال 2011 و براساس داده های آماری این پایگاه، ایران با انتشار 31 هزار و 204 مقاله و سهم 1.46 درصدی از تولید علم جهان با دو پله صعود و بالاتر از کشور ترکیه در رتبه 17 قرار گرفته و این در حالی است که کشور ترکیه بعد از ایران و رتبه 19 را برای تولید مقالات علمی و پژوهشی به خود اختصاص داده است.
 
رتبه ایران در سال 2011میلادی در پایگاه استنادی اسکوپوس 17 شده بود که با این رتبه از کشور ترکیه پیشی گرفت و در منطقه اول شد.

 

تگ ها ایران ترکیه دانشگاه علم

پر بازدیدترین علمی فرهنگی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت