Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/View/contents_v.view.php on line 38
 توصیه های ورزشی برای زندگی در شهرهای آلوده
پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / ورزش          26 اردیبهشت 1392 - 16 May 2013


Notice: Undefined index: video in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/Template/home/per_con.html on line 41


توصیه های ورزشی برای زندگی  در شهرهای  آلوده


ورزش


نتایج یک مطالعه جدید در بلژیک نشان می دهد، افرادی که ساکن شهر ها هستند و در فضای باز ورزش می کنند سطح التهاب در بدنشان بیشتر است و به طور متوسط توان ذهنی پایین تری نیز دارند.

کارشناسان بهداشتی بلژیک در این بررسی ها دریافتند شهرنشین ها در مقایسه با افرادی که در حومه شهر زندگی و ورزش می کنند در تست های ارزیابی توان ذهنی اغلب بازده پایین تری دارند و همچنین از نظر جسمی نیز میزان التهاب در بدنشان بالاتر است.

به گزارش شبکه خبری ان بی سی، در این رابطه شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند. یک گروه ۱۵ نفری که درشهر اقامت داشتند ویک گروه ۹ نفری که در یک محیط روستایی زندگی می کردند. هر دو گروه باید سه روز در هفته از ساعت ۱۲ تا یک ظهر برای یک دوره ۱۲ هفته ای راهپیمایی می کردند و می دویدند. سپس متخصصان تست هایی را در این افراد انجام می دادند. نتایج آزمایشات نشان داد سطح بالای آلودگی هوا در شهر مانع از بهبود و تقویت توان ذهنی ناشی از ورزش کردن در شرکت کنندگان می شود.

به بیان دیگر گروهی که شهرنشین بودند از مزایای ورزش کردن برای مغز شامل بهبود توان ذهنی برای یادگیری موضوعات جدید، درک بهتر و بهداشت روانی مطلوب تری بی بهره می ماندند. همچنین در این گروه سطح برخی از نشانگرهای التهابی در خون به مراقبت بیشتر از گروه دوم بود.

دکتر «روماین مئوس» رییس دپارتمان فیزیولوی انسانی در طب ورزش در دانشگاه وریج بلژیک در این باره خاطرنشان ساخت: التهاب در مغز می تواند موجب بروز مشکلات و اختلالات روانی شود اما خوشبختانه به دلیل اینکه بدن یک مکانیزم ترمیمی و قوی دارد، این التهاب به مرور زمان از بین می رود و از آنجا که ورزش کردن برای انسان امری حیاتی است و نمی توان از آن صرف نظر کرده و زندگی بی تحرک را برگزید لذا در این مقاله چند دستورالعمل ساده برای ورزش کردن در شهرها مطرح شده تا بتوان اطمینان حاصل کرد که آلودگی هوا سلامت شما را به طور جدی به خطر نمی اندازد.

قبل از شروع فعالیت این نکات را به خاطر بسپارید و به آنها عمل کنید:

از باران و باد استقبال کنید چون در این شرایط آب و هوایی جریان باد ذرات بسیار ریز آلاینده ها را با خود می برد و شما دیگر درهنگام تحرک آن را استنشاق نخواهید کرد.

از ورزش کردن در ساعات شلوغ و پرترافیک جداً پرهیز کنید هرچه تعداد خودروها و وسایل نقلیه در خیابان ها بیشتر باشد به معنی آلودگی بیشتر هوا است.

پارک های بزرگ را برای ورزش کردن انتخاب کنید. هرچه بین شما و خیابان تعداد درختان بیشتری وجود داشته باشد، آلودگی هوا کمتراست. به یاد داشته باشید که درخت ها هوا را پاک می کنند.


Notice: Undefined index: video in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/Template/home/per_con.html on line 44
تگ ها ورزش زندگی در شهر های آلوده ورزش در شهرهای آلوده

خبرنامه - شبکه های اجتماعی