پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / علمی فرهنگی          30 فروردین 1394 - 19 April 2015


 اختصاص ۳۰۰ میلیون دلار اعتبار برای شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۹۴

اسماعیل قادری‌فر در حاشیه بهره‌برداری از ساختمان مرکز رشد شهرستان آمل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل با اشاره به اینکه توسعه کسب و کار دانش‌بنیان در قالب شرکت‌های بخش خصوصی که از دل دانشگاه‌ها بیرون بیایند از رویکردهای مهم معاونت فناوری نهاد ریاست‌جمهوری است، اظهار کرد: حمایت از این شرکت‌ها در دستور کار دولت قرار دارد.

مدیرکل تجاری‌سازی معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه آمار تجاری‌سازی علم در ایران منفی است، گفت: در لایحه بودجه امسال ۳۰۰ میلیون دلار اعتبار برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شده است.


وی با اعلام اختصاص اعتبار به شرکت‌های دانش‌بنیان در دو سال اخیر افزود: در سال گذشته ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار به این شرکت‌ها اختصاص پیدا کرده بود و امسال نیز در قالب لایحه بودجه از محل صندوق توسعه ملی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، ۳۰۰ میلیون دلار در نظر گرفته شده است.
مدیرکل تجاری‌سازی معاونت علمی نهاد ریاست‌جمهوری با اشاره به اینکه این اعتبار برای توسعه شرکت‌ها دانش‌بنیان و توسعه کسب و کار در فضای علمی صورت گرفته است، تصریح کرد: برای گذر از اقتصاد تک‌محصولی و دست یافتن به اقتصادی بر پایه نوآوری و فناوری علمی، شرکت‌های دانش‌بنیان باید توسعه پیدا کنند.
وجود ۱۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور
قادری‌فر با اعلام اینکه از لحاظ کمی هم اکنون یک‌‌هزار و ۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور احراز صلاحیت شدند، گفت: این شرکت‌ها حدود ۲۰۰ میلیون تومان از محل صندوق نوآوری شکوفایی استفاده کرده‌اند.
مدیرکل تجاری‌سازی معاونت علمی نهاد ریاست‌جمهوری با اشاره به اینکه برنامه جدی دولت برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان اتصال شبکه شرکت‌های دانش‌بنیان به صنایع بزرگ کشور است، ادامه داد: مجموعه‌های بزرگ صنعتی اگر بتوانند از نوآوری شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کنند، می‌تواند کسب و کار خود را رونق دهند و در آینده نیز سطح بزرگی از اشتغال را ایجاد کنند.
آمار تجاری‌سازی علم در ایران منفی است
این مسئول در پاسخ به این سئوال که چه میزان از علم تولید شده در این شرکت‌ها تجاری‌سازی شده است،گفت: آمار تجاری‌سازی علم در کشور منفی هست و ایران اگرچه از لحاظ شاخص تولید علمی رتبه نخست منطقه و رتبه ۱۶ و ۱۷ دنیا را دارد اما شاخص توسعه اقتصادی از منظر علم در کشور ضعیف است و به معنای این است که تعداد کمی از دانش فنی تولید شده در دانشگاه‌ها تبدیل به محصول و بازارسازی می‌شود.
به دنبال حلقه‌های مفقوده فرآیند ایده تا بازار هستیم
قادری‌فر یادآور شد: برای تقویت این زنجیره در بستر شرکت‌های دانش‌بنیان این دانش فنی را باید تبدیل به محصول کنیم و در فرآیند ایده تا بازارسازی محصول حلقه‌های مفقوده را شکل دهیم.
مدیرکل تجاری‌سازی معاونت علمی نهاد ریاست‌جمهوری بیان کرد: کشور در سال‌های اخیر در توسعه مراکز علمی خوب عمل کرده اما در بازارسازی محصولات دانش‌بنیان داخلی ضعیف عمل کرده است و محصولات دانش‌بنیان را به بازار متصل نکردیم.
وی در پایان گفت: برای افزایش سهم تولید داخلی در خریدهای دولتی تلاش می‌کنیم تا بتوانیم به ایجاد اشتغال و رونق تولید علم کمک کنیم.


تگ ها شرکت‌های دانش‌بنیان سال ۹۴ تجاری‌سازی علم

پر بازدیدترین علمی فرهنگی

خبرنامه - شبکه های اجتماعی